Најбоља камера за почетнике 2021. године

Аутор: Louise Ward
Датум Стварања: 5 Фебруар 2021
Ажурирати Датум: 18 Може 2024
Anonim
My Primitive Survival Skills of 2021 (a review of the year)
Видео: My Primitive Survival Skills of 2021 (a review of the year)

Садржај

Пет најбољих камера за почетнике

Скочите на свој омиљени ...
01. Никон Д3500
02. Сони а6000
03. Фујифилм Кс-Т200
04. Цанон ЕОС 250Д
05. Полароид Нов

Одабир најбоље камере за почетнике значи пробијање кроз богатство невероватних избора. Постоје ДСЛР фотоапарати, фотоапарати без огледала, компактни фотоапарати, фотоапарати за инстант филмове и још много тога који се такмиче за вашу пажњу, а ако нисте сигурни шта неки од ових израза значе, то може бити прилично поразно.

Тајна је, међутим, да то није превише битно. Ако желите да схватите шта је најбоље тамо, свакако пређите право на оно што треба узети у обзир приликом куповине одељка камере, где објашњавамо кључне појмове, али у ствари, било која врста фотоапарата може бити одлична за почетнике. Најважније су две ствари: шта планирате да снимате с њим и колико морате да потрошите.


Поред тога, најбоље камере за почетнике имаће много заједничких ствари. Морају да успоставе равнотежу између једноставности за употребу и простора за раст, тако да их почетници могу користити, али неће се бунити против својих ограничења када се нађу на месту. Поред тога, све је у ономе што вам треба. Неке камере имају брже рафалне снимке, друге имају више мегапиксела. Неки снимају 4К видео, неки не. Које карактеристике вам се свиђају, а без којих можете живети, зависи од вас.

Овај водич је изричито оријентисан на почетнике. Ако осећате да већ разумете основе фотографије, размислите о томе да погледате наш најбољи водич за фотоапарате. Ако не купујете за себе, већ за мало дете, не пропустите наш круг најбољих фотоапарата за децу. А ако вам је потребан прибор, погледајте наш водич за најбоље стативе.

Све ове камере на нашој листи најбољих фотоапарата за почетнике, према нашем рачунању, пружају одлично искуство учења почетницима, а истовремено остављају простор за раст и то по разумној цени. Па, кренимо са најбољим камерама за почетнике!


Листа најбољих фотоапарата за почетнике

01. Никон Д3500

Најбоља свестрана камера за почетнике

Тип: ДСЛР | Сензор: АПС-Ц | Мегапиксели: 24.2МП | Екран: 3,0 инча, 921к, фиксно | Тражило: Пентамиррор | Носач сочива: Никон Ф | Континуирана брзина снимања: 5фпс | Максимална резолуција видео записа: 1080п

Све је једноставно Уграђени тутор за фотографију Добре свестране перформансе Да ли ДСЛР-ови бледе? Недостају прилагођена подешавања

Најбоља камера за почетнике мора бити једноставна за употребу, али такође имати и довољно потенцијала да вам неће досадити оног тренутка када сте схватили основе. Никон Д3500 је и даље врх гомиле по овом питању. Заиста, серија Д3000 је одувек била, и постоји разлог зашто су ове камере толико трајне међу студентима фотографије.


С једне стране, добили сте невероватно лаку камеру за употребу, са гомилама практичних режима водича и водича за руковање основним стварима. А онда, с друге стране, имате сензор великодушне величине, солидан систем аутофокуса и приступ невероватној стабилности сочива за Ф-моунт. То значи да када схватите шта све камера може да уради, можете да надоградите на телефото или ширококутни и истражите различите аспекте фотографије. Д3500 ће расти са вама, и то је оно што га чини тако идеалним избором за почетнике.

Можете тврдити да га недостатак 4К видео кочи, мада реално колико је заправо фотографима почетницима стало? Можда је значајнија чињеница да се произвођачи углавном одмичу од ДСЛР-а и убацују ресурсе у своје домете без огледала. Да ли би било смисленије да фотограф који гледа у будућност научи ужад на фотоапарату без огледала? Можда. Али то за сада Никон Д3500 не спречава да буде најбоља (и најцењенија) почетничка камера.

Погледајте наш водич за најбољи Никонов фотоапарат за више Никонових модела.

02. Сони а6000

Најбоља јефтина почетничка камера, старији модел по фантастичној цени

Тип: Миррорлесс | Сензор: АПС-Ц | Мегапиксели: 24.3МП | Екран: 3,0-инчни, 921к, нагиб | Тражило: Електронски, 1,440к | Носач сочива: Сони Е | Континуирана брзина снимања: 11фпс | Максимална резолуција видео записа: Фулл ХД

Брзо и прецизно снимање Снижена цена Нема 4К видео записа Нема екрана осетљивог на додир

Када купујете најбољу камеру за почетнике, има смисла погледати мало старије моделе, јер ће они вероватно пружити све што вам треба, али по знатно прихватљивијој цени. Сони а6000 је вероватно најбољи и најпознатији пример овога, камера која је први пут најављена 2014. године, али је и данас широко доступна само зато што је тако добра!

Слике са овог фотоапарата без огледала и даље изгледају сјајно, а његов систем аутофокуса и данас се може надметати, што га чини солидним избором за готово све врсте фотографија. Имате приступ Сони Е-моунт сочивима, која су заиста сјајна, а брзина рафалне снимања од 11 кадрова у секунди је и данас још увек конкурентна!

Постоји неколико начина на које а6000 показује своју старост; вероватно најочигледнији је недостатак 4К видео записа. Ако ово није преступ за вас, онда је ово чудесно чудо фотоапарата за брзо снимање озбиљно добар избор.

03. Фујифилм Кс-Т200

Једна од најбољих почетничких камера без огледала

Тип: ЦСЦ | Сензор: АПС-Ц | Мегапиксели: 24.2МП | Екран: 3,5-инчни, зглобни зглоб 2.780к, додир | Тражило: Електронски, 2,360к | Носач сочива: Фујифилм Кс | Континуирана брзина снимања: 8фпс | Максимална резолуција видео записа:

Једноставно, али изузетно ефикасно, мало, лагано и елегантно Цењеније од неких фотоапарата без огледала

За наш новац, Фујифилм Кс-Т200 је још један одличан избор фотоапарата без огледала. Део Фујифилмове стилске Кс-серије, ова камера спаја хладан ретро изглед и врхунски потенцијал за обраду слика.

Лаган и лак за употребу, Кс-Т200 доноси бројне паметне изборе, од којих је невероватно велики 3,5-инчни екран осетљив на додир са променљивим углом који је благодат за састављање слика или надгледање видео записа. А кад смо већ код видео записа, 4К на Кс-Т200 је заиста одличан. Оригинални Кс-Т100 донекле је посрнуо у овом одељењу, са 15п 4К снимака који су, искрено, изгледали прилично усрано. Фујифилм је овде исправио грешку, а 30п 4К на Кс-Т200 изгледа као део.

И даље је мало скупља од неких других почетничких фотоапарата на овој листи, али добијате приступ врхунској Кс серији сочива која тренутно имају неке од најквалитетнијих сочива у било ком систему без огледала. Осјећамо се врло угодно што препоручујемо Кс-Т200 као један од најбољих почетничких фотоапарата без огледала које можете купити.

04. Цанон ЕОС 250Д

Све предности ДСЛР-а за фотографије, плус 4К видео

Тип: ДСЛР | Сензор: АПС-Ц | Мегапиксели: 24.1МП | Екран: 3,0 инча, 1.040.000 пивот, додир, | Тражило: Пентамиррор | Носач сочива: Цанон ЕФ | Континуирана брзина снимања: 5фпс | Максимална резолуција видео записа:

Компактан и лаган за ДСЛРОдлично за филмове, као и фотографијеПринији од ДСЛР-ова већине почетникаФирма основни главни систем аутофокуса

Цанон ЕОС 250Д је први ДСЛР почетног нивоа који поседује 4К снимање филмова и замењује популарни ЕОС 200Д у Цанон линији. Заправо, систем двоструког пиксела ЦМОС за аутоматско фокусирање за режиме приказа уживо и филмова, наслеђен од свог претходника, чини камеру посебно добром за праћење радњи приликом снимања видео записа. Практично нечујне перформансе аутофокуса 18-55мм кит објектива су додатни бонус.

Не само за видео, 250Д је врло остварен пакет за фотографије. Погодан је за почетнике са опционим режимима Вођени кориснички интерфејс и Цреативе Ассист, који неометано раде са потпуно артикулисаним екраном осетљивим на додир. Камера такође може да расте заједно са вама док учите нове вештине и технике, одличан брзи мени компаније Цанон који пружа интуитиван и тренутни приступ важним поставкама.

Један од најкомпактнијих и најлакших ДСЛР фотоапарата на тржишту, 250Д је камера коју можете понети било где и свуда. Наша једина стварна критика у погледу перформанси је та што је систем аутоматског фокусирања прилично основни у фотографирању заснованом на тражилу, а не у режиму приказа уживо. Постоји само девет АФ тачака и само једна од њих је унакрсног типа, способна да разреши детаље у хоризонталној и вертикалној равни. Наша друга главна критика је цена, што је мало за почетни ДСЛР. Ако сте спремни да платите премију, ово је добар избор.

05. Полароид Нов

Ретро цоол отисци са дигиталним преокретом - Полароид легаци живи и даље

Тип: Камера за тренутни испис | Формат: Полароидни филм (7,9 к 7,7 цм) | Екран: Не | Тражило: Оптички | Сочиво (ефикасно): приближно 35-40мм | Фласх: Да | Повезивање: Блуетоотх ЛЕ

Прави сјајне тренутне отиске. Приуштив филм је скуп. Нема везе са паметним телефоном

Савршен начин да се новајлија уведе у фотографију је подсећањем на то колико забавно може бити, а Полароид Нов то чини у пик-у. Део текућег оживљавања старог бренда Полароид, ова камера наставља се у традицији ОнеСтеп 2 и ОнеСтеп + чинећи тренутну фотографију доступном свима.

Ради тачно онако како се сећате: притисните дугме затварача, моћни блиц се искључује (или не, ако не желите), а секунде касније камера ће испљунути отисак који ће се развити за неколико минута и не за то вам није потребно тресење, без обзира на то шта вас је ОутКаст можда обавестио. Полароид Нов је најновија камера у новој серији, као и најприступачније, без могућности попут Блуетоотх везе коју добијате на скупљем ОнеСтеп +. За почетнике је ово савршено, јер заиста само показујете и фотографишете и стварате невероватне физичке отиске које можете држати, монтирати, уоквиривати и уживати како желите.

06. Панасониц Лумик Г100

Једна од најбољих камера за почетнике за креативце на друштвеним мрежама

Тип: ЦСЦ | Сензор: Мицро Фоур Тхирдс | Мегапиксели: 20.3МП | Екран: 3-инчни екран осетљив на додир са променљивим углом, 1.840.000 тачака | Тражило: Елецтрониц 3,690к | Носач сочива: Мицро Фоур Тхирдс | Континуирана брзина снимања: 10фпс (електронски затварач) 6фпс (механички затварач) | Максимална резолуција видео записа:

Кориснички прихватљив интерфејс Искрено добар звук на плочи! Нема стабилизације у телу Мањи сензор

ако знате да ћете вероватно желети да снимате фотографије и видео записе, али сте можда и почетник у обе, Панасониц Лумик Г100 је место за почетак. Изузетно мала камера тешка само 412г тела, Г100 ипак садржи мноштво сјајних карактеристика. Снима узвишени 4К / 30п видео и одличне фотографије од 20МП, а захваљујући носачу Мицро Фоур Тхирдс, постоји апсолутно мноштво сочива које можете изабрати.

Изглед контроле такође доноси главне поене колико је приступачан; додирнете велико црвено дугме да бисте, на пример, започели снимање. Прилагодљива дугмад Фн су добар начин да се подстакнете да експериментишете са различитим подешавањима, док је екран осетљив на додир такође флексибилан и лак за употребу. Такође, у изванредном развоју, Панасониц се удружио са Нокиа-ом дајући камери ОЗО звук, систем са више микрофона који чини уграђени аудио снимак на камери ... заправо сасвим пристојан! Само ово га чини одличном почетном камером за влогање.

07. Цанон ПоверСхот Г7 Кс Марк ИИИ

Овај софистицирани компакт је једна од најбољих камера за снимање видео записа

Тип: Цомпацт | Сензор: 1-инчни | Мегапиксели: 20МП | Екран: 3,0-инчни, 1040к, нагиб | Тражило: Не | Сочиво (ефикасно): 24-100мм | Континуирана брзина снимања: 30фпс | Максимална резолуција видео записа:

Способан за ливестреаминг Брз, свестран објектив 10-минутно ограничење 4К видео записа Лоше трајање батерије

Нека вас не заварају танке димензије овог компактног фотоапарата: то је заправо импресивна машина за снимање фотографија и видео снимака, која има не само могућност снимања висококвалитетних Фулл ХД и 4К видео записа, већ и директно пренос уживо путем Интернета. Заиста, можда ћете се изненадити колико ИоуТубе креатора у којима уживате снима пуно својих ствари на Цанон ПоверСхот Г7 Кс Марк ИИИ; то је популарна камера с разлогом.

Брзи еквивалентни објектив од 24-100 мм пружа вам огромну количину свестраности снимања; без обзира на услове осветљења, без обзира на то колико је предмет удаљен, вероватно ћете моћи да имате пристојну пукотину при његовом хватању. Видео функције такође појачавају тако важни додаци као што је спољни порт за микрофон, осигуравајући да ће ваши видео записи звучати онолико добро колико изгледају. Камера се осећа премијом у руци, а са ЛЦД екраном који се окреће за око 180 степени за лако надгледање, добили сте способну машину у свим категоријама.

08. Олимпус ОМ-Д Е-М10 Мк ИВ

Најбољи фотоапарат за почетнике за путовања, Олимпус производи још један хит без огледала

Тип: ЦСЦ | Сензор: Четири трећине | Мегапиксели: 20.3МП | Екран: 3,0-инчни 1.037к нагиб (180 °) додир | Тражило: Електронски 2,360к ОЛЕД | Носач сочива: Мицро Фоур Тхирдс | Континуирана брзина снимања: 8.6фпс | Максимална резолуција видео записа:

Прикладно за путовања Изврсно електронско тражило Мало пластично Нема прикључка за микрофон за видео

Олимпус се сада налази на четвртој итерацији своје изузетно популарне линије фотоапарата без огледала прилагођених путовањима, а Е-М10 Марк ИВ је фантастичан улазак. Омогућава сјајан пролаз за снимање без огледала, довољно лаган да га можете свуда понијети, али који се може похвалити варљивим бројем софистицираних карактеристика - солидан улазак на ову листу најбољих фотоапарата за почетнике. Има издашан систем за стабилизацију у телу који олакшава снимање из руке при слабом осветљењу и мноштво помоћних режима снимања који помажу почетницима да се боље осврну око подешавања.

Могућности 4К видео записа и преклопни екран такође га чине пристојним за влогање, иако му недостатак микрофона представља ударац у овом подручју. Неке може искључити и пластична конструкција, за разлику од металних легура скупљих камера. Ако вам то не смета, ово је одличан почетни избор за путничку камеру за почетнике

09. Цанон ЕОС М50

Цанонов мање блештав опсег без огледала и даље солидна најбоља камера за почетнике

Тип: Миррорлесс | Сензор: АПС-Ц | Мегапиксели: 24.1МП | Екран: 3-инчни, 1.040.000, променљиви угао, додир | Тражило: ОЛЕД ЕВФ, 2.360.000 тачака | Носач сочива: ЕФ-М | Континуирана брзина снимања: 10фпс | Максимална резолуција видео записа: 4К УХД

Снажни аутофокусМала и лагана ЕФ-М сочива нису невероватна ограничења од 4К

Цанон-ова ЕОС М серија можда неће украсти пуно наслова, али асортиман се проширио последњих година тако да укључује неке добро дизајниране и лагане камере без огледала, што их чини достојним додатком као најбоља камера за почетнике. Наша препорука би била ЕОС М50, ЦСЦ средње класе са уграђеним тражилом и импресивним системом двоструког пикселног аутоматског фокусирања - лепо решење за камеру по овој цени. У ствари, иако је недавно најављен ЕОС М50 Марк ИИ, ми бисмо се и даље потрудили за овај; нови модел је разочаравајуће скромно ажурирање, са неколико нових видео карактеристика и нема шта друго да се узвикује.

На тему видеа, имајте на уму да, иако ЕОС М50 снима 4К УХД, то чини при 25п, са обрезивањем од 1,6 пута и без Дуал Пикел АФ-а. Ако се желите фокусирати на видео, на овој листи постоје бољи избори, али за способне мале хибридне фотографије / видео хибридне или чисте фотоапарате, ЕОС М50 је одличан избор.

10. Панасониц ЛУМИКС ДМЦ-ТЗ100

Компактни фотоапарат најбољег почетника, у којем се налазе ове компактне ципеле за џепове

Тип: Цомпацт | Сензор: 1.0-типе | Мегапиксели: 20.1МП | Екран: 3,0-инчни 1.240к, додир | Тражило: Електронски, 1,166к | Сочиво (ефикасно): 25-250мм | Континуирана брзина снимања: 10фпс (4к 30фпс) | Максимална резолуција видео записа:

Богат функцијама по прихватљивој цени Сензор слике типа 1,0 и опсег зума од 10к Додирни екран нема могућност нагиба или окретања Недостаје текстурне површине дршке

За тако мали фотоапарат, Панасониц ТЗ100 спакује неке озбиљно велике спецификације и карактеристике. Има сензор типа 1.0 од 20,1МП који је физички велик за компактну камеру и задржава релативно квалитетан квалитет слике чак и при високим ИСО поставкама. Такође се угура у електронско тражило и задњи екран високе резолуције од 3,0 инча, плус објектив са зумом од 10к са ефективним дометом од 25-250 мм.

Да би ствари биле стабилне, постоје оптичка стабилизација слике за фотографије и хибридна стабилизација 5 оса за снимање видео записа. Такође можете да снимате на 4к УХД и за фотографије и за видео, са брзином кадра до 30 кадрова у секунди. За фотографије у пуној резолуцији, брзина рафалног снимања је и даље брза при 10 кадрова у секунди.

Паметни трикови укључују „накнадно фокусирање“, што вам омогућава да снимите рафалне фотографије са аутоматски прелазним удаљеностима фокуса, а затим изаберете кадар са идеалном тачком фокуса.

Најбољи фотоапарат за почетнике: Шта треба узети у обзир

Као што је горе поменуто, камере ће увек имати одређене предности у односу на паметне телефоне. Ту спадају већи сензори, што значи да камере раде боље при слабом осветљењу, као и велика побољшања у погледу сочива. Без обзира да ли користите ДСЛР или камеру без огледала која вам омогућава замену сочива у зависности од ситуације, компактни уређај са зумом који се може приближити објекту или чак компакт са фиксном жижном даљином који је направљен за оптичко савршенство гарантовано имате нешто супериорније од сочива на задњој страни телефона. Или предња страна, а захваљујући многим камерама које сада имају преклопне екране, ваша селфи игра може се знатно појачати.

Затим ту је и чињеница да камере могу брже да пуцају брже за снимање објеката који се брзо крећу, имају софистицираније системе аутофокуса и имају тенденцију да нуде веће резолуције које вам омогућавају да направите веће физичке отиске слика. У то нема сумње - одабир једне од најбољих камера за почетнике је пут!

Најбољи фотоапарат за почетнике: Који тип?

Пре куповине најбоље камере за почетнике, погледајмо различите типове камера доступних за почетнике. Ако су вам приоритети једноставност и преносивост, пуно се тога може рећи за малу најбољу „усмери и снимај“ камеру коју можете ставити у дневну торбу или чак у резервни џеп. Ове камере ће имати сочиво фиксирано на предњој страни, па иако нећете моћи да користите жижну даљину која није наведена на кутији, већина модела нуди угледан опсег зума за рад. Генерално ће постојати и уграђени блиц, а можда и тражило које ће вам помоћи да саставите своје снимке.

Свестранија опција је „системска“ камера која се састоји од одвојеног тела и заменљивих сочива. Када се опремите са два или три објектива, можете да снимате било шта, од портрета и мртве природе, до акционих спортова и дивљих животиња или бришућих пејзажа и архитектуре, сваки пут постижући сјајне резултате.

Почињу са малим, са зрцалним или компактним системским камерама. Они су обично преносни и нуде веће брзине снимања од њихове веће браће и сестара, ДСЛР-ова. Међутим, не рачунајте ДСЛР фотоапарате, јер они могу да понуде оптичко тражило које вам даје неокрњени приказ онога што снимате кроз објектив. Такође имају тенденцију да буду боље затворене временским приликама и опремљене крупнијим рукохватима за сигурно држање.

Такође вреди размислити о камерама за тренутни испис! Аналог се вратио у великој мери, и има нешто што треба рећи за камеру која не захтева петљање са меморијским картицама и чврстим дисковима, већ само пљује тренутни физички отисак. Ако је ваш креативни рад тактилнији / физички (можда садржи колаж), онда је ово дефинитивно одржива опција.

Коначно, постоје и ‘жилаве’ камере које имају мање сензоре од уобичајених компактних уређаја, али су јако хидроизоловане и могу преживети тешке услове. Постоји и широк спектар камера за одређене сврхе. За фотоапарате за даљинско снимање дивљих животиња, погледајте наш водич за најбоље траил камере.

Али који најбољи фотоапарат за почетнике одабрати? Па, зависи шта вам треба. Да ли желите нешто мало и преносиво или издржљиво и отпорно на временске услове? Да ли ћете вероватно снимати видео записе као и фотографије? Да ли видите себе како купујете више сочива или бисте више волели један пакет који све то чини? Одговори на сва ова питања утицаће на то која је камера најбоља за вас.

Препоручује Се
4 сјајна годишња дизајна за 2017. годину
Опширније

4 сјајна годишња дизајна за 2017. годину

2016. је била још једна невероватна година за дизајн, догађајима, наградама и осталим доказима беспрекорног низа талената из целог света. Да би прославили овај подвиг, дизајнерске публикације су окупи...
Листа софтвера Адобе: Које апликације су вам потребне?
Опширније

Листа софтвера Адобе: Које апликације су вам потребне?

Листа Адобе софтвера прилично је дугачка, као што бисте и очекивали, с обзиром да Цреативе Цлоуд пакет покрива готово све креативне потребе. Било да сте графички дизајнер, веб дизајнер, фотограф, илус...
Дизајнирајте динамични идентитет бренда заснован на иконама
Опширније

Дизајнирајте динамични идентитет бренда заснован на иконама

Време, променљивост, флексибилност и динамичност. Све су то кључни фактори који данас играју важну улогу у брендирању. Системи идентитета морају да дозволе вишеструке итерације, у зависности од тога г...