20 ствари које заљубљују веб програмере

Аутор: Louise Ward
Датум Стварања: 7 Фебруар 2021
Ажурирати Датум: 18 Може 2024
Anonim
Электрический или водяной полотенцесушитель? Что выбрать? Установка. #25
Видео: Электрический или водяной полотенцесушитель? Что выбрать? Установка. #25

Бићу искрен. Живот веб програмера је прилично сладак. Плаћени смо да по цео дан седимо у канцеларији отвореног плана и решавамо проблеме које бисмо, ако не бисмо добили плату, вероватно ипак урадили. Такође радимо са људима који нас, јер не разумеју сасвим шта радимо или како то радимо, гледају са одређеним страхопоштовањем. Ово не доноси добро нашем проширеном осећају сопствене важности.

Нажалост, неки од тих људи су такође исти они који нам говоре шта да радимо. (Да ли ће се визуелни дизајнери усправити?). И зато што не разумеју сасвим шта радимо, понекад морамо да радимо ствари због којих се, искрено говорећи, осећамо прљаво. А да не спомињемо да морате да се крећете по ПСД датотекама тако зверски организовано да бисте помислили да су тако створене намерно. (Али то је у реду, јер и ми волимо да решавамо загонетке.)

Дакле, визуелни дизајнери, ево листе од 20 ствари које излуђују програмере. Ако не радите најмање 15 година, онда се не трудите довољно.


1. Додајте заобљене углове сваком појединачном елементу на страници. Док сте већ код тога, додајте и сенке и преливе.

2. Користите исти ПСД као полазну тачку за сваки пројекат. Сакријте неискоришћене слојеве, али немојте их брисати. Уверите се да је ваш ПСД најмање 100 МБ.

3. Користите сИФР на сваком делу текста. Бонус поени ако одаберете фонт који је врло сличан Ариал-у.

4. Никада не користите исте димензије на елементима. Дајте свакој различиту величину и боју фонта (за црно користите # 000000, # 111111, # 121212 ...).

5. Користите пуно пробојних слика са прозирношћу. Веб програмери воле да графика избија из оквира и колона. Бонус поени ако додате омотавање текста око слика.

6. Додајте модални прозор. Најмање половина веб локације требало би да се догоди у модалном прозору.

7. Додајте дугме Фацебоок Цоннецт. То је само дугме. Колико тешко може бити спровести?

8. Сакриј важне ПСД слојеве. Касније реците програмеру да су пропустили скривени елемент.


9. Направите дугмад са превртањем, активним и кликнутим стањима. Онда немојте никоме рећи да сте то урадили. Направите засебну датотеку за њих и пошаљите је у последњи час. Ми волимо изненађења.

10. Реците програмеру о некој фенси функционалности о којој сте прочитали негде на блогу. Тада им реците да га граде, јер, ако сте то негде видели, јасно је да је то могуће.

11. Додајте рингишпил. О да, и побрините се да је то рингишпил преко целог екрана.

12. Користите Лорем Ипсум уместо праве копије. И уверите се да резервисани простор није довољно велик за праву копију.

13. Насумично спојите ПСД слојеве. Што да не? (Али немојте их спајати превише. Удаљит ће вас од магичног циља од 100 МБ).

14. Дајте име свим датотекама „финал“, плус датум и насумично писмо (финал-2010-12-01а.псд, финал- 2010-12-01р.псд, финал-2010-12-02б.псд).

15. Не брините о уношењу промена када се све одјави. Када завршимо са страницом, пошаљите другу, потпуно другачију верзију. И реците нам да су те промене неопходне и суштинске за корисничко искуство.


16. Не именујте и не организујте своје ПСД слојеве и фасцикле.

17. Ако дизајнирате образац, заборавите на грешке и стања успеха. Угураћемо те ствари негде. Волимо да погађамо ваше намере.

18. Када дизајнирате веб локацију, немојте позивати програмере на браинсторминг или дизајнирање састанака. Уверите се да смо последњи видели распоред. Прво га покажите клијенту, па ће бити прекасно да у свој рад унесете чак и мало здраве памети.

19. Требали бисмо се више дружити, па током КА не користите софтвер за праћење грешака. Дођите и посетите нас цео дан и укажите на промене које желите да направите преко наших рамена. Искористите прилику и за нека импровизована ажурирања дизајна.

20. И на крају, ово је најважнија ствар: не научите ништа о ХТМЛ, ЦСС, ЈаваСцрипт или проблемима са прегледачем. Што мање знате о томе, чини нам се важнијим.

Речи: Рафаел Мумме је програмер за иОС у компанији Иахоо Нев Иорк.

Овај чланак се првобитно појавио у броју 205 часописа .нет - најпродаванијег светског часописа за веб дизајнере и програмере.

Препоручује Се Вама
Главни ЦСС пиксели за Ретина екране
Даље

Главни ЦСС пиксели за Ретина екране

Потребно знање: Основни ХТМЛ5 и ЦССЗахтева: Уређивач текста, процесор слике, ХД паметни телефон или таблетВреме пројекта: 1 сатИзнад је снимак екрана целокупне радне површине Виндовс 98, око 1999. год...
Мицрософт нуди Мац-ове јефтине Виндовс 8 и нове ВМ-ове
Даље

Мицрософт нуди Мац-ове јефтине Виндовс 8 и нове ВМ-ове

Готово по закону, веб програмери се осећају приморани да гунђају због Мицрософта, али тешко је пожалити се на модерн.ИЕ.Као што смо известили у јануару, веб локација је изненадила и обрадовала програм...
Невероватно корисне књиге за креативне професионалце
Даље

Невероватно корисне књиге за креативне професионалце

Часопис Цомпутер Артс - водећа светска публикација за графичке дизајнере и креативне професионалце - први пут је покренуо прилично дивну серију малих креативних пратећих књига на Аппле Невсстанд-у за ...