Будућност оквира: Шта се спрема до краја 2020. године?

Аутор: John Stephens
Датум Стварања: 27 Јануар 2021
Ажурирати Датум: 9 Може 2024
Anonim
Meet Top 20 Deadliest Russian Weapons: No Nuclear!
Видео: Meet Top 20 Deadliest Russian Weapons: No Nuclear!

Садржај

У 2020. години благословени смо бројним оквирима и библиотекама који нам помажу у веб развоју. Али није увек било толико разноликости. Давне 2005. године момак по имену Брендан Еицх створио је нови скриптни језик под називом Моцха. Месецима након што је преименовано у ЛивеСцрипт, име је поново промењено у ЈаваСцрипт. Од тада је ЈаваСцрипт напредовао далеко.

У 2010. години видели смо увођење Бацкбоне и Ангулар као првог ЈаваСцрипт оквира и до 2016. године 92% свих веб локација користило је ЈаваСцрипт. У овом чланку ћемо погледати три главна ЈаваСцрипт оквира (Ангулар, Реацт и Вуе) и њихов статус у наредној деценији. Желите да направите сопствену веб страницу? Испробајте ову листу градитеља веб страница.

За неке сјајне ресурсе погледајте нашу листу врхунских алата за веб дизајн, наш преглед услуга хостинга и ову листу изврсних софтвера за тестирање корисника.


01. Угаона

АнгуларЈС је објављен 2010. године, али је до 2016. године потпуно преписан и објављен као Ангулар 2. Ангулар је потпуно развијен веб оквир који је развио Гоогле, а користе га Вик, Упворк, Тхе Гуардиан, ХБО и други.

Прос:

  • Изузетна подршка за ТипеСцрипт
  • МВВМ омогућава програмерима да одвоје рад на истом одељку апликације користећи исти скуп података
  • Одлична документација

Против:

  • Има мало кривуље учења
  • Прелазак са старе верзије може бити тежак.
  • Ажурирања се уводе прилично редовно, што значи да програмери морају да им се прилагоде

Шта је следеће?

У Ангулар 9, Иви је задани компајлер. Постављен је за решавање многих проблема око перформанси и величине датотеке. То би требало да учини апликације мањим, бржим и једноставнијим.


Када упоређујете претходне верзије Ангулар-а са Реацт и Вуе,
коначне величине снопа биле су много веће када се користи Ангулар. Иви такође омогућава прогресивну хидратацију, што је нешто што је Ангулар тим показао на И / О 2019. Прогрессиве Хидратион користи Иви за прогресивно учитавање на серверу и клијенту. На пример, када корисник почне да комуницира са страницом, код компонената заједно са било којим временом извршавања преузима се комад по комад.

Изгледа да је Иви главни фокус за Ангулар и нада се да ће га учинити доступним за све апликације. Биће опција за одбијање у верзији 9, све до Ангулар 10.

02. Реагуј

Реацт је Фацебоок првобитно објавио 2013. године и користи се за изградњу интерактивних веб интерфејса. Користе га Нетфлик, Дропбок, ПаиПал и Убер да набројимо само неке.

Прос:


  • Реацт користи виртуелни ДОМ, што позитивно утиче на перформансе
  • ЈСКС је лако написати
  • Ажурирања не угрожавају стабилност

Против:

  • Један од главних застоја је потреба библиотека независних произвођача за стварање сложенијих апликација
  • Програмери остају у мраку на најбољи начин за развој

Шта је следеће?

На Реацт Цонф 2019 тим Реацт дотакао се неколико ствари на којима је радио. Прва је Селективна хидратација, где ће Реацт паузирати све на чему ради како би дао приоритет компонентама са којима корисник ступа у интеракцију. Како корисник пређе у интеракцију са одређеним одељком, то подручје ће бити хидрирано. Тим је такође радио на Суспенсе-у, који је Реацт-ов систем за оркестрирање учитавања кода, података и слика. То омогућава компонентама да чекају нешто пре него што се прикажу.

И селективна хидратација и суспензија омогућени су истовременим режимом, који омогућава апликацијама да реагују више, пружајући Реацт-у могућност да уђе у велике блокове посла нижег приоритета како би се усредсредио на нешто што је већи приоритет, попут одговора на кориснички унос. Тим је такође споменуо приступачност као још једно подручје које су гледали, фокусирајући се на две одређене теме - управљање фокусом и улазним интерфејсима.

03. Вуе

Вуе је 2014. године развио Еван Иоу, бивши запосленик Гоогле-а. Користе га Ксиаоми, Алибаба и ГитЛаб. Вуе је успео да стекне популарност и подршку програмера у кратком временском периоду и без подршке великог бренда.

Прос:

  • Веома мале величине
  • За почетнике - лако научити
  • Велика заједница

Против:

  • Не подржава велика компанија, попут Реацт-а са Фацебоок-ом и Ангулар-а са Гоогле-ом
  • Нема стварне структуре

Шта је следеће?

Вуе је себи поставио за циљ да буде бржи, мањи, одрживији и олакша програмерима да циљају изворне (ако имате проблема са одржавањем, размислите о услузи веб хостинга). Следеће издање (3.0) требало би да буде у првом кварталу 2020. године, што укључује виртуелно преписивање ДОМ-а ради бољих перформанси, заједно са побољшаном подршком за ТипеСцрипт. Ту је и додатак Цомпоситион АПИ, који програмерима пружа нови начин да креирају компоненте и организују их по функцијама уместо по операцијама.

Они који развијају Вуе такође су заузети радом на Суспенсе, који суспендује приказивање ваше компоненте и приказује резервну компоненту док се не испуни услов.

Једна од сјајних ствари са Вуеовим ажурирањима је та што подржавају повратну компатибилност. Не желе да разбијете своје старе Вуе пројекте. То смо видели у миграцији са 1,0 на 2,0, где је 90% АПИ-ја било исто.

Како се упоређује синтакса оквира?

Сва три оквира претрпела су промене од својих издања, али једна ствар коју је пресудно разумети је синтакса и како се она разликује. Погледајмо како се синтакса упоређује када је реч о једноставном везивању догађаја:

Вуе: Тхе в-он Директива се користи за причвршћивање слушалаца догађаја који позивају методе на Вуе инстанцама. Директиве имају префикс са в- како би указао да су то посебни атрибути које пружа Вуе и применио посебно реактивно понашање на приказани ДОМ. Руковаоци догађајима могу се обезбедити или у реду или као назив методе.

темплате> буттон в-он: цлицк = ”цлицкХандлер”> Цлицк ме / буттон> / темплате> сцрипт> екпорт дефаулт {наме: “ХеллоВорлд”, методе: {цлицкХандлер: фунцтион () {цонсоле.лог („Кликнут сам! ”); }}}; / сцрипт>

Реагујте: Реацт ставља ознаке и логику у ЈС и ЈСКС, синтаксно проширење за ЈаваСцрипт. Са ЈСКС-ом, функција се преноси као руковатељ догађајима. Руковање догађајима са Реацт елементима је врло слично руковању догађајима на ДОМ елементима. Али постоје неке синтаксичке разлике; на пример, Реацт догађаји се именују помоћу цамелЦасе, а не малим словима.

фунцтион Буттон () {фунцтион цлицкХандлер (е) {цонсоле.лог („Кликнут сам“); } дугме за повратак онЦлицк = {цлицкХандлер}> Кликни ме! / дугме>; }

Угаона: Синтакса везивања догађаја састоји се од циљаног имена догађаја у заградама лево од знака једнакости и цитиране изјаве шаблона десно. Можете и да користите на- префикс, познат као канонски облик.

@Цомпонент ({селецтор: “апп-цлицк-ме”, темплате: `буттон (цлицк) =” онЦлицкМе () ”> Цлицк ме! / Буттон>`}) класа извоза ЦлицкМеЦомпонент {онЦлицкМе () {цонсоле.лог („ Кликнули сте ме! “); }}

Популарност и тржиште

Почнимо са прегледом свеукупне слике три оквира у односу на остатак Веба испитивањем статистике В3Тецхс-а. Тренутно Ангулар користи 0,4 процента свих веб локација, са тржишним уделом ЈаваСцрипт библиотеке од 0,5 процента. Реацт користи 0,3% свих веб локација и 0,4% ЈаваСцрипт удела на тржишту библиотеке, а Вуе има 0,3% за обе. Ово се чини прилично изједначено и очекивали бисте да ће бројке порасти.

Гоогле трендови: Током последњих 12 месеци, Реацт је најпопуларнији у терминима за претрагу, а блиско га прати Ангулар. Вуе.јс је прилично заостао; међутим, једна ствар коју треба запамтити је да је Вуе још увек млад у поређењу са друге две.

Тражење посла: У време писања овог текста, Реацт и Ангулар су прилично уско повезани у погледу спискова послова на Заиста са Вуе-ом који су далеко иза. Међутим, на ЛинкедИн-у изгледа да постоји већа потражња за програмерима Вуе.

Стацк Оверфлов: Ако погледате резултате анкете Стацк Оверфлов Девелопер Сурвеи за 2019. годину, Реацт и Вуе.јс су најомиљенији и најтраженији веб оквир. Ангулар седи на деветој позицији за најомиљеније, али треће најтраженије.

ГитХуб: Вуе има највише звезда са 153 хиљаде, али има најмање сарадника (283). С друге стране, Реацт има 140.000 звезда и 1.341 сарадника. Ангулар има само 59,6 хиљада звездица, али има највећи број сарадника од ове три, са 1579.

НПМ трендови: Горња слика приказује статистику за последњих 12 месеци, где можете видети да Реацт има већи број преузимања месечно у поређењу са Ангулар-ом и Вуе-ом.

Развој мобилне апликације

Један од главних фокуса за велику тројицу је мобилно постављање. Реацт има Реацт Нативе, који је постао популаран избор за изградњу иОС и Андроид апликација не само за Реацт кориснике, већ и за ширу заједницу за развој апликација. Кутни програмери могу да користе НативеСцрипт за нативне апликације или Иониц за хибридне мобилне апликације, док програмери Вуе имају избор НативеСцрипт или Вуе Нативе. Због популарности мобилних апликација, ово остаје кључно подручје улагања.

Други оквири на које треба пазити 2020. године

Ако желите да испробате нешто ново 2020. године, погледајте ове ЈаваСцрипт оквире.

Жар: Оквир отвореног кода за изградњу веб апликација које раде на основу МВВМ обрасца. Користи га неколико великих компанија као што су Мицрософт, Нетфлик и ЛинкедИн.

Метеор: Комплетна ЈаваСцрипт платформа за развој модерних веб и мобилних апликација. Лако је научити и има заједницу која подржава.

Закључак

Сва три оквира се непрекидно побољшавају, што је охрабрујући знак. Свако има своју перспективу и жељено решење о томе које би требало да користи, али то се заиста своди на величину пројекта и због чега се осећате пријатније.

Најважнији аспект је континуирана подршка њихових заједница, па ако планирате да започнете нови пројекат и никада раније нисте користили ниједну од три, верујем да сте у сигурним рукама свих њих. Ако још увек нисте имали прилику да научите ниједан од три оквира, предлажем да за вашу новогодишњу одлуку започнете учење. Будућност ће се окретати око ове тројице.

Овај садржај се првобитно појавио у мрежном часопису.

Свежи Члан
6 савета стручњака за боље 3Д приказивање
Опширније

6 савета стручњака за боље 3Д приказивање

Ако сте одвојили време за савладавање најбољег софтвера за 3Д моделирање, последња ствар коју желите да урадите је да упропастите своје уметничко дело лошим рендером. Овде пољски 3Д уметник касукасз Х...
Тоормик појачава ову опрему новим дизајном веб страница
Опширније

Тоормик појачава ову опрему новим дизајном веб страница

Дизајнерски студио Тоормик са седиштем у Барселони дао је својој веб локацији потпуну ревизију веб дизајна (тренутно у бета верзији) како би боље одражавао методологију тима.Смели сет жутих анимираних...
Како би Гоогле изгледао шездесетих година
Опширније

Како би Гоогле изгледао шездесетих година

Да ли сте икада желели да знате какав би био Гоогле шездесетих година? Па, не чудите се више, као агенција за веб дизајн: верк су креирали Гоогле60 - креативну реимагининг Гоогле Сеарцх (или Габби Онт...