10 технолошких иновација које мењају игру за 2020. годину

Аутор: Peter Berry
Датум Стварања: 16 Јули 2021
Ажурирати Датум: 13 Може 2024
Anonim
Джейн Макгонигал: Компьютерные игры могут изменить мир к лучшему
Видео: Джейн Макгонигал: Компьютерные игры могут изменить мир к лучшему

Садржај

2019. је била још једна година брзих технолошких иновација, која нам је донела све, од паметних телефона оптерећених фотоапаратом који могу да надмаше преносне рачунаре у смислу пуке процесорске снаге, до милион нових паметних кућних уређаја, а потом и неких.

Али која је била истакнута технологија за креативне професионалце у 2019. години и чему можемо да се радујемо током следећих 12 месеци? Без обзира да ли желите да турбонапуните графичку снагу свог лаптопа помоћу еГПУ-а или у потпуности поведете своју креативност у новом смеру помоћу нове моћне радне станице, наставите да читате да бисте сазнали шта нас је навукло 2020. године.

За више опција погледајте наш водич за најбоље алати за графички дизајн за 2020.

01. Аппле Мац Про

Аппле је признао да га је претходни дизајн „Про канте за смеће“ Мац Про из 2013. године обојио у топлотни угао. Као резултат тога претрпеле су могућности надоградње, па се компанија вратила на таблу за цртање да преиспита свој приступ.


Аппле је две године разговарао о свом редизајнираном Мац Про-у, пре него што га је коначно лансирао у децембру 2019. године, и већина потрошача сложила би се да, упркос привлачној улазној цени, нови торањ са високом пропусношћу Мац испуњава обећање да ће понудити блиставе перформансе које могу направите кратак рад и на најзахтевнијим креативним задацима.

Много изругивани дизајн решетке од ренде за сиреве враћа се на стари торањ Мац Про, али унутрашњост је позитивно футуристичка. Машина користи Ксеон процесоре класе радне станице са до 28 језгара са 64 ПЦИ Екпресс траке, до 1,5 ТБ меморије високих перформанси, осам ПЦИе слотова за проширење и на врхунским, двоструким Радеон Про Вега ИИ Дуо ГПУ-има. То би требало да буде више него довољно за убрзавање прегледа е-поште и веба.

Шалу на страну, нови Мац Про почиње са 5.999 долара, тако да је ова машина намењена само најозбиљнијим професионалним корисницима. Заправо, ако максимално искористите Мац на Аппле-овој веб локацији, најскупља инсталација кошта 53.799 УСД. (Такође је недавно објавио верзију за монтажу у сталак, почев од 6.499 УСД.)


02. Лаптоп МСИ Цреатор 17 са мини ЛЕД дисплејем

МСИ је користио Цонсумер Елецтроницс Схов 2020 да би представио Цреатор 17, за који тврди да је „први на свету“ лаптоп који има Мини ЛЕД екран. Теоретски звучи уредно, али шта то значи у пракси?

Усвајањем много мањих ЛЕД диода од 2 мм за позадинско осветљење, 17-инчни 4К екран преносног рачунара нуди много већу тачност од ЛЦД екрана који користе традиционално ЛЕД позадинско осветљење. За креативце је то благодат за гледање богатог визуелног садржаја. Технологија обећава високи контраст и ХДР користећи 240 локалних зона затамњења, тако да може затамнити позадинско осветљење иза подручја на екрану која се приказују црно, а да светли делови екрана остану светли.

Према МСИ-ју, Цреатор 17 је такође способан да прикаже 100 процената ДЦИ-П3 опсега боја при осветљености од 1.000 нита, што је стандардно мерило за приказивање ХДР-а у пуном сјају. Можда још увек не знамо интерне спецификације или цену машине, али ова најава се односила на технологију Мини ЛЕД, која би за преноснике могла учинити оно што су ОЛЕД екрани учинили за паметне телефоне.


Узбудљиво је и то што се спекулише да би Аппле-ови МацБоок и иПад Прос 2020 могли да имају исту технологију приказивања која мења игру.

03. Аппле 16-инчни МацБоок Про

Апплеов најновији МацБоок Про стигао је крајем 2019. године и многи га сматрају планом за МацБоокс који ће се појавити најмање у наредних годину или две. Наизглед се чини да се мало тога променило, али пажљивије погледајте и приметићете да су одређене кључне функције знатно побољшане имајући у виду креативне професионалце.

Прво, Аппле је смањио оквире да стане већи екран у исте димензије лаптопа, тако да добијате 16-инчни Ретина екран са 500 нита осветљености и широким опсегом боја П3. Такође је замењена контроверзном лептирастом тастатуром која је представљала претходне моделе и заменила је много поузданијим механизмом кључа са маказама.

Што се тиче унутрашњих спецификација, чак и основна опција је помало звер. Аппле обећава да ће удвостручити перформансе старијег 15-инчног модела, захваљујући 6-језгреном процесору Интел Цоре и7 девете генерације и графичкој картици Радеон Про 5300М. Ипак није јефтино, јер основних 16 ГБ РАМ-а и 512 ГБ ССД-а коштају цоол 2.399 УСД (2.399 £).

Погледајте најбоље цене тренутно у виџету испод или, ако вам срце није постављено за овај модел, истражите наш преглед најбоље понуде Аппле лаптопа.

04. Мицрософт Сурфаце Нео

Мицрософт је представио Сурфаце Нео на прес-догађају у октобру 2019. године, али још увек чекамо да лаптоп са двоструким екраном пуни на тржиште негде на пролеће. То нас је само додатно узбудило због Нео-а, који ће покретати Виндовс 10Кс, нови оперативни систем технолошког гиганта оптимизован за уређаје са двоструким екраном.

Мицрософт тврди да ће склопиви сличан књизи пружити "врхунску продуктивност у мобилним уређајима", захваљујући своја два 9-инчна екрана и шарки од 360 степени, што му омогућава да се окрене изнутра, док супротни екран делује као постоље. Нео ће се испоручити са оловком и одвојивом тастатуром, које се магнетно прикачују на уређај.

Тастатура се налази на врху доњег екрана и заузима нешто више од половине његове ширине. То оставља простор изнад тастера за „Чудесну траку“ (помислите на МацБоок Про Тоуцх Бар) која се може користити као додирна подлога, а такође ће подржавати Мицрософт Инк.

Из перспективе дигиталног креативца, Неов двоструки екран за мобилне уређаје могао би бити благодат, омогућавајући уметницима да раде на свом пројекту на главном дисплеју и приступе четкама и другим виртуелним скуповима алата на Вондер Бар-у испод.

05. Вацом Оне

На овогодишњем ЦЕС-у Вацом је лансирао нови 13-инчни креативни дисплеј оловке назван Вацом Оне (да га Вацом не би заменио са старијим). Створен је са „креативним почетницима, креаторима друштвених садржаја и визуелним мислиоцима“ који желе да скицирају, цртају, сликају или уређују фотографије за столом или у покрету.

Са 399 долара, ово је најскупљи таблет компаније до сада (погледајте наш водич за најбоље јефтине понуде компаније Вацом да бисте ту цену ставили у контекст) и нуди мало вероватну функцију за амбициозне креативце и уметнике почетничког нивоа који не могу да приуште лаптоп, али поседовати Андроид уређај.

Вацом има активно подручје широко готово метар, које нуди довољно простора за ваше креације, и фулл ХД екран на којем их можете прегледати и радити на њима, али ни у ком случају није тежак, тежак само 2 килограма. У међувремену оловка осетљива на притисак може да опонаша читав низ оловака и четкица - нису јој потребне ни батерије, па је и лагана.

Долази са три порта за напајање, ХДМИ и УСБ повезивањем, од којих се последњи испоручује са подршком за Андроид уређаје. То значи да ако цртате на паметном телефону или таблету, можете свој рад пресликати на Вацом Оне и наставити фино брусити свој пројекат на већем екрану.

06. Аппле Про Дисплаи КСДР

Аппле је престао да прави екране након Аппле Тхундерболт Дисплаи-а, који је укинио 2016. године, али крајем прошле године компанија се вратила на тржиште монитора са Аппле Про Дисплаи КСДР-ом, који почиње са привлачних 4.999 долара - а то чак не укључује опционални Про Станд за 999 УСД!

Цена не би требало да изненади - требало би да буде пратилац новог Аппле-овог врхунског Мац Про-а - али креативни професионалци са референтним захтевима екрана тешко да ће пронаћи нешто друго што чак почиње да се приближава квалитету израде и количини истраживања и инжењеринг који је Аппле улио у овај хардвер.

Про Дисплаи КСДР има 32-инчни 6К Ретина екран резолуције 6016 к 3384 који садржи више од 20 милиона пиксела, што у комбинацији нуди доживљај гледања који је 40 одсто већи од Ретина 5К екрана на 27-инчном иМац-у. Такође садржи 10-битну и П3 широку подршку у боји, 1.600 нита вршне осветљености и одржаваних 1.000 нита осветљености. И не само то, алуминијумско кућиште монитора има исти напредни термални систем виђен на новом Мац Про-у, на који се повезује помоћу једног Тхундерболт 3 кабла.

07. Скетцхбоард Про за иПад уметнике

Инспирисан класичним илустрационим плочама за скице које се традиционално користе у уметничкој школи, Скетцхбоард Про је магнетна колевка за иПад која обликује глатку, равну површину за цртање око екрана, нудећи већу удобност и подршку током цртања.

Може се користити равно на столу за цртање или наслоњен на радни сто, док се ноге расклапају како би се обезбедио удобнији нагиб од 20 степени на било којој равној површини у пејзажној или портретној оријентацији.

Идеја је да са иПадом угнежденим у оквир можете да максимално искористите цело платно екрана приликом цртања, уместо да морате да одмарате руку на другим деловима екрана. Не само да вам обећава да ће вам пружити потпунији увид у вашу уметност, произвођачи верују да она такође има потенцијал да побољша свој квалитет пунијом употребом ваше руке током цртања, што резултира летећим линијама.

Скетцхбоард Про започео је живот као пројекат који финансира група, али је брзо добио потпуну подршку и сада би требало да буде испоручен у марту, по малопродајној цени од 100 долара (77 фунти). Сазнајте више на веб локацији Скетцхбоард Про.

08. Мицрософт Сурфаце Студио 3

Мицрософт још није најавио Сурфаце Студио 3, али чини се да линија прати двогодишњи циклус надоградње, а постигнут је и импресиван напредак у мобилној ЦПУ и графичкој технологији од објављивања Сурфаце Студио 2 2018. (погледајте овде се најбоље понуде Сурфаце Студио 2).

Прерано је рећи који ће процесор имати Мицрософтов следећи све-у-једном рачунар, али најновији процесори Интел Х-серије не би пропали. Такође бисмо тврдили да је крајње време да Мицрософт загризе метак и прихвати Тхундерболт 3 за следећи Студио, с обзиром на то да то раде сви остали у свету технике, у супротном ризикује да дуго потраје у зубу чим га пусте.

Са својим иновативним Гравити Хинге и радикалним уређајем за унос пакова, нико не би тврдио да је стварање уметничких дела на додирном дисплеју од 4.500 к 3.000 ПикелСенсе у Студију 2 искуство које не нуди ниједна друга компанија.

Међутим, ови интерни уређаји морају се озбиљно побољшати ако Мицрософт планира да настави са радом уређаја, посебно ако планира да наплати нешто попут 3.499 долара колико кошта Студио 2. Па шта кажеш на то, Мицрософт?

09. Ацер ЦонцептД 7 Езел

Ацер подиже своју ЦонцептД ПЦ линију на нови ниво 2020. године са 7 Езел, конвертибилним преносним рачунаром са импресивном графичком снагом и шарком која омогућава да се екран окреће и ротира у било ком од пет различитих углова.

Лаптоп ће подржати предстојећу десету генерацију процесора Интел Цоре Х-серије, са прилагођеним опцијама спецификација које укључују НВИДИА ГеФорце РТКС графику, до 32 ГБ ДДР4 меморије и до 2 ТБ НВМе ПЦИе ССД меморије.

Долази са два Тхундерболт 3 порта, утором за СД картицу и стакленом додирном подлогом. Наравно, Езел укључује и Вацом ЕМР дигиталну оловку и 4К ИПС екран осетљив на додир, што га чини идеалним за професионалце који креирају 2Д и 3Д рад.

Ацер ЦонцептД 7 Езел лансиран је ове године у САД-у и Европи, почевши од 2.699 УСД, односно 2.499 ЕУР.

10. ОВЦ Акитио Ноде Титан еГПУ

Спољна кућишта за ГПУ, или скраћено еГПУ, порасли су у популарности последњих година, углавном захваљујући графичкој пропусности коју пружају Тхундерболт интерфејси и снажној подршци драјвера произвођача чипова као што су АМД и Нвидиа. Уз пристојан еГПУ повезан, чак и најтањи лаптоп може постати графичка снага, чинећи га привлачним и играчима и ствараоцима садржаја.

Управо најављени ОВЦ Акитио Ноде Титан еГПУ је један такав пример. Његово напајање од 650 В значи да кутија може да прими картице које троше енергију попут Радеон РКС Вега 64 и испоручи њихову брзину обраде преносницима путем Тхундерболта 3, знатно смањујући време уређивања и приказивања видео записа. Пространи дизајн Акитио-а значи да се чак и велике графичке картице двоструке ширине могу удобно сместити унутра, а можете чак и повезати више кутија ланцем за захтевна радна оптерећења.

Акитио има увлачиву ручку за ношење за лак транспорт и пружа приступ без алата за једноставну уградњу картице. У стању је да произведе 85 В снаге за пуњење преносног рачунара док радите. ОВЦ АКиТиО Ноде Титан требало би да буде доступан у првом кварталу 2020, али још увек чекамо информације о ценама.

Популарно На Сајту
Како приказати лозинку сачувану у Сафари привеску на иПхоне-у или Мац-у
Откријте

Како приказати лозинку сачувану у Сафари привеску на иПхоне-у или Мац-у

Чест је фактор међу нама као човеку и грешимо, а већина не боли, али мало их заиста чини. Ако читате овај чланак, то значи да сте некако заборавили лозинку за неку веб страницу и сада је желите опозва...
4 најбоља начина за помоћ при покретању система у безбедном режиму Виндовс 10
Откријте

4 најбоља начина за помоћ при покретању система у безбедном режиму Виндовс 10

„Безбедни режим“ је изванредан начин који је Мицрософт дизајнирао да помогне корисницима у решавању различитих проблема са Виндовсом, посебно када имају проблема са нормалном пријавом. Када систем пок...
Најбољи начини распаковања датотеке у Линуку
Откријте

Најбољи начини распаковања датотеке у Линуку

Управо сам преузео .зип датотеку са интернета, желим да је распакујем у Линуку, на које различите начине то могу да урадим? ЗИП датотека је један од најчешће коришћених формата архивских датотека који...