5 главних савета за давање повратних информација о дизајну

Аутор: Louise Ward
Датум Стварања: 7 Фебруар 2021
Ажурирати Датум: 16 Може 2024
Anonim
CS50 2016 Week 0 at Yale (pre-release)
Видео: CS50 2016 Week 0 at Yale (pre-release)

Садржај

Разумевање психологије која стоји иза социјалних интеракција посао је сам за себе, али када сте усредсређени на иконе, мреже, интеракције, лако је превидети да други људи имају осећања која треба заштитити - а то радите и ви.

Повратне информације су неопходно зло за стварање крајњег производа који задовољава кориснике, али ефикасније служи својој сврси одговарајућим одговарајућим поступком.

У наставку смо прикупили неколико савета повратних информација од стручњака за дизајн са обе стране. Навели смо их да би вам помогли да извучете корисне тачке повратних информација, а истовремено смањите оне штетне. Без даљег одлагања, ево 5 савета за повратне информације о дизајну које људи неће мрзети.

01. Не клоните се додатних питања

Повратне информације би требале отворити дискусију, а не само давати их, а онда сви кренути даље. Због тога се чини као наредба, што правилна критика није. Постављање додатних питања ствара дијалог који остварује неколико циљева.


За почетак, извлачи критику - разумевањем сваког угла прималац боље разуме проблем и може ли се и који делови тога решити.

Поред тога, испитивање са додатним питањима може оспорити сумњиве критике. У оваквим поставкама повратне информације нису увек искрене, у игри су скривени дневни ред и лични мотиви. Даљња питања помажу у пребирању онога што је валидно и онога што се распада под притиском.

Међутим, не постоје увек изопачени призвуци. Понекад критичар заиста има ваљану поенту, али из било ког разлога не може да је артикулише. У овом случају, постављање додатних питања помоћи ће говорнику да заправо изрази оно што жели да каже. Неким људима је једноставно потребна помоћ да се правилно изразе.

Дустин Цуртис препоручује да се приморате да критичару поставите најмање три питања. Истиче да ће вам чин формулисања питања помоћи да промените сопствено мишљење, чинећи ово корисном тактиком за све.


02. Увек будите оријентисани ка циљу

Као што смо описали у Дизајн сарадња у предузећу, много проблема са повратним информацијама долази због забуне око крајњег циља.

Коме је намењен овај производ? Шта се нада да ће постићи? Исти елемент дизајна може бити или савршен избор или грозан избор, у зависности од одговора на ове врсте питања.

Ако на почетку сви не разумеју исте циљеве, повратне информације ће бити погрешне и неефикасне.

У идеалном случају, о циљевима се одлучује на почетку пројекта, али ако они никада нису били једнообразно решени, то пре, то боље. Кад се сви нађу на истој страници о циљним корисницима, стратегијама, стиловима и критеријумима за успех, повратне информације ће бити усредсређеније и корисније.

У супротном, сви вуку дизајн у различите смерове, а на крају ћете добити нешто што покушава да испуни све критеријуме, а не задовољава ниједан.


Одвојите време да претходно поновите циљеве пројекта. Ако неко скрене са стазе, можете га лакше вратити на овај начин. Штавише, јасно утврђени циљеви конкретније ће уклонити ваљане коментаре оних који мисле и помоћи ће у расветљавању неких несугласица.

03. Осигурајте одговарајући контекст кадрирањем

Ако их сви примене, правилно уоквиривање може решити добар део проблема са повратним информацијама. Под оквиром подразумевамо приступ или угао у коме је коментар представљен. Исти проблем може се поставити из различитих углова, али неки су кориснији од других.

Иотам Троим предлаже представљање проблема уместо решења. Уоквирујући критику као проблем, сесије повратних информација добијају сасвим нови осећај. Узмимо, на пример, нешто једноставно попут избора боје.

Правилан начин уоквиривања коментара био би нешто попут: „Нисам сигуран да шема боја одговара расположењу производа“. Шта ово чини, отвориће дискусију за групу: да ли се ова шема боја заправо уклапа, какво је расположење производа, која би шема боја најбоље функционисала итд.

Све су то важна питања која је на свет изнео начин постављања коментара. Даље, сада је цела група у стању да да своје мишљење о шеми боја уместо само првог лица и започиње импровизована сесија мозга која укључује свачију стручност.

Упоредите тај сценарио са оним у коме је коментар уоквирен само као решење, „Мислим да би шема боја требала бити зелено-плава“. Заобилази се сва корисна расправа из првог сценарија и она сада постаје само питање да ли би зелено-плаво функционисало или не.

Рецимо, табела се одмах слаже да зелено-плава не ради и да сви иду даље. Срж коментара - шема боја не функционише - остаје без адресе само зато што је говорник своју критику уобличио из перспективе личног мишљења.

Следећа страница: стратешки формулишите своје повратне информације и увек имајте чињенице ...

Избор Уредника
Врхунски водич за веб тип
Читати

Врхунски водич за веб тип

У данашње дигитално доба, типографија се више не односи само на црно мастило на белом папиру или његове варијације. У ствари, многи људи проводе више времена читајући на мрежи него из штампаних књига,...
Како дизајнирати савремену корицу књиге
Читати

Како дизајнирати савремену корицу књиге

Фину уметност дизајнирања корица књига је незгодно савладати. Размислите: када се промени графика на паковању печеног пасуља Хеинз или се модификује типографија на омотима за Кит Катс, промене су једв...
16 врхунских веб локација са видео позадинама
Читати

16 врхунских веб локација са видео позадинама

Дизајн веб странице не значи да морате створити статички доживљај - то није штампање. Са порастом ХТМЛ5 постало је лакше додавати ствари попут анимације да бисте створили богатије корисничко искуство....