Зашто Фацебоок дугме „не свиђа ми се“ може да промени будућност брендирања

Аутор: John Stephens
Датум Стварања: 25 Јануар 2021
Ажурирати Датум: 11 Може 2024
Anonim
AQUASCAPING COUCH Ep. 6 - INTERVIEW WITH TROPICA CEO, LARS GREEN
Видео: AQUASCAPING COUCH Ep. 6 - INTERVIEW WITH TROPICA CEO, LARS GREEN

Садржај

Раније овог месеца, извршни директор Фацебоок-а Марк Зуцкерберг изазвао је бурну штампу најавивши да ће мрежа коначно тестирати „дугме за несвиђање“. Вест је, наравно, дочекана са пуно узбуђења.

Али шта је овде права прича? И како ће ово утицати на предузећа која се ослањају на Фацебоок да би појачао свој садржај?

Извори су потврдили да нови подухват заправо неће бити тако једноставан као ново дугме „не свиђа ми се“ дизајнирано да усмери негативне сентименте. Фацебоок ће у ствари тестирати серију од пет нових реакционих дугмади, омогућавајући кориснику да изрази низ од пет нових осећања према посту или делу садржаја.

Највероватније је да ће дугмад представљати спектар позитивних до негативних осећања.

Глас симпатије

Дугме „Не свиђа ми се“ биће једна од ових пет нових реакција, међутим, у интересу одржавања позитивног корисничког искуства, користиће се као средство за изражавање саосећања или емпатије са постојећим негативним осећањима.


На пример, ако неко од ваших пријатеља подели лоше вести, дугме за емпатију омогућиће вам солидарност или виртуални загрљај притиском на дугме.

У основи, нова серија реакција ће омогућити корисницима да изразе своја осећања реалније, за разлику од пуког клика на „свиђа ми се“. Дакле, прича овде није толико додавање једноставног дугмета „не свиђа ми се“, већ би могло значити крај дугмета „свиђа ми се“ какав познајемо.

Зашто је Фацебоок то учинио?

Фацебоок-ово дугме „свиђа ми се“ постигло је огроман успех у промовисању ангажовања корисника. То је постао тренутни начин да корисници кажу „Видео сам вашу објаву и желим вам захвалити на њој“, али не дозвољава ништа више од тога.

Можда бисте могли да лајкате пост чак и ако се односи на нешто негативно, изненађујуће или политички осетљиво. Фацебоок жели уклонити ово трење, као што Марк Зуцкерберг објашњава у овом кратком видео запису:

Повратне информације корисника доказале су мрежи да људи желе да могу да раде и више од пуког „лајкања“, а одржавање ангажмана корисника кључно је за моћи које имају Фацебоок. Брзе реакције су ефикасан начин за промоцију ангажовања на Фацебоок платформи.


Често ћете можда желети да покажете реакцију, али немате времена да напишете коментар или се потрудите да делите пост; дугме за реакцију затвара баријеру за ангажовање.

Како ће ово утицати на моје Фацебоок искуство?

Са ширим спектром реакција, корисници ће постати пријатнији за дељење и интеракцију са садржајем са којим се не слажу нужно. Ако имате могућност да покажете изненађење или незадовољство, нећете се осећати ограничено појмом ваше Фацебоок активности који се одражава на вас лично.

Пример тога је садржај који корисници сматрају важним за јавно мњење; узнемирујуће слике светских догађаја или на пример шокантне вести. Људи не желе нужно да „воле“ такав садржај, али осећају да је важно да га деле.

Опција солидарности с намером која стоји иза дељења таквог садржаја довешће до бржег ширења вести попут ове на Фејсбуку и, сходно томе, заузимања више простора на платформи.


То би могло довести до тога да Фацебоок Невсфеед постане реалнији приказ света у којем живимо (мачји видео снимци пазе). Вероватно је да ће ово имати значајне импликације на новинске публикације, које се већ све више ослањају на Фацебоок да би усмериле саобраћај ка свом садржају.

Шта то значи за предузећа?

Фацебоок обично не објављује ажурирања истовремено за јавне и приватне профиле. Сећате се увођења анимираних гиф датотека? Били су активни за личне профиле пре јавних страница и врло је вероватно да ће и дугмад за реакцију следити њихов пример. Увођење на личне профиле омогућиће Фацебоок-у да прикупља сазнања и прилагођава се јавним страницама.

Као посао, када гурнете брендиране поруке својој публици на Фацебоок, неки следбеници се могу активно укључити, мали проценат може бити премештен да остави негативне коментаре, а велики проценат можда неће сматрати поруку релевантном и једноставно ће је игнорисати.

Непомични следбеници сада ћуте; није им довољно стало да конструишу негативан коментар, нити су притиснути да притисну „лајк“. Са већим избором дугмади за реакцију, ова тиха група ће имати прилику да садржај вашег бренда загађује негативним реакцијама; постоји велика шанса да постану гласнији.

Наравно, ово је потенцијална опасност за брендове, а вође маркетинга би требало да почну да се припремају за њу како би осигурали да проценат негативних реакција буде сведен на минимум.

Постоје два начина за то. Прво, ако то већ нисте учинили, време је да уложите у алат који региструје осећај ваше друштвене публике када ступа у контакт са вашим брендом. Утврдите шта је изазвало вашу публику да изрази негативан осећај и уверите се да сте свој садржај прилагодили у складу с тим.

Друго, осигурајте да је циљање ваших огласа на Фацебоок-у тачно. Платформа нуди нијансирани систем за циљање огласа, а ово ће ускоро постати важније него икад. Користите друштвене податке да бисте истражили демографску категорију своје друштвене публике и осигурали да ваши огласи циљају људе који ће их сматрати релевантним.

Нова граница за анализу расположења

Анализа расположења и даље представља изазов за многа предузећа. Обрада природног језика је тешка за многе алате сентимента, посебно за контекстуалне елементе попут ироније и сарказма, који су истакнути делови неких култура, али их је врло тешко текстуално регистровати.

Дугмад за реакцију означиће нову фазу анализе сентимента у дигиталним друштвеним интеракцијама, зрнатији начин регистрације осећања. Брендови ће сада имати користи од сазнања да је к посто корисника реаговало на објаву са изненађењем, и посто са узбуђењем и тако даље.

Наоружани овим знањем, стручњаци за обавештајну службу клијената моћи ће да покрену рударење података ради тачнијег увида у публику, уместо да претпостављају из обраде на природном језику.

Када и где?

Па када можемо очекивати да се ово догоди? Претпостављам да ће Фацебоок објавити тестну верзију серије реакција касније ове године, међутим могло би проћи доста времена пре него што видимо коначни производ. Имајте на уму да ако су почетне повратне информације о тесту негативне, производ се можда уопште неће представити.

Једно је сигурно, будућност корпоративног маркетинга ће се све више ослањати на нијансе друштвених мрежа, па је важно да почнете да интегришете своје друштвене напоре у ширу организацију, ако то већ не радите.

Речи: Микаел Лемберг

Микаел је директор управљања производима у компанији Фалцон Социал. Водећи мислилац на пољу развоја и стратегије друштвених медија и бивши запосленик Фејсбука, Микаел је ауторитет за стратегије оглашавања, развој производа и управљање иновацијама.

Популарно Данас
Искористите максимум од јКуери селектора
Даље

Искористите максимум од јКуери селектора

Чуо сам овај коментар програмера са којим радим пре неки дан: „Ако не можете да га изаберете, не можете да радите са њим“. Звучи као једна од оних класичних далекоисточних филозофских изрека које бист...
Овладајте финим тачкама типографије
Даље

Овладајте финим тачкама типографије

Тип је део наше свакодневице. Може се видети свуда - у књигама, новинама и рекламним паноима, на рекламама и на мрежи; на фронтовима и амбалажи продавница; у аутобусима и возовима и расхерима сланине,...
Како илустровати животињске очи
Даље

Како илустровати животињске очи

Када учите како цртати животиње, један незгодан аспект за управљање су очи. Постоји неколико критичних - а ипак једноставних - корака и техника које ће побољшати ваше уметничко дело.Пошто ће гледаоца ...