Професионални савети за стварање интерактивне инфографике

Аутор: Randy Alexander
Датум Стварања: 3 Април 2021
Ажурирати Датум: 16 Може 2024
Anonim
Granich InDesign. 1 урок. Интерфейс и фреймы
Видео: Granich InDesign. 1 урок. Интерфейс и фреймы

Садржај

Инфографике су свуда на вебу и све су интерактивније. На овој страници сам прикупио примере најбољих инфографика са интерактивном функционалношћу и погледао шта их чини одличним. На другој страни наћи ћете неке корисне ресурсе и библиотеке који ће вам помоћи да направите сопствени (или погледајте нашу листу најбољих алата за инфографику).

Ако креирате нову веб локацију за смештај ваших инфографика, биће вам потребан креатор веб страница и врхунски веб хостинг. Желите да своје креације чувате на сигурном? Испробајте ове опције складиштења у облаку. Или прочитајте даље да бисте сазнали како можете да направите дизајн који заиста повезује вашу публику.

01. Разумети психологију

Пре него што започнете израду интерактивне инфографије, ваља размислити зашто је чините интерактивном.

Као што објашњава сјајна инфографија Зашто ваш мозак жуди за Инфографиком, људи су визуелно повезани. Много је већа вероватноћа да ћемо бити вољни да читамо, разумемо и запамтимо презентацију која укључује занимљиве визуелне елементе. Али иако су визуални елементи најбитнији алат за учење, они могу ићи само тако далеко.


Ту је и витална компонента кинетичког учења, помоћу које људи могу да задрже информације физичком активношћу. Стога има много смисла да додавање интерактивности у већ моћно поље визуелизације података треба да учини инфографику још незаборавнијом и ефикаснијом.

Ова комбинација визуелног и кинетичког приступа чини оно што интерактивну инфографику чини визуализацијом података будућности. Наравно, неке инфографске теме једноставно не подстичу употребу било каквих интерактивних елемената - али многе друге су знатно побољшале. Интерактивност може помоћи у разумевању информација, дати контролу кориснику и заокупити машту на начине на које статична графика једноставно не може.

02. Додајте зачин ефектима померања

Једна од најпопуларнијих врста интерактивности захтева само мало помицања од корисника, што обично покреће анимације и прелазе. Ствара исту потребу за довршењем као и прикључак у кутији; корисници се осећају приморанима да заврше започето.


То је одлична техника за увлачење гледалаца у причу и стварање осећаја да су ангажованији без преоптерећења ограничења интереса. Горња инфографија за прање руку користи суптилне и блештаве анимације како би путовање кроз прилично суву тему учинило што забавнијим.

Помицање се такође може користити на заиста једноставне начине, уз једноставне наративе. На пример, погледајте ову визуализацију капацитета иПод-а. Садржај је невероватно основни, али фактор помицања изврсно одражава комуникацију поенте.

03. Пагинат за лако варење

Ваша дневна доза воде омогућава корисницима да кликају странице, а не да их листају, и показује како неки концепти боље функционишу са овим приступом на више страница.

Елементи на свакој страници интерактивни су изнад једноставног кретања између тема, па кликом на нову страницу више се осигурава да корисник има времена да у потпуности пробави један део пре него што пређе на следећи.


04. Нека корисници истакну одређена подручја

Неке од најбољих инфографика су оне које узимају незграпну количину података и издвајају их у једну графику којом се може управљати. Али за ове визуализације често је потребно мало стрпљења и истрајности да би се разумеле. Интерактивно истицање различитих делова може да помогне да се смањи почетна збуњеност, што је неопходно за привлачење и задржавање просечног корисника који лако омета пажњу.

Горе наведена инфографика о пореским пријавама ИРС-а Колико кошта сваке године не потражује, могла је на једном великом графикону приказати број појединаца и износе непотраживаног новца по држави, али приказивање сваког појединачно чини га много мање збуњујућим.

Стручни преглед (горе) који приказује проценат отворених радних места и по занимању и по нивоу образовања, има сличну презентацију. Али ова инфографија садржи толико информација да је нужно била подељена на неколико различитих страница.

Међутим, функција превртања је иста на свим страницама, што чини да се информације чине као да су део. Ако немате времена или ресурса да направите нешто тако робусно, често можете допунити са неколико добро постављених анимација.

На много једноставнији начин, овај пословни водич за нематеријалну имовину користи скролујуће анимације за додавање пизазза на своје иначе свакодневне графиконе и графиконе, помажући да задржи пажњу корисника на целој страници.

05. Сакријте неке информације

Још један одличан начин да натерате кориснике да активно учествују у доживљају инфографије је да имају кликове или превртања која нуде више информација. Ово не само да подстиче корисников осећај радозналости и истраживања, већ им омогућава и да прескоче мање теме које их не занимају, а да их не обесхрабри да наставе са остатком инфографије.

На сложенијим крајевима примера је СимплиСафе водич за кућну сигурност (приказан горе). На овом путовању кроз различите слојеве домске одбране има много више од пуких веза на које је могуће кликнути, али њихово укључивање омогућава богатије искуство учења.

06. Учешће корисника је убедљиво

Иоу вс Јохн Паулсон приказује пример врсте инфографике која попуњава своје информације на основу корисникових одређених уноса података. Уносом годишње зараде добијате поређење са износом новца који страни трговац Јохн Паулсон заради у неколико минута (заједно са неколико других примера, само да би се одвезао до куће).

Будући да ова врста интерактивности делује само на мањем броју тема, она је ређа од осталих на овој листи. Међутим, вероватно је и најзанимљивији, не само зато што позива на највише учешћа корисника, већ и зато што користи персонализоване информације.

Следећа страница: Ресурси који ће вам помоћи да оживите своје инфографике

Фасцинантно
Анимирани аутопортрет истражује концепт реинкарнације
Опширније

Анимирани аутопортрет истражује концепт реинкарнације

Уметнички таленти Емме Аллен укључују читав низ медија, укључујући шивење, 3Д уметност, анимацију и сликање лица и тела. И данас се фокусирамо на светли пример потоњег.Руби је 75-секундна анимација за...
Упознајте свој нови омиљени уређивач текста
Опширније

Упознајте свој нови омиљени уређивач текста

Покренут 2008. године, ГитХуб је постао место за чување и развој кода по избору широм света, тако да ће сваки нови алат који изађе изазвати велику пометњу.То је сигурно био случај са Атомом. Назван „х...
Издавач штампа маг користећи ХИВ + крв
Опширније

Издавач штампа маг користећи ХИВ + крв

Бечки мушки часопис Вангардист штампао је цело своје пролећно издање користећи мастило које садржи ХИВ позитивну крв.Део смеле нове кампање за поновно покретање разговора о вирусу, који је наводно заб...