6 разлога због којих бисте можда желели да пређете са Мац-а на Виндовс

Аутор: Randy Alexander
Датум Стварања: 23 Април 2021
Ажурирати Датум: 16 Може 2024
Anonim
[PS2] FREE MC BOOT ЗАПУСК ИГР БЕЗ ПРОШИВКИ БЕЗ ДИСКА ИГРЫ С ФЛЕШКИ ЖЕСТКОГО ДИСКА
Видео: [PS2] FREE MC BOOT ЗАПУСК ИГР БЕЗ ПРОШИВКИ БЕЗ ДИСКА ИГРЫ С ФЛЕШКИ ЖЕСТКОГО ДИСКА

Садржај

Сваког дана, Аппле ће почети да продаје свој толико хваљени и давно заостали Мац Про. А дизајнери и уметници широм света несумњиво ће желети надоградњу на сјајни нови хардвер. Мацови су одавно популаран избор међу креативцима, а све од иМацс-а и иМац-ових професионалца до иПад-а и МацБоок-а користи се за стварање невероватне 2Д и 3Д уметности. Али недавни пораст новог хардвера фокусираног на креативност и развој оперативних система отворио је много нових опција које можда раније нисте разматрали.

Виндовс, посебно, није оперативни систем какав је био пре неколико деценија, и - радећи глатко на популарним уређајима као што су Сурфаце Про и ХП ЗБоок - све више креативаца прелази са мацОС-а на Виндовс.

Ако се фрустрирате тренутном поставком која је оријентисана на Аппле, можда је време да испробате нешто ново. Можда је време да пређете на Виндовс - ево шест разлога које вреди размислити.

01. Пребацивање је једноставно


Један од највећих разлога за држање Маца је мацОС. Нећемо покушавати да се свађамо који је најбољи, јер свако има своје специфичне захтеве. мацОС је сигурно сигуран и врло је лак за употребу - али има и ограничења у погледу флексибилности, а Виндовс није ОС који сте познавали из 90-их. Дани бесконачних исправки, недостајућих управљачких програма и малвера можда нису у потпуности прошли, али је знатно побољшан. Можете једноставно да додате апликације како би Виндовс 10 изгледао и понашао се баш као мацОС, а кад радите у одабраној апликацији, врло је мала визуелна разлика. Пребацивање није тако болно као што бисте могли замислити.

02. Цаталина сече предубоко

Осим што је једно од најсигурнијих ОС-ових лансирања од Аппле-а, мацОС Цаталина такође доноси и прилично замашне резове. Нестала је подршка за 32-битне апликације, тако да можете лицитирати саионару за било који стари програм који сте већ лежали и који више није подржан. Ако апликација није ажурирана на 64-битни статус, једноставно неће радити, па су многи уметници који се ослањају на старије програме за сада приморани да се држе Мојаве-а.


ОпенЦЛ и ОпенГЛ су такође застарели, што делује као темпирана бомба која замахује апликације и чека да се у неком тренутку активира - само питајте момке који кодирају Блендер. Рачунари радо подржавају већину отворених стандарда и софтвера.

03. Метал није ЦУДА

Аппле замењује ОпенЦЛ и ОпенГЛ једним АПИ-јем названим Метал. Нежељени споредни ефекат тога је непрекидна препирка између Аппле-а и Нвидие, што значи да се ниједна Нвидијина картица не испоручује у Мац-овима, нити један Нвидијин управљачки програм није одјављен од мацОС Хигх Сиерра, а Мац корисници немају приступ ЦУДА (Цомпуте Унифиед Девице Арцхитецтуре), популарни Нвидијин АПИ за убрзање ГПУ-а.

Неки од већих програмера - Адобе, Макон, ОТОИ - сложили су се да свој код пренесу на Метал, али многи мањи програмери једноставно немају ресурсе за то и ухваћени су у трошењу додатног времена на засебној бази кода или потпуно напуштање Мац платформе. Ако користите апликације које убрзавају ЦУДА, мораћете да пређете на рачунар.


04. Рачунари су флексибилни

Нови Мац Про је први Апплеов хардвер током једне деценије који може да користи ПЦИе картице које су на располагању, док иМацс, МацБоокс и Мац минис редовно долазе са последњом генерацијом ГПУ-а и ЦПУ-а. И упркос сталном напору ка бржем силицијуму, Аппле је познат по томе што свој хардвер не ажурира много месеци - а, у неким случајевима, чак и годинама.

Креативцима је потребна снага да раде оно што раде - било да се ради о вишеслојним илустрацијама високе резолуције, милијардама поли визуелних ефеката или компајлирању кода за више уређаја. Куповином рачунара омогућава вам да специфицирате најновије компоненте, уз прорачун који себи приуштите, снагом да пружите своју визију без непотребних компромиса.

05. Већина апликација је прво кодирана за рачунар

Ово је заиста стари аргумент, али је и даље релевантан. Осим прегршт програма специфичних за Мац и повремене необичности, попут Серифовог пакета Аффинити, апликације се пишу за ПЦ и касније преносе на Мац. Корисници Маца често морају месецима да чекају изворну верзију мацОС-а - која на неки начин може бити ограничена функцијама - а са све већим ограничењима која примењује Аппле, Мац верзија можда уопште не постоји. Рад на рачунару даје вам могућности.

06. Можете предузети бебе кораке

Дакле, ако Виндовс више није таква препрека, хардвер је јефтинији и моћнији, можете да користите све своје омиљене старе апликације, ГПУ убрзање је лако и можете да користите онолико ПЦИе картица колико можете да приуштите, А можете и играјте све најновије игре у време застоја ... шта вас спречава да једноставно додате приступачан рачунар у свој арсенал и видите како се укључујете? Други рачунар је увек користан и никад се не зна, можда ће вам се свидети.

Совјетски
Како додати чврсти диск у Виндовс 10
Откријте

Како додати чврсти диск у Виндовс 10

Док користите рачунар, уобичајено је да се у њему налази више чврстих дискова за одвајање различитих датотека које су тамо ускладиштене. Резање / партиционирање диска значи стварање више од једне обла...
РЕШЕНО Како да ресетујем лаптоп АСУС Виндовс 8 на фабричка подешавања
Откријте

РЕШЕНО Како да ресетујем лаптоп АСУС Виндовс 8 на фабричка подешавања

Ако ваш преносник Асус ради ниже од уобичајеног или стално добија системски квар. Тада бисте могли размислити о ресетовању рачунара. Чак и ако желите да продате сопствени рабљени рачунар, морате га по...
Шта је диск за поништавање лозинке и како се користи
Откријте

Шта је диск за поништавање лозинке и како се користи

„Шта је диск за ресетовање лозинке Виндовс 10? Или шта је диск за ресетовање лозинке за Виндовс 7? Или шта је тачно диск за ресетовање лозинке?“ Ова питања су врло честа међу људима и на њих се може о...