8 корака до дизајнирања савршене инфографије

Аутор: Louise Ward
Датум Стварања: 3 Фебруар 2021
Ажурирати Датум: 18 Може 2024
Anonim
8 корака до дизајнирања савршене инфографије - Креативан
8 корака до дизајнирања савршене инфографије - Креативан

Садржај

Прошлог месеца, док сам срећно грицкао канапе и испијао коктел на месечном мрежном догађају „Ја сам жена“, чаврљао сам са неким пословним женама и поставило се очигледно питање: „Па, чиме се бавите?“ Започео сам са уобичајеним објашњењем неких услуга које нудим, укључујући дизајн штампе / веб, илустрације и инфографски дизајн, и приметио сам неколико празних лица међу дамама. „Шта је инфографика?“

Пало ми је на памет да је ово најчешће питање које ми постављају - чак и када ми се обратио нови клијент који жели инфографику! Често нису сигурни шта је тачно једно, али чули су да је то одличан маркетиншки алат за предузећа, па зато желе да сами наруче своје производе.

Дакле, у нади да ћу демистификовати процес дизајнирања инфографике и надам се да ћу поделити неке савете о томе како створити сјајне инфографике, представљам свој водич за дизајн графике. Уживати!


01. Шта је инфографија?

Једноставно, инфографија је информативна графика, визуелно протумачене информације или подаци познати и као визуализација података. То је одличан начин да компликовану или збуњујућу тему претворите у лако сварљиво и естетски угодно искуство за гледаоца.

То може бити сјајно ефикасан начин маркетинга производа, промовисања искуства, образовања и подизања свести о било којој теми која вам падне на памет. Одличан дизајн може да привуче и очара и подстакне људе на акцију.

У ово информатичко доба када има толико информација за варење и међусобно надметање, слика, паметна употреба типографије и добро промишљен наратив могу ту причу испричати много брже и ефикасније.


Они могу бити супер-ефикасно средство у дигиталној маркетиншкој кампањи и зато их тако лако користе мала предузећа као и велике организације. Чак и Бела кућа пљује властите инфографике (неке добре, а неке врло лоше; о томе више касније).

Тада није изненађење да се илустраторима и дизајнерима свуда чешће наручује да креирају ове дивне алате.

Током последње две године, провизије за инфографије су знатно порасле и полако скупљам позамашан портфолио дизајна за низ клијената. У остатку овог чланка поделићу савете за њихово исправљање.

02. Упознајте своју тему

Неки клијенти ће вам се обратити с промишљеним брифом, сав садржај и подаци ће бити истражени, уређени и спремни. Неки могу имати чак и оквир од грубе жице, сортиране палете боја и испоручити вам диван сет смерница за бренд и готово.

Све темељито прочитајте и уложите мало више времена у самостално истраживање теме пре него што започнете. Чак и ако се ради о теми коју нејасно знате, важно је знати шта комуницирате јер ће то утицати на тон гласа и стил слика које стварате.


У другим случајевима може вам се обратити клијент који није потпуно свестан шта је инфографија, знајте да би требало да их користи, али имате само нејасну представу о томе шта им треба. У овом случају, дизајнер се претвара у истраживача, уредника, цопивритера и менаџера пројекта. Ово су најузбудљивије инфографије на којима треба радити, али су дефинитивно најизазовнији.

Вођење клијента кроз процес може бити сјајно искуство. Научити толико много о новом предмету и имати толико контроле над садржајем и кратким садржајима је дивно задовољавајуће. Међутим, има много тога што треба размотрити пре него што скочите право у дизајн.

Будите организовани. Сазнајте која је порука, који је укупан позив на акцију ако постоји и коме клијент треба да пренесе поруку. Можда ћете открити да ће вам требати да водите одлуке клијента о овим питањима, али важно је да се рано сортирају.

Даље можете да се бавите читањем, истраживањем и упоређивањем података и садржаја. То значи проналажење чланака и књига релевантних за тему и поређење делова информација који ће помоћи у преношењу поруке.

03. Имајте план

Када прикупите информације или су вам достављене све информације, корисно је да размислите о томе како испричати причу са подацима. Инфографији су потребни наратив и ток. У основи стварате визуелно путовање кроз одређену тему и са сваком причом требамо почетак, средину и крај.

На пример, погледајте доњу инфографику створену за Маитецх. Под називом „Да ли знате где су ваши подаци?“, Циљ је био подизање свести међу ИТ професионалцима и директорима компанија о важности праћења дељења података и ажурирања безбедносних политика.

Дакле, почетак је увод у податке, како их стварамо, колико стварамо, одакле потичу и мало историје. Средина је место где се сви ови подаци чувају и ко их чува и опасности од непознавања података. Крај су будући изгледи и постављање питања „да ли знате где су ваши подаци?“

Јасан је ток и наратив. Пре него што започнете поступак дизајнирања и мапирате сав свој садржај и своју причу, уоквирите га! Сортирајте свој садржај и уређујте, уређујте, уређујте док не добијете своју причу, а затим распоредите у одељке. Јасно дефинисани одељци.

Ово је тако важан процес и увек је најбоље одјавити жичани оквир пре него што започнете дизајн. Не постоји ништа горе од трошења сати на дизајн, стварање замршених илустрација по мери само да бисте утврдили да ваш клијент није задовољан садржајем.

Ако је потребно, пре почетка дајте клијенту и представу о палети боја и стилу слике који намеравате да користите! Такође је добра идеја да сазнате постоје ли смернице бренда којих се морате придржавати!

04. Претварање текста у слике

Сада вам је одобрен жичани оквир за почетак претварања тог текста и података у визуалне елементе. Случај је емисије не говори. Ово дефинитивно може бити незгодно и повремено ће вам требати кратко објашњење да бисте се придружили вашим сликама.

Међутим, покушајте да трансформишете што више можете у слике. У неким случајевима предмет ће одредити колико је то могуће. На пример, погледајте ову инфографику створену о психологији утицаја и убеђивања.

Подаци су пружени толико више о томе да су били у одређеним ситуацијама да су слике дефинитивно требало објашњења. Стога се радило о балансирању текста са сликама.

Другим, где су подаци чисто чињенични, много је лакше текст свести на готово ништа или бар уврстити текст у слике. Као што су „Отишао у шест секунди“ и „Ко је савремени бели човек из комбија?“.

05. Не губите интересовање!

Што дуже радите на пројекту и дуже говорите о истој теми, понекад је лако изгубити интересовање и прибећи лакшим методама. Тада је добра идеја да направите паузу и поново погледате посао свежим очима.

Лако је користити блокове у боји и брже једноставније илустрације (понекад су то прикладне, наравно) и пречице са блоковима текста, али то неће резултирати сјајним дизајном или задовољним клијентом.

Један од примера који сам недавно пронашао је ова инфографија Беле куће ’10 ствари које треба да знате о буџету председника Обаме ’. Ова инфографија, па ... ово уопште није инфографија. Ово је прослављени списак и нажалост у потпуности промашује смисао инфографије.

Кључно је заиста размислити о томе како можете визуализовати сваки део података, уместо да га једноставно напишете лепим словима и положите на креативан начин.

  • Не губите паре и не лените се: направите паузу и поново посетите.
  • Не будите досадни: заиста размислите о томе како можете променити изглед и ток и учинити га занимљивијим.
  • Покушајте да измислите нове начине за дефинисање и разбијање одељака, али немојте се превише заносити: и даље треба да читач зна где би требало да гледају и којим редоследом.

Ако вам понестаје идеја како нешто да визуализујете, погледајте још један пар очију пре него што прибегнете просечним тортним картама и графиконима. Клијент би могао сам да креира стандардне табеле, има доста алата. То није оно због чега вас запошљавају. Овде треба да размишљате изван оквира. Повремено субјекат може затражити графикон, али га обавезно дотјерајте и учините нешто јединствено с њим.

06. Будите опрезни са фонтовима!

Писмо које користимо у било ком дизајну је толико важно и може бити разлика између сјајног дизајна и огромне главобоље за вашег гледаоца. Покушајте да ограничите фонтове који се користе на два, три, максимално. Изаберите један фонт наслова погодан за ваше наслове и поднаслове и један чист, читљив фонт за било који мањи текст / белешке.

Ако вам треба трећа, то би вероватно било за ствари као што су додатне чињенице прошаране око инфографије или можда за изузетно важне статистике на које желите да скренете пажњу још више.

Превише фонтова може лако збунити око и отежати одлуку о томе где прво потражити и пореметити ток и нарацију. Будите селективни и користите породицу фонтова да бисте на одговарајући начин поделили информације и садржај.

Слично томе, припазите на величину свог типа. Погледајте Топ 10 најгорих инфографика према Клиентбоост-у и прегледајте неке прилично стравичне одлуке о типу. Такође размислите о томе шта говорите с тим фонтовима и колико је тај фонт прикладан за тему.

Можда немате потпуну контролу над писањем текста над пројектом, али знате шта ће се ангажовати, а шта не. Обавезно се побрините за наслов. На пример, погледајте ову инфографику створену за Фолли Фарм. У почетку је наслов био само 20 чињеница о животињама.Наравно, ради оно што пише на лиму, али није баш привлачно или охрабрујуће.

Шта кажете на то да читаоцу обећате мало кикотања? То би ме охрабрило да сигурно кликнем! Уверите се да је фонт прикладан за публику и субјект, као и да је довољно прикладан и видљив да га можете користити до краја. Сматрам да је увек најбоље сортирати фонтове пре него што започнете било коју илустрацију.

07. Светло није увек најбоље

Светла палета боја не значи увек да ће аутоматски упадати у очи. Избор боја може да направи разлику између тренутног закачења људи или њиховог натерања да се окрећу и трче престрашени да ће ослепети од нервозе. Важно је размотрити ово пре него што започнете.

Наравно, то се може променити како напредујете са дизајном, али имаћете бољу представу о томе шта функционише након што обавите неко истраживање. Размислите о својој теми, својој публици и размислите о стварима попут психологије боја и о томе како желите да се корисник осећа или размишља приликом прегледавања инфографије.

Размислите за кога ово правите; ко су они? Шта купују? Размислите да ли је то производ који промовишете, да ли треба да појачате бренд бојама бренда? Обавезно утврдите постоје ли смернице које требате следити пре него што започнете.

Слично као и са фонтовима, немојте претерати са бројем боја. Користите једну или две главне боје и можда само још две за акценте. Користите наглашене боје за дешифровање различитих одељака или тема.

08. Прочитајте доказ, тестирајте и проверите свој его ...

Доказ прочитан! Доказ прочитан! Доказ прочитан! Биће толико срамотно да не говоримо о непрофесионалности ако свом клијенту пошаљете јарко дизајнирану инфографику са блиставим грешкама у куцању.

Доказ прочитан! Биће још неугодније ако ваш клијент ни то не примети, објави инфографику и суочи се са тсунамијем коментара и жалби. То је погрешна врста пажње. Опет, доказ који гласи као да ваш живот зависи од тога.

Тестирајте своју инфографику на неким колегама и ономе ко вас може зграбити. Да ли тече, може ли лако видети нарацију? Да ли је текст премален? Превелика? Превише? Премало? Да ли ваша илустрација пса заправо личи на пса?

Важно је проверити да ли све има смисла за друге људе. Она слатка мала илустрација коју сте створили и за коју мислите да дефинитивно апсолутно изгледа као пас који жваће кост, неко други можда неће видети. Та мала игра речи која вам се чини тако паметном може се показати увредљивом или једноставно нема смисла! То неће функционисати као маркетиншки алат ако га само ви разумете.

Запамтите, ово не креирате за себе. Ако ствари не функционишу, усисајте то, проверите свој его и промените га. Нема смисла објављивати нешто што једноставно неће пружити, чак иако мислите да је то проклето фантастично. Забави се!

Речи: Јессица Црта

Јессица Дравс је искусна дизајнерка која воли љубав према лепом, креативном визуелном раду. Произвела је инфографике, илустрације, графике и дигитална уметничка дела за брендове, укључујући Саинсбури'с, Го Цомпаре, ИКЕА и Лондон Вомен'с Цлиниц.

Избор Читалаца
Како променити шифру производа Оффице 2016/2013/2010
Опширније

Како променити шифру производа Оффице 2016/2013/2010

Иако не морате промените кључ производа за Оффице 2016/2013/2010 већину пута, али ако сте за активирање унели пиратски кључ, а касније сте купили кључ од правог добављача, можда ћете желети да га ажур...
Како створити Виндовс Фласх УСБ погон који се може покренути
Опширније

Како створити Виндовс Фласх УСБ погон који се може покренути

А. покретачки Виндовс 10 УСБ флеш диск омогућава вам надоградњу или инсталирање софтвера Виндовс 10 на рачунар помоћу флеш диска. У овом случају, најновија копија оперативног система Виндовс 10 креира...
Како форматирати преносни рачунар Сони ВАИО Виндовс 10/8/7 помоћу дугмета за помоћ
Опширније

Како форматирати преносни рачунар Сони ВАИО Виндовс 10/8/7 помоћу дугмета за помоћ

Преносни рачунари Сони ВАИО испоручују се са пакетом софтвера ВАИО Царе који је практичан алат који омогућава корисницима да брзо форматирају своје машине без диска за опоравак. Осим тога, омогућава к...