Најбоље Слацк алтернативе

Аутор: John Stephens
Датум Стварања: 25 Јануар 2021
Ажурирати Датум: 19 Може 2024
Anonim
Slack Tutorial
Видео: Slack Tutorial

Садржај

Пре него што започнемо са нашом листом Слацк алтернатива, погледајмо сам Слацк. Први пут покренут 2013. године као платформа за размену порука, Слацк је од тада прерастао у зрелу платформу за комуникацију и сарадњу за тимове. Његове најкорисније функције сада укључују директну размену порука, групно и приватно ћаскање, обавештења и упозорења, могућности претраживања, дељење докумената и интеграцију са апликацијама попут Дропбок-а и Гоогле Дриве-а. А 2020. године његова употреба је нагло порасла као одговор на напоре за даљински рад широм света.

Па зашто бисте желели да тражите алтернативе Слацку? Па, можда бесплатна верзија не нуди довољно за ваш тим и не можете себи приуштити да платите пуни план.Можда тражите функционалност која још увек није присутна у Слацку. Или можда само желите да испробате неколико опција пре него што се одлучите за прави алат за вас и ваш тим. Без обзира на разлог, у овом чланку смо окупили најбоље алтернативе Слацку. Прочитајте да бисте сазнали шта свака од њих може да понуди ...


За више идеја о софтверу погледајте наш најбољи преглед софтвера за управљање пројектима.

01. Гоогле ћаскање

Најбоља Слацк алтернатива за љубитеље Гоогле-овог екосистема

Платформа: Виндовс, Мац, иОС, Андроид | Цена: 4,14 - 13,80 фунти по кориснику месечно; од случаја до случаја за одређивање цена предузећа

Интегрише се са другим Гоогле апликацијамаБесплатно са Гоогле ВоркспацеАИ заказивањеНема бесплатне верзије

Гоогле-ова платформа за ћаскање објављена је 2018. године, али је од тада еволуирала у помало збуњујући низ алата. Дакле, Гоогле Цхат не треба мешати са Гоогле Хангоутс-ом, платформом за видео позиве и размену тренутних порука која је бесплатна за било који Гмаил налог или Гоогле Меет, што је у основи Гооглеов одговор на Зоом.

Уместо тога, Гоогле Цхат (раније позната као Гоогле Хангоутс Цхат) је платформа за тимско ћаскање која се пружа као део пословне платформе Гоогле Воркспаце која се плаћа (раније позната као Г Суите). Досадно је што се многе Гоогле-ове веб странице позивају на стара имена ових услуга, због чега смо их овде навели како бисте сачували да будете потпуно збуњени.


Као и Слацк, Гоогле Цхат укључује и директне поруке и тимске канале са нитима. Можете да прилагодите врсту обавештења која примате да бисте смањили буку, иако имате финију контролу над тим у Слацку. Такође имајте на уму да Гоогле Цхат заправо нема еквивалент Слацковим јавним каналима: овде је нагласак много на приватној комуникацији.

Заказивање међусобних састанака главна је ствар у Гоогле Цхат-у, јер постоји паметни АИ бот који у томе помаже разговарајући са вашим Гоогле календаром. А повезаност са Гоогле Воркспаце-ом такође олакшава дељење докумената; добијате 30 ГБ простора за складиштење на основном плану.

Имајте на уму да на основном плану не можете да претражујете документе у оквиру Гоогле ћаскања; за то треба да надоградите на следећи ниво. Такође, за разлику од Слацка, не можете да одржавате видео састанке у апликацији, иако то можете да учините једним кликом на Гоогле Меет, што је довољно близу да направи мало стварне разлике.


Највећи недостатак у поређењу са Слацк-ом је тај што не постоји бесплатна верзија Гоогле Цхат-а. Али ако већ плаћате Гоогле Воркспаце, не морате га испробати. Па чак и ако још увек нисте, то је и даље добра опција ако волите да радите све у Гооглеовом екосистему и не желите да се зезате око учења како се повезује други софтвер.

02. Мицрософт тимови

Најбоља Слацк алтернатива за велика предузећа

Платформа: Виндовс, Мац, Линук иОС, Андроид | Цена: Бесплатно или као део Мицрософт 365 Бусинесс Басиц (3,80 £ по кориснику месечно), Мицрософт 365 Бусинесс Стандард (9,40 £ по кориснику месечно) или Оффице 365 Е3 (17,60 £ по кориснику месечно)

Интегрише се са Мицрософт алаткамаУкључено у претплату на 365Бесплатна верзијаИнтерфаце није најлакши

Баш као што је Гоогле Цхат бесплатан са Г Суитеом, тако и Мицрософт Теамс долази са Оффице 365. Али ако нисте претплатник на Оффице 365, има и добрих вести: Мицрософт је такође направио бесплатну верзију Теамс-а да људе привуче на своје екосистем.

Та бесплатна верзија се добро упоређује са Слацк-ом, уз неке мале, али можда значајне предности. На пример, не постоји ограничење броја порука које можете да претражите, док је у Слацку ограничено на 10.000. На Слацк-ових 5 ГБ добијате 10 ГБ простора за складиштење. Можете да користите дељење екрана и упућујете позиве за видео конференције више особа, а обоје су доступне само у програму Слацк на плаћеном пакету.

Лако је делити документе у Мицрософт Теамс-у помоћу Мицрософт 365 алата, а можете их и директно уређивати у Теамс-у, што је леп додир. А у плаћеној верзији Теамс-а добијате огромних 1ТБ простора за складиштење по кориснику, што је врло повољно у поређењу са 20 ГБ по кориснику у плаћеној верзији Слацк-а.

Бићемо искрени, међутим, Слацк је много лакше поставити и користити у пракси, са једноставнијим и поједностављеним интерфејсом. Тимови су, попут већине Мицрософтовог софтвера, толико заузети покушавајући да пруже мноштво функција и интеграција са другим Мицрософтовим производима, да се све може осећати помало замагљено кад само желите да урадите нешто сасвим једноставно.

У целини, дакле, што сложенији и богатији функцијама желите да ваш тимски алат за комуникацију буде већи, већа је вероватноћа да ће вас Мицрософт Теамс привући. Што значи као опште правило, Слацк је обично бољи за мале тимове, док су тимови обично бољи за велика предузећа.

03. Неслога

Најбоља Слацк алтернатива за тимове отвореног кода

Платформа: Виндовс, Мац, Линук, иОС, Андроид, прегледач | Цена: Бесплатно или Дисцорд Нитро 99,99 УСД годишње или 9,99 УСД месечно

Пријатељски осећајВремен бесплатна верзија „Притисни за разговор“ на позивимаОдговара разговоре са нитима

Можда ћете се изненадити кад видите Дисцорд на овој листи, јер је првенствено познат као алат за повезивање игара на срећу. Али као што је Твитцх некада био само за играче, али брзо постаје главна алтернатива ИоуТубеу, тако и Дисцорд брзо постаје главна алтернатива Слацку.

Као и Слацк, Дисцорд вам нуди приватно радно место за стварање више канала за организовање групних разговора, као и омогућавање видео ћаскања и дељења екрана. У видео позивима вам је дозвољено до 50 учесника, што је повољно у поређењу са 15 у бесплатној верзији Слацк-а. Можете да укључите и гласовне канале који могу садржати до 99 корисника. Лако се могу поставити на „притисни за разговор“; тако да је свима микрофон искључен уколико не притисну дугме за разговор, помажући да се смањи позадинска бука.

Ипак, имајте на уму да Дисцорд не нуди разговоре са нитима. Ако имате тенденцију да пуно ћаскате на мрежи путем текста, са пуно људи, онда би ово могао бити проблем, јер разговори могу брзо постати неизбежни. Такође, док Слацк нуди хиљаде интеграција са независним апликацијама, Дисцорд нуди само мали број.

Добра му је страна што Дисцорд нема само бесплатан пакет, већ и већина људи неће морати да се надограђује на плаћени план уколико вам заиста нису потребни квалитетнији гласовни и видео ћаскање или већа ограничења за отпремање датотека. Чак и тада, по цени од 99,99 УСД годишње за један сервер, то је прилично приступачно. Што Дисцорд чини добром опцијом за тимове отвореног кода и друге организације које желе професионалну алтернативу плаћеној верзији Слацка, али по нижој (или нултој) цени.

04. Воркплаце би Фацебоок

Најбоља Слацк алтернатива за технички опрезне тимове.

Платформа: Виндовс, Мац | Цена: $0-$8

Познати интерфејс Потребан је мали тренинг Попусти за неке групе Мање интеграција апликација него Слацк

Фацебоок-ово радно место је некако попут посебне верзије Фацебоок-а која је намењена само организацијама. Са врло сличним интерфејсом као „уобичајени“ Фацебоок, омогућава вам упућивање ХД видео позива, стварање група, дељење постова и најава, спровођење анкета и анкета, па чак и дељење ГИФ-ова.

Бесплатна верзија вам нуди 5 ГБ простора за складиштење по особи, до 50 група и аутоматски превод са једног језика на други. Постоје и интеграције са више од 50 пословних алата, што није ни близу ономе што Слацк нуди, али укључује пуно главних играча, као што су Г Суите, Дропбок и Оффице 365.

Фацебоок-ове верзије Воркплаце-а које се плаћају плаћају се 4 УСД (напредна) и 8 УСД (Ентерприсе) месечно по особи, уз попусте за прве и добротворне организације. Оба плана омогућавају неограничене групе, док уз напредни план добијате 1 ТБ простора за складиштење и неограничено складиште на нивоу предузећа.

Према нашем мишљењу, главна предност употребе Воркплаце-а путем Фацебоока је у томе што је много пријатнији од осталих алата, посебно међу старијим људима који су можда навикнутији да користе Фацебоок од било које друге апликације. Дакле, ако је ваш главни изазов када је у питању комуникација на радном месту убедити људе да то заиста раде, а да не помињемо ограничавање количине потребне обуке, ово је можда алат који сте тражили.

05. Цисцо Вебек тимови

Најбоља Слацк алтернатива за висококвалитетни аудио и видео

Платформа: Виндовс, Мац, иПхоне, иПад, Андроид | Цена: Бесплатно до 22,50 £; утврђивање цена предузећа у основи од случаја до случаја

Висококвалитетни аудио и видео Шифровање података Одлична табла Бесплатна верзија врло ограничена

Цисцо је најпознатији по својим решењима за гласовне и видео конференције, а током протеклих 12 месеци учинио је пуно посла да би их интегрисао у своју Слацк алтернативу, Вебек Теамс (раније познату као Спарк).

Ова платформа пружа врло професионалан и углађен приступ уобичајеним задацима комуникације и сарадње. Задаци размене порука као што су групне и приватне размене тренутних порука, дељење датотека и претраживања директоријума су углађени и добро организовани. Састанке је лако одржати путем ХД видео записа или звука високе верности, уз добру могућност дељења докумената и напомена. А ту је и одличан систем беле табле који помаже у развијању идеја током тимских ћаскања.

Вебек Теамс нуди чак и робусне АПИ-је, тако да развојни тим ваше компаније може интегрирати платформу у ваш властити прилагођени софтвер, ако то желите. Такође нуди шифровање података до краја и интеграцију са предузимљивим софтвером као што је Салесфорце.

Све ово, наравно, није јефтино. Дакле, иако постоји бесплатан план, он је озбиљно ограничен. Средња предузећа боље ће платити 14,85 фунти по хосту месечно за Вебек Плус, док би велике компаније требало да гледају 22,50 фунти по хосту месечно за Вебек Бусинесс (намењено већим компанијама). Укратко, Вебек тимове треба сматрати опцијом Роллс Роицеа, усмерену на оне са дубоким корпоративним џеповима који јефтиније услуге виде као лажну економију.

Саветујемо Вам Да Прочитате
Створите лик са стилизованим реализмом
Опширније

Створите лик са стилизованим реализмом

ФлиппедНормалс је веб локација коју воде Хеннинг Санден и Мортен Јаегер уз свакодневне послове у ВФКС-у у Лондону. Фокусирају се на израду висококвалитетних водича и средстава на основу знања које су ...
Ватсон & Цомпани: Савршени партнери
Опширније

Ватсон & Цомпани: Савршени партнери

У малој, али прозрачној канцеларији у кампусу њујоршког Модног технолошког института, Виллиам Рицхмонд-Ватсон и старији дизајнер Јонатхан Пфеиффер раде на амбициозно великим пројектима, доводећи тимов...
Одговорено је на 12 уобичајених ЈаваСцрипт питања
Опширније

Одговорено је на 12 уобичајених ЈаваСцрипт питања

ЈаваСцрипт је један од најфлексибилнијих алата за веб дизајн, као што показују наши најбољи примери чланака о ЈаваСцрипт-у. Али чак и са највећим алатима, увек има још шта да се научи и открије.Ево 12...