10 ствари које сваки дизајнер треба да зна о формама

Аутор: Lewis Jackson
Датум Стварања: 6 Може 2021
Ажурирати Датум: 15 Може 2024
Anonim
Основные ошибки при шпатлевке стен и потолка. #35
Видео: Основные ошибки при шпатлевке стен и потолка. #35

Садржај

Обрасци, нема ничега што многи дизајнери мрзе више од облика. Они не доносе нужно креативност, или не? Можда је време да поново погледамо обрасце и схватимо да је образац, у основи, разговор корисника и софтвера.

Заборавите тачку и клик, обрасци представљају најбогатију интеракцију са којом ћемо се суочити као дигитални дизајнери. Следећи пут када вам дође образац, немојте мислити да је ствар само у примени неких лепих ЦСС ефеката или додавању лепог јКуери процвета. Много је већа дубина дизајнирања образаца.

Корисник сам тестирао стотине образаца и дизајнирао неке сложене обрасце за осигуравајуће компаније, интеракције са резервацијама за одмор и још много тога. Шансе су да сте користили један од мојих образаца у последњих неколико месеци.

Ево лекција које сам желео да научим пре него што сам почео да дизајнирам обрасце.

1. Не означавајте обавезна поља

Знате ли малу звездицу која означава обавезно поље? Много пута сам то видео у корисничком тестирању. Као концепт, обавезна поља немају пуно смисла, немају ванмрежни еквивалент. Сјајни су за програмере јер нуде леп црно-бели приступ завршетку. Звездица и обавезно поље не успевају јер се ради о наученом понашању. Типично понашање које сам видео током корисничког тестирања је да корисник попуњава образац на врху и завршава било када да их нешто заустави или притисну дугме.


Решење је једноставно, означите необавезна поља, означите место на којем наш симпатични корисник мора да се заустави и размислите да ли треба да попуни то поље.

2. Не користите окретаче

ХТМЛ5 је сјајан, зар не? Нуди гомилу узбудљивих нових сјајних алата за играње. Морамо да размислимо о примерености наших нових играчака. Бројно поље сада укључује мало стрелица горе и доле како би корисник могао да кружи кроз бројеве.

Овде постоје два проблема. Прво, подразумевани приказ стрелица у прегледачу чини их заиста малим. Врло непристојно да кликнете и дебели прсти међу нама ће се борити на иПхонеу. Зове се Фиттов закон, што је нешто мање, теже је кликнути на њега.

Али чујем како вичете, можете само да укуцате број директно у поље с бројем. Да, можете, али погледајмо екран прегледача, стрелице за окретање горе / доле подсећају на нашег поузданог пријатеља у пољу за избор. Корисник коме је први пут представљена машина за окретање претпоставиће, јер подсећа на оквир за одабир, да не може да у њу укуца.


Мој савет је да се клоните док они не постану уобичајеније место или док програмери прегледача не сортирају задати дизајн.

3. Имајте само једну врсту дугмета или још боље само једно дугме по обрасцу

Постоји мало познати психолошки принцип под називом Хиков закон. Хиков закон каже да што више могућности имамо, то је теже направити избор. Не знам ракетну науку, већ правило које вреди имати на уму.

Можете помоћи свом симпатичном кориснику помажући му да направи избор. Ако све примарне тастере направите у једној боји и ако имате само један по страници, избор је лакши. Које је дугме које треба да притиснем? Ох, лако је, велика је.

4. Поља комадића

У претходном животу сам проучавао неуронауку и тако проучавао психологију памћења - конкретно краткорочно или радно памћење. Пре него што то кажете; не, капацитет краткорочне меморије није 7 +/- 2, 4 +/- 1 или у људском говору три до пет делова. Ми као људи изврсно процењујемо визуелне стимулусе, ограничење је у томе што смо бољи када је тај број мањи. Разврставање обрасца у мање групе олакшава процену, јер оно што корисник мора унети у образац често долази из његове меморије.


Обавезно проверите да ли су групе поља око четири.

5. Размислите зашто нешто питате и какав је осећај за корисника

Ово је вероватно најискренији савет који дајем, али се често најмање користи.

Узмимо следеће:

Испитујте свако питање које поставите. Да ли је неопходно? Какав је осећај када ме ово питају?

Чешће постоји пословна потреба да се постави питање и ми као дизајнери можемо да се свађамо око нужности док не постанемо модри у лицу. Треба поставити питање. Разумевањем пословне потребе за овим подацима често можемо направити компромис.

Можемо вам помоћи тако што ћемо рећи пријатном кориснику зашто морамо да поставимо то питање. Увери се у употребу и дељење тих података и опћенито буди добар.

Поново узимамо наш пример:

Још увек је тешко питати, али надамо се да смо засладили пилулу.

6. Датуле су врцкави малишани

Унос датума може бити прави изазов и постоји неколико замки које можете избећи. Највећи проблем је суочавање са грешкама.

Најлакши приступ је покретање календара. Вреди напоменути да недеље почињу понедељком у Великој Британији и недељом у САД-у. Ако се ваш корисник не концентрише, можда ће одабрати недељу када мисли на понедељак.

Такође је вредно поменути међународне формате датума. Сједињене Државе заузимају прво место у месецу, а Јапан је то прва година. Дакле, датум попут 4. 5. 12. могао би се протумачити на три начина.

Због тога је најбоље користити поља за одабир.

7. Облици као занат за програмере

Обрасци су занатски и за програмере и за дизајнере. Разумевање могућих грешака које би могле да се направе приликом уношења података и дизајнирања вашег позадинског кода како би се носио је изазов.

Ево једноставног. Уношење вредности валуте. Могуће грешке које би корисник могао да направи су огромне. Форсирање формата података које корисници морају да испуне фрустрира вашег корисника и, признајмо, мало је лењ од стране програмера.

Какав бољи изазов за програмера од израде непробојне форме.

8. Не користите колоне у обрасцима

Велики проблем у коришћењу колона у обрасцима је проток. Почињемо образац на врху, а завршавамо на дну. У уводу колона може се прекинути ток обрасца.

Не претпостављајте картицу корисници кроз обрасце и зато је фокус начин кретања обрасцима у колонама. Ретко сам то видео током корисничког тестирања. Већину времена када видимо како уносимо детаље, кликните на следеће поље помоћу миша / додирне табле / прста, затим унесите детаље и тако даље.

9. Не користите два поља када ће једно учинити

Већина људи није додирна дактилографкиња. Током корисничког тестирања видимо људе који гледају тастатуру док куцају.

Када уносите телефонски број који раздваја поље обрасца, рецимо да додате позивни број и број, узрокује стварне проблеме. Корисници не виде или се заиста сећају да постоје два поља, тако да у прво поље унесите пуни број, још горе ако је поље ограничено на одређени број знакова.

Користите само једно поље за телефонски број, исто важи и за кућни број / улицу - користите само једно поље за унос текста.

10. Буди фин

Изненадили бисте се колико вани има прилично прилично безобразних порука о грешкама.

Ево примера једног на који сам недавно наишао.

Чињеница да вам сугеришу да бисте убудуће добровољно унели датум и онда прилично шаљив одговор, па, није баш лепо.

Поново се поставите на место корисника, како бисте се осећали кад видите ову грешку? Изнервиран? Можда и горе. Бити фин је лако.

Направио сам креветић / превара за преузимање који ће вам помоћи да дизајнирате боље форме. Обухвата још много начина најбоље праксе за дизајнирање бољих образаца.

Популарно Данас
Најбољи веб хостинг за ВордПресс 2021
Опширније

Најбољи веб хостинг за ВордПресс 2021

Тражите ли најбољи веб хостинг за ВордПресс сајтове? Онда сте дошли на право место. Прочитајте како бисте сазнали све о ВордПресс хостингу, зашто вам је потребан и који су најбољи добављачи.ВордПресс....
Како сликати култивисаног стеампунк ​​тигра
Опширније

Како сликати култивисаног стеампунк ​​тигра

Одређена правила вашег одабраног стеампунк ​​универзума вероватно ће одредити о каквом тигра овде говоримо. Да ли је антропоморфна, механичка или нешто треће?За лик тигра могу бити потребни дизајни за...
Приступачност и елемент
Опширније

Приступачност и елемент

ХТМЛ5 има скуп елемената који чине структуру странице приступачнијом помоћним технологијама (АТ). Тхе заглавље>, подножје>, нав>, чланак>, на страну> и сецтион> елементи омогућавају ...