Започните са Генесис Фрамеворк

Аутор: Randy Alexander
Датум Стварања: 23 Април 2021
Ажурирати Датум: 16 Може 2024
Anonim
Изучение Python Django в одном видео / Создание сайта на Джанго за час!
Видео: Изучение Python Django в одном видео / Создание сайта на Джанго за час!

Садржај

У свету ВордПресс-а, оквири се обично односе на неку врсту почетног или стандардног кода. Покретањем нових пројеката за израду тема са оквиром штедите време за развој, смањујете понављајуће задатке и генерално дајете предност пројектима. Иако је све то тачно за Генезу, реч „оквир“ у овом случају може мало заварати.

Рад СтудиоПресс-а, Генесис Фрамеворк, једноставно је родитељска тема, мада прилично разведена. То је сет алата за изградњу подређених тема који вам даје доследан излаз ХТМЛ ознака и основни ЦСС лист стилова који ћете користити као полазну тачку за своја прилагођавања. Лако је претпоставити да ће тако робусна тема бити надута или пуна непотребног кода, али Генесис је изненађујуће лаган (читав зип је нешто више од 400 КБ). Кодиран је (и документован) врло добро, изузетно безбедан и интегрише сцхема.орг са својим ХТМЛ5 ознакама, пружајући корисницима СЕО предност одмах пред вратима.

Генесис укључује унапред изграђене компоненте за све ваше стандардне веб поставке - меније за навигацију, заглавља, бочне траке, подножја и тако даље. То је попут комплета Лего-а - његова модуларна структура вам омогућава да додате, преместите или уклоните било шта.


Блокови

Ево где се Генеза разликује од осталих родитељских тема, уместо да се у великој мери ослања на предлошке, тематизација деце са Генесисом првенствено се односи на рад са акцијским кукама и филтерима. Генесис пружа базу из које се сви ваши Лего блокови могу премештати, замењивати или модификовати, а да никада не додирнете датотеку шаблона (мада свакако можете користити предлошке). Најосновнија подређена тема захтева само табелу стилова и датотеку ’фунцтионс.пхп’.

Укратко, Генесис је невероватно флексибилан и не представља ограничења за развој. Ако се то може урадити помоћу ВордПресс-а, то се може урадити у Генесис-у.

Структура датотеке

У неком тренутку, чак и ако се не будете називали програмером, желећете на неки начин да прилагодите своју тему. Када дође тренутак да убаците исечак кода или напишете сопствену функцију, ваш посао ће ићи глатко ако имате концептуални преглед оквира.


Ако распакујете Генесис и погледате структуру датотека, видећете да се коренске датотеке заиста не разликују од онога што бисте очекивали да ћете пронаћи у било којој ВордПресс теми: постоји десетак стандардних датотека шаблона и табела стилова. Одатле разне мапе садрже датотеке за одређене битове функционалности.Магична датотека се налази у директоријуму ’/ либ /’: ’фрамеворк.пхп’:

функција генеза () {гет_хеадер (); до_ацтион (’генесис_бефоре_цонтент_сидебар_врап’); генесис_маркуп (низ ('хтмл5' => 'див% с>', 'кхтмл' => 'див ид = "цонтент-сидебар-врап">', 'цонтект' => 'цонтент-сидебар-врап',)) ; до_ацтион ('генесис_бефоре_цонтент'); генесис_маркуп (низ (’хтмл5’ => ’главни% с>’, ’кхтмл’ => ’див ид =„ цонтент “>’, ’цонтект’ => ’цонтент’,)); до_ацтион (’генесис_бефоре_лооп’); до_ацтион ('генесис_лооп'); до_ацтион (’генеза_након_петље’); генесис_маркуп (низ (’хтмл5’ => ’/ маин>’, // * енд .цонтент ’кхтмл’ => ’/ див>’, // * енд #цонтент)); до_ацтион ('генеза_назад_садржаја'); ецхо '/ див>'; // * енд .цонтент-сидебар-врап или # цонтент-сидебар-врап до_ацтион (’генесис_афтер_цонтент_сидебар_врап’); гет_фоотер (); }

Ова датотека је срце Генесис Фрамеворк-а и заиста је једини део који се не може променити. То је темељ на којем се гради све остало. Овде декларисана функција генесис () позива се из скоро сваке стандардне датотеке предлошка. Када се ова функција позове, учитава се „фрамеворк.пхп“ и обрађује се сав код унутар ове функције.


Ако сте урадили било какву тематизацију или прилагођавање у ВордПресс-у, функције гет_хеадер () и гет_фоотер () вероватно изгледају познато. Они позивају датотеке „хеадер.пхп“ и „фоотер.пхп“. Између тих функција је основна структура сваке странице, укључујући петљу (која приказује тренутни пост или страницу), неке основне ХТМЛ ознаке и седам кука акција. Ако сте знатижељни и желите да пратите зечју рупу, извршите универзално претраживање у оквирним датотекама за сваку од тих удица и можете видети које радње (или чак додатне удице) су повезане са њима.

Све у свему, у Генесис Фрамеворк-у постоји преко 50 кука које вам омогућавају да убризгате прилагођени код готово било где на страници. СтудиоПресс је овде саставио детаљну документацију о свакој од ових удица, заједно са примерима употребе, овде (доступно само члановима).

Израда прилагођавања

Као и код ВордПресс језгра, никада не бисте требали директно уређивати датотеке из Генесис Фрамеворк-а. Увек направите своја прилагођавања путем подређене теме (о томе ћемо мало касније). Ако измените стварни оквир, они ће се изгубити следећи пут када примените исправку. Ако се придржавате рада са подређеном темом, ваше прилагодбе су сигурне од замене и можете ажурирати Генесис кад год је доступно ажурирање.

Ако се „петљате“ са прилагођавањима кода, велику већину свог посла одрадићете у датотеци „фунцтионс.пхп“ дечје теме. Одатле можете универзално применити код (нпр. Уклонити мета објаве на целој веб локацији) или комбинирати своје функције са ВордПресс условним изјавама за циљање одређеног садржаја (нпр. Уклонити мета објаве на било који пост у категорији „Комедија“). Такође можете да препишете било коју подразумевану Генесис функционалност стварањем одређених датотека шаблона. На пример, ако имате прилагођени тип поста за „Филмове“, можете да користите стандардну хијерархију ВордПресс шаблона да бисте креирали архиву или једну датотеку шаблона за приказ филмова.

Моје основно правило да ли да користим „фунцтионс.пхп“ или датотеку прилагођеног шаблона је колико ћу прилагођавања извршити. На пример, ако могу да напишем прегршт функција да бих радио оно што ми треба, само ћу их додати у ’фунцтионс.пхп’. Ако је сложеније од тога, размислићу о коришћењу прилагођеног шаблона.

За промене стила, препоручујем да идете директно на „стиле.цсс“. Будући да никада не морате да ажурирате подређене теме (у томе је поента њиховог коришћења), можете директно уредити табелу стилова или било коју другу датотеку и учинити је вашом. Заиста, нема исправног или погрешног начина да додате своја прилагођавања. Више се ради о учењу најефикаснијег начина за постизање жељених резултата и слеђењу добрих принципа кодирања.

Дечје теме

До сада смо разговарали о основама Постанка и прилагођавањима. Погледајмо сада дечје теме. Прво, Генесис дечје теме не могу се користити самостално. Генесис Фрамеворк такође мора бити инсталиран (али не и активиран) на вашој ВордПресс локацији. Одатле можете активирати било коју подређену тему Генезе. Као и код традиционалне ВордПресс структуре родитеља / детета, подређена тема Генесис аутоматски наслеђује све из родитељског оквира. Можете сматрати дечију тему начином уклањања ствари које не желите из Генезе и додавања додатних звона и звиждука које радите. Такође, подређена тема је место где су сви ваши прилагођени стилови. Сама Генеза укључује врло мало ЦСС-а, јер није намењена за употребу као самостална тема.

Ако желите што основну тему, почните са темом Генесис Сампле, која је бесплатно доступна на ГитХуб-у (или на вашем СтудиоПресс налогу, ако га имате). Тема је визуелно ретка, па је добро место за почетак прављења промена стила и промена кода. Пронашао сам да је најбољи начин да научим да отворим ’фунцтионс.пхп’ теме вашег детета и започнем експериментисање са кодом. Моја омиљена полазна тачка је да погледам 'пост.пхп' у изворном коду Генесис-а и изаберем било коју радњу додавања из генесис_ресет_лоопс () - функције која избацује петљу поста, од слике на врху до одељка за коментаре на дну.

Будући да смо већ разговарали о мета мета, копираћу ту изјаву адд_ацтион () и залепити је у ’фунцтионс.пхп’:

адд_ацтион ('генесис_ентри_фоотер', 'генесис_пост_мета');

Затим промените додатак да бисте га уклонили. Ово преокреће или поништава оно што би Генеза сама произвела.

ремове_ацтион ('генесис_ентри_фоотер', 'генесис_пост_мета');

То је једноставан пример и вероватно није практичан (уклања мета поста свуда на вашој веб локацији, укључујући страницу блога, странице архиве и појединачне постове), али демонстрира како можете да радите са Генесис-ом путем теме свог детета.

Не плашите се испробавања ствари у свом развојном окружењу. Можете то мало приказати на белом екрану, али експериментирање је заиста најбољи начин да се удобно упознате са оквиром (или било којим другим кодом). Такође препоручујем либерално коришћење Гоогле-а. Постоје стотине, ако не и хиљаде водича о Генези. Постоје чак и формални курсеви на Линда.цом и Треехоусе.

У закључку

Ако сте нови у развоју тема, схватићете да је Генесис врло приступачан, посебно ако узмете у обзир богатство бесплатних ресурса за учење на мрежи. Ако сте већ провели неко време у развоју ВордПресс теме, имаћете одређену криву учења са Генесисом, али када пређете грбу, свидеће вам се шта са њом можете учинити.

Користи га преко 130 000 људи и у активном је развоју, Генесис ускоро не иде никуда. Ако планирате да се задржате у ВордПресс тематској индустрији, то свакако вреди погледати. Ко зна, можда постане ваш омиљени алат за израду веб страница.

Речи: Царрие Дилс

Царрие Дилс је програмер и консултант за ВордПресс. Овај чланак се првобитно појавио у броју 268 часописа нет.

Свиђа вам се ово? Прочитајте ово!

  • 9 најбољих ВордПресс ресурса
  • Сјајан избор уџбеника за Вордпресс
  • Бесплатни фонтови за тетоваже за дизајнере
Обавезно Прочитајте
Главни ЦСС пиксели за Ретина екране
Даље

Главни ЦСС пиксели за Ретина екране

Потребно знање: Основни ХТМЛ5 и ЦССЗахтева: Уређивач текста, процесор слике, ХД паметни телефон или таблетВреме пројекта: 1 сатИзнад је снимак екрана целокупне радне површине Виндовс 98, око 1999. год...
Мицрософт нуди Мац-ове јефтине Виндовс 8 и нове ВМ-ове
Даље

Мицрософт нуди Мац-ове јефтине Виндовс 8 и нове ВМ-ове

Готово по закону, веб програмери се осећају приморани да гунђају због Мицрософта, али тешко је пожалити се на модерн.ИЕ.Као што смо известили у јануару, веб локација је изненадила и обрадовала програм...
Невероватно корисне књиге за креативне професионалце
Даље

Невероватно корисне књиге за креативне професионалце

Часопис Цомпутер Артс - водећа светска публикација за графичке дизајнере и креативне професионалце - први пут је покренуо прилично дивну серију малих креативних пратећих књига на Аппле Невсстанд-у за ...