Дизајн за добро: 8 начина да искористите своју креативност да направите разлику

Аутор: Louise Ward
Датум Стварања: 7 Фебруар 2021
Ажурирати Датум: 16 Може 2024
Anonim
Джо Диспенза  Исцеление в потоке жизни.Joe Dispenza. Healing in the Flow of Life
Видео: Джо Диспенза Исцеление в потоке жизни.Joe Dispenza. Healing in the Flow of Life

Садржај

Дизајн за добро није само „зујаста“ фраза. Сада више него икад, дизајнери препознају важност окретања руке како би постали стварна сила добра. Спроведено у пракси, стварање на овај начин може обогатити вашу агенцију и посао који радите. Права емоционална инвестиција је често у основи - рад са добротворним организацијама може бити испуњење и награђивање на начин на који комерцијални рад то једноставно није.

Креативни студији свих величина могу се потрудити да добротворни рад укључе у своју надлежност, а они који то раде добро гласно говоре о томе. Комерцијалне агенције
увек ће имати једно око на дну, и може бити тешко утврдити које добротворне установе или социјални циљеви одговарају вашем тиму. Па ипак, сазнање да стварате стварне промене може бити катализатор за ваше најбоље дело (и може бити одличан начин да побољшате свој портфолио, потражите наше омиљене дизајнерске портфеље за инспирацију на том фронту).

„Увек је мотивисано за рад са организацијама које су подстакнуте не само храњењем својих резултата,“ каже Јонатхан Хуббард, креативни директор лондонске агенције Тхе Цлеаринг. "Сектор добротворних организација има занимљиве изазове. Веома је загушен, што значи да добротворне организације морају бити врло јасне о томе ко су, шта раде и зашто постоје, ако ће се повезати са присталицама, партнерима и колегама. Бренд је од виталног значаја у добротворном сектору “.


Хуббард верује да да би добротворни брендови заиста радили, морају створити емоционалну везу са својом публиком. "Морају бити јасни у вези са својим узроком, својом визијом и проблемом који ће овде решити. Морају бити изграђени од јаке и мотивирајуће идеје и имати душу. Добротворне организације су некада управљале својим брендовима у традиционалној 'команди и данас. Морају да имају контролу над сваким ко жели да ступи у контакт са брендом. "

01. Не ослањајте се на повлачење срчаних жица

Цлеаринг је сарађивао са добротворном организацијом Оне Феедс Тво како би развио бренд са привлачношћу масовног тржишта да делује као кредибилан комерцијални партнер и лак, али утицајан избор за потрошаче. Агенција је дизајнирала једноставан, јасан визуелни и вербални идентитет како би привукла нова комерцијална партнерства и подигла свест о циљу Оне Феедс Тво. „Рад на бренду морао је пројекат пребацити из једног комбија са супом, у веродостојну и пожељну марку како би се ангажовали национални и међународни партнери у храни и добротворне организације за стварање привлачности масовног тржишта за потрошаче“, открива Хуббард.


Консултујући се са оснивачима добротворних организација, прехрамбеним партнерима и потенцијалним купцима, агенција се фокусирала на свој један за један предлог: повезивање процеса куповине хране са учинком обезбеђивања хране. „Уместо да повлачи срце за људе или да их натера да се осећају кривима“, каже Хуббард, „бренд чини да се потрошачи осећају добро због свог избора - резимирано у ретку„ Придружите се покрету за срећније оброке “.

Оне Феедс Тво уздрмао је загушени добротворни сектор развијањем кредибилног бренда са Тхе Цлеаринг који је стекао откуп од националних партнера, укључујући Брион Бургерс, Хиггиди Пиес, Миндфул Цхеф и Бакер Миллер, да набројимо само неке.Добротворна организација испоручила је преко шест милиона школских оброка деци у сиромаштву, чиме је више од 31.500 деце прошло годину дана школе. Готово 99 процената ових донација оброка потиче из партнерских активности.


Цристину Феди, бившу шефицу бренда у компанији Брион Бургерс, освојио је ребранд Оне Феедс Тво који јој је запео за око на Фацебоок-у. "Тражили смо добротворног партнера који се поклапа са Бироном у његовом индивидуалном и једноставном приступу, са слично смелим и привлачним дизајном. Оне Феедс Тво се одмах истакао: имао је јак логотип који је могао објаснити идеју без објашњења , лепо дизајниран визуелни идентитет који нам је измамио осмех на лице и знали смо да може складно да седи уз наш властити бренд на нашим јеловницима, лецима и дигиталним медијима. "

Три године касније, Бајрон је одговоран за испоруку милион оброка и пролазак преко 5000 деце у школу. „Поносни смо што радимо са добротворном организацијом“, каже Феди.

  • Бити уметнички директор: Све што треба да знате

02. Корисничко искуство може бити моћно

Фокусирајући се на здравље, науку и технологију, дигитална агенција ХМА ради на широком спектру пројеката, од дизајна и развоја веб локација, апликација и других дигиталних алата до маркетинга дигиталних производа и услуга. Његова листа клијената укључује бројне добротворне организације, укључујући стем4, са којима је први пут сарађивала 2016. године да би репозиционирала апликацију Цалм Харм.

Замишљен од клиничког психолога др Нихаре Краусе, концепт апликације био је да помогне тинејџерима да се одупру или управљају нагоном за самоозљеђивањем помоћу подржавајућих техника дијалектичког понашања заснованог на доказима (ДБТ).

У тренутку када се ХМА укрцао, Цалм Харм је већ био у Апп Стореу и преузет је више од 24.000 пута, али добротворна организација је знала да постоји потенцијал да помогне много већем броју младих људи.

„Примарни фокус њеног сажетка био је пружање занимљивијег корисничког искуства; чинећи дизајн и визуелне елементе апликације привлачнијим њеној тинејџерској циљној публици како би се осећали пријатно када је користе“, објашњава директор ХМА-е Никола Тиффани.

ХМА је окупио заинтересоване стране, родитеље, младе људе, наставнике и клиничаре како би извршили стратешки преглед постојеће апликације и копродуцирали мапу пута. „Размотрили смо жељене резултате, путовања корисника, визуелне концепте и разматрања безбедности / приватности која су довела до одлука о корисничком искуству и тону гласа“, објашњава Тиффани. "Апликација се заснива на идеји да је нагон за самоозљеђивањем попут таласа - осећај најмоћнијег када то почнете да радите. Једном када сурфате таласом, порив ће нестати.

„Корисници могу да науче да„ сурфују таласом “користећи пет или 15-минутне вежбе са садржајем заснованим на ДБТ техникама заснованим на доказима и ликови (аватари) су створени тако да корисници могу - ако одлуче - да имају„ пратиоца “ док сурфујете “.

Више о изградњи апликација потражите у нашој како направити апликацију пошта.

03. Не претпостављајте да су све добротворне организације добре

Тиффани наставља: ​​„Иако се чини као засићено тржиште, постоји стварна потреба за квалитетним апликацијама заснованим на доказима које подржавају људе у различитим клиничким и неклиничким контекстима.“ Открила је да, према ОРЦХА (Организација за преглед апликација за негу и здравље) која врши независне процене апликација за НХС Дигитал, постоји више од 327.000 апликација које тврде да нам помажу да останемо здрави или да управљамо здрављем (пораст од 990 процената од 30.000 доступних у 2013. години), али се само око 112.000 ових апликација брине, ажурира и одржава свежим.

Удубљујући се у процену ових података, само око 15.000 је сигурно, клинички сигурно или испуњава дизајнерске стандарде. „Поставља се питање да ли креативна индустрија треба да буде селективна према пројектима на којима ради ако има потенцијал да нанесе више штете него користи“, каже Тиффани.

Са скоро милион преузимања у две године, апликација је освојила неколико награда и подигла профил и стем4 и ХМА кроз спољно признање које су добили. „Рад у здравственом сектору, а посебно за добротворне организације, пружа осећај вредности за наше пројектне тимове“, одражава Тиффани. „Они раде свој посао, помажући људима, и видећи да разлика коју њихов рад ствара заиста позитивно утиче на морал тима.“

04. Потражите праву помоћ

То је осећај који је одјекнуо у заједничким напорима креативног тима Греиа Лондона, који је заједно са извршним продуцентима из Тхомас Тхомас Филмс-а осмислио идеју Тхе Ваибацк-а након што су поделили своја породична искуства о Алцхајмеровој болести.

„Сви смо осећали да желимо да учинимо нешто да направимо неку разлику“, каже Дан Цоле из Греиа Лондон-а. "Алзхеимер-ова болест је изузетно фрустрирајућа за породице, јер се чини толико мало да можете учинити. Али кад смо почели размишљати о томе и разговарати о њему, почели смо да имамо идеје како бисмо могли да помогнемо на неки мали начин . "

Група пријатеља који су у прошлости заједно радили на рекламним пројектима, укључујући Водафоне и Невс Интернатионал, тим је инспирисао идеја о виртуелној стварности. "Почели смо се питати да ли такво уроњено искуство попут ВР-а може помоћи особама са деменцијом да се сете делова свог живота - и да ли то искуство може помоћи у покретању разговора са њиховим вољенима и неговатељима", открива Цоле.

Имајући на уму идеју за уживајући видео, тим је почео да разматра идеје о времену и месту које би могао да створи у филму од 360 степени - са свим призорима и звуковима из тренутка који би милионима били познати. „Надали смо се да ће, ако направимо филм што аутентичнијим, па је заиста изгледао и звучао као тренутак из њиховог сећања, то помоћи да се подстакне неко сећање“, додаје Цоле.

"Одлучили смо се за краљичино крунисање 1953. године као пилот филм, чисто зато што би се многи људи у Великој Британији старији од 70 година сећали овог тренутка. На дан је било хиљаде уличних забава, тако да је већина људи на неки начин учествовала."

Занима вас ВР? Погледајте наш најбоље ВР слушалице водич за куповину.

Финансирање пројекта на Кицкстартер-у био је један од највећих изазова са којима се суочио тим, који је за прикупљање пилота требао прикупити 35.000 фунти. "Укључивало је безброј телефонских позива, е-маилова и твеетова, те неке врло великодушне људе. Схватили смо да би сваки поједини детаљ у филмовима могао некоме бити потенцијални покретач успомене, па је исправљање свега овога било пресудно."

Тим се такође консултовао са др Давидом Схеардом, водећим стручњаком за негу деменције, и окупио је огромну посаду која је набавила стотине одеће и реквизита који би гледаоцима оживели дан. "Снимање филма од 360 степени на начин на који смо сматрали да је важно није јефтино. Од првог дана били смо опсједнути филмом да би требао изгледати тако стварно да се готово осјећао попут архивских снимака. Дакле, пажња према детаљима била је све. Што је значило да требао би аутентични ормар, гарнитуре и стотине додатака! " Тим је такође сам финансирао хиљаде гледалаца ВР картона за опскрбу домова за негу.

Након објављивања филма, пројекат је освојио неколико награда, укључујући Д&АД, СКССВ, Цреативе Цирцле и награду Тхе Арт оф Цреативити, дајући му стално место у Британској филмској архиви.

05. Изаберите нешто до чега вам је заиста стало

„Професионално, права је кривица за учење бити наш властити клијент, доносећи одлуке о свему, од буџета до односа с јавношћу“, одражава Цоле. „Мислим да људе најбоље воде узроци који су им најближи срцу и сопственим искуствима.“ Тврди да би окретање људима који су имали лично искуство у некој ствари и имају низ креативних вештина које би се могле искористити за промену требало да буде важна фаза у сваком друштвеном пројекту.

„Мислим да влада понекад превиђа креативну индустрију као ефикасан приступ решавању неких од најтежих проблема у друштву.“

06. Погледајте АИГА-ину иницијативу Дизајн за добро

Креативни директор агенције Модерн Специес са седиштем у Сијетлу и члан АИГА-е Гаге Митцхелл део је радне групе / одбора друштвено одговорних и одрживих вођа дизајнерских мисли који покреће иницијативу АИГА Десигн фор Гоод. Ово је формирано како би се организацији и њеним члановима пружило јасноће око тога шта значи „дизајн за добро“ и по чему се разликује од одрживог дизајна, разноликости и инклузије и других иницијатива усмерених на друштвени утицај АИГА-е.

Митцхелл каже да одржива промена живи и након што вас нема. „То значи подучавати друге ономе што знам, повезивати људе и стварати тимове тамо где могу и бити отворена књига са свим својим ресурсима, уз претпоставку да је оснаживање других значајније од самог рада само онога што могу сам.“

Када дизајнер осети да жели да направи разлику, они знају куда прво да крену, где ће се поштовати њихови таленти и где ћемо их моћи поредити са проблемима које треба решити, објашњава извршни директор АИГА-е Рицхард Грефе. „Ако су дизајнери укључени у пројекте који утичу на заједницу и на њих се гледа као на сазиватељ група које могу да реше проблеме заједнице, тада ће стајати са адвокатима, рачуновођама и вођама заједнице који виде начин на који дизајнер решава проблем и ефикасност стварања креативности кад год се суочите са проблемом који има много димензија “, каже Грефе.

Пут до утицаја је методологија која људе води кроз процес дизајнирања за „добро“. Дефинише шта се подразумева под добром, уплеће се у одрживост и инклузивну праксу дизајна и делује као ресурс за људе који желе да воде заједнице и организације кроз процес који користи различите стратегије и методе размишљања о дизајну које су доступне члановима АИГА-е, објашњава Митцхелл.

"У радној свесци АИГА Патх то Импацт предлажемо да дизајн може да има за циљ утицај на животну средину, друштво, културу и економију. То у основи значи да верујемо да би се стратешки процес дизајнирања могао користити за помоћ тимовима људи да изврше утицај за било који проблем ", каже Митцхелл. „Једном када престанете да дизајн сматрате исходом (ствар коју дизајнирамо), а више процесом (уоквиривање изазова, креирање и оцењивање решења итд.), Открићете да тај процес можете користити у свим аспектима живот и рад “.

07. Не треба радити бесплатно

Радећи заједно са Гаге Митцхелл-ом на радној групи АИГА Десигн фор Гоод, оснивач и креативни директор Руле29-а Јустин Ахренс тврди да је највећа промена ума која треба да се догоди мислити да рад треба да буде про боно. "У било којем пројекту који радимо клијент мора уложити одређена улагања. Можда је номинално, али поента је да сви који су укључени буду посвећени. За сав посао који радимо у непрофитном простору нудимо ревизију процеса и буџетске смернице за организације како би временом могле да планирају да плате свој посао. Заправо се ради о разумевању вредности и образовања. "

У данашње време добре добротворне организације морају себе више доживљавати као предузећа са друштвеним циљем. Они морају да генеришу приход који улажу у ту сврху, као и у изградњу својих брендова и раст својих људи, каже Хуббард. „Део те инвестиције у њихове брендове плаћају њихови партнери, и иако можда радимо по смањеној накнади, углавном не радимо про боно.“

Дизајн за добро је коришћење стратешког дизајнерског размишљања и процеса за постизање позитивних резултата и утицаја.

„Мислим да није супер тешко пронаћи агенције спремне да повремено раде про боно послове за непрофитне организације, али мислим да је реткост наћи агенције које знају како да дизајнирају за одржив, мерљив утицај“, наставља Митцхелл . "Под тим мислим да дизајн за добро није само то што радите оно што сте одувек радили; дизајнирање брошуре, рецимо, већ за непрофитну организацију, уместо за корпорацију. Дизајн за добро је коришћење стратешког дизајнерског размишљања и процеса за постизање позитивних исхода и утицаја.

"То би могло значити да рећи непрофитној брошури да неће решити њихов проблем и подстаћи их да уместо тога заједно са својим колегама заједно осмисле ефектније решење (што би могло бити нешто сасвим друго)", каже Митцхелл, који тврди дизајнери би требало да подстакну своје корпоративне клијенте да гледају даље од циљева профита / продаје и размишљају о смањењу отпадног отпада и / или додавању додатне вредности заједници којој служе.

„У крајњој линији, иако то није„ тешко “, рецимо, тренутно није подразумевани начин размишљања у заједници дизајнера. Али то је оно што АИГА (и дизајнерски студији попут Модерн Специес) раде на промени.“

08. Размислите о свим својим пројектима

Дизајнирање за добро не значи нужно и бесплатно или са попустом за непрофитне организације, према Митцхелл-у. "Можете дизајнирати по својој стопи за профитну корпорацију и притом имати позитиван утицај. Стога бих изазвао креативце да размишљају даље од менталног менталитета 'повременог снижења за непрофитни менталитет' и размисле више о томе како могу уткати утицај у сваки пројекат, у њихове основне вредности као креативца и у њихов пословни модел.

Као дизајнери, имамо пуно снаге да направимо разлику у свету, а са том моћи долази и одговорност да ту снагу користимо паметно. Ако суперхерој не ограничава свој „про боно“ рад на пет процената свог времена, зашто бисмо? “

Позитивне промене могу се постићи само ако је узрок јасан, убедљив и мотивише на учешће, закључује Хуббард. „Добра комуникација је у срцу те промене, тако да ћемо се укључити у пројекте у којима можемо да искористимо своје вештине за унапређивање разлога за које верујемо да је и корисно и важно.

Овај чланак се првобитно појавио у броју 299 од Цомпутер Артс, водећи светски часопис за дизајн. Купи издање 299 или претплатите се овде.

Фасцинантно
Видео водич: Спојите и залепите у Иллустратору
Опширније

Видео водич: Спојите и залепите у Иллустратору

Када сам први пут користио алатку Патхфиндер још на факултету, изненадио сам се кад сам схватио колико ми времена може уштедети. У основним терминима, омогућава вам стварање нових облика додавањем, од...
иМац Про преглед
Опширније

иМац Про преглед

Колосална снага, чудовишна цена - али ако вам та снага заиста треба, ваша одлука о куповини једноставна је калкулација заснована на томе да ли ће вам иМац Про зарадити више новца него што кошта Смешно...
Савладајте ЦГ пејзаже са новим 3Д светом
Опширније

Савладајте ЦГ пејзаже са новим 3Д светом

3Д Ворлд иссуе 176 је сада у продаји! Водећи на ексклузивном новом приказу окружења и лекцијама Алек Алвареза из Маие, наш специјални пејзаж на 24 странице слави уметност прелепог окружења. Унутра мож...