Како премостити јаз између дизајна и развоја

Аутор: Randy Alexander
Датум Стварања: 26 Април 2021
Ажурирати Датум: 16 Може 2024
Anonim
30 глупых вопросов Product Manager [Карьера в IT]
Видео: 30 глупых вопросов Product Manager [Карьера в IT]

Садржај

Ако сте икада разговарали о највећим проблемима који данас муче развој веб-а и дигиталних производа, вероватно сте чули да се неко позива на „јаз у дизајну и развоју“. На помен овог, неколико глава је вероватно мудро климнуло главом, а онда сте сви кренули даље, задовољни посматрањем проблема без нужног решавања. На крају, вероватно постоји алат за то, зар не? Можда га једноставно још нисмо пронашли?

У стварности постоји неколико алата који ће премостити јаз у дизајну и развоју. Као и код већине проблема, постоје и бројна друга могућа решења. Говорићу о неколико оних овде, али пре него што решимо проблем, побринимо се да га разумемо, зар не?

Који је јаз у дизајну и развоју?

Поједностављено, „јаз у дизајну и развоју“ односи се на оно што недостаје у комуникацији између дизајнера и програмера током процеса развоја производа. Проблем се показује застрашујућим у компанијама у којима доминирају водопадни процеси, када дизајнер једноставно ’баци дизајн преко зида’, обрише прах са својих руку и каже: ‘Па, завршио сам с тим!’


Као што може потврдити било који вегетаријанац који је покушао да наручи буррито син царне, недостатак заједничког језика може довести до великих проблема

У таквом сценарију јаз оставља програмерима да сами тумаче намеру дизајнера. Што оставља довољно простора за анимације ван бренда, везе које иду тамо где не би смеле и заобљене углове који су само пиксела или 50 пута мањи од обележја. Нема биггие, зар не? Свакако - све док нисте особа која брине о крајњој линији, шкиљевши на радно време пројекта у брзој бледи нади да ће, ако их гледате смешно, ти бројеви одговарати буџету пројекта.

Наравно, јаз у дизајну и развоју не мучи само тимове водопада. Напокон - у недостатку искуства и узајамног напора - дизајнери и програмери говоре различите језике. И као што може да потврди било који вегетаријанац који је покушао да наручи буррито син царне, недостатак заједничког језика може довести до неких великих проблема.

Проблеми

Наравно, проблеми који настају због недостатка доступног преводиоца нису једине ствари које чине јаз у дизајну и развоју проблематичним. Да бисмо били прецизнији, неки од најчешћих проблема са којима се сусрећу тимови укључују следеће.


01. Дизајнери који креирају ’немогуће’ дизајне

Свако ко се мало завадио у ЦСС зна да не може све. Али дизајнери који не знају детаље ЦСС-а и желе да померају своје креативне границе могу лако да направе дизајне у Скетцх-у или Пхотосхопу који не могу да се прикажу на мрежи (лако или уопште).

За овај број, премошћавање јаза у дизајну и развоју значи осигурати да дизајнери разумеју могућности ЦСС-а довољно да избегну дизајнирање немогућих решења.

02. Документација која одузима пуно времена

Један од најчешћих алата који се користи за премошћавање јаза између дизајна и развоја је документација: црвене линије, спецификациони документи, дијаграми компонената итд. Како год их ваш тим назвао, сви они представљају документацију и значе да је утрошено значајно време радећи на нечему што ниједан крајњи корисник никада неће директно доживети. Наравно, то не значи да немају вредности - већина дигиталних производа може имати користи од дизајна, језика и развојне документације.


Али питања о њиховој вредности, црвеним линијама и другим облицима документације дуго се стварају и нису посебно забавна ни за кога. У овом издању премошћавање јаза у дизајну и развоју значи проналажење бржих и лакших начина за саопштавање спецификација.

03. Продужени циклуси повратних информација

Повратне информације су неизбежне, чак и када ваши дизајнери креирају ЦСС на уму и састављају детаљну документацију. И увек је драгоцено. Али то може постати исцрпљивање ресурса и значајно утицати на морал запослених када петље предуго трају. Појављују се контрадикторне повратне информације из једног циклуса у следећи, заинтересоване стране мутне воде међуљудским несугласицама и сви губе из вида свеобухватну стратегију.

За овај број, премошћавање јаза у дизајну и развоју значи проналажење начина за уклањање непотребних петљи повратних информација.

Како премостити јаз

Сада схватамо природу недостатка у дизајну и развоју и питања која он може да уведе у процес, разговарајмо о решавању проблема. Постоји софтвер дизајниран да помогне - и за то погледајте моју листу од 5 алата за премошћавање јаза у дизајну и развоју. Али постоје и неке такозване „меке“ вештине које могу помоћи. Јер, хеј, не можемо очекивати да ће апликације решити све наше проблеме, зар не?

Иако се модерно радно место ослања на дигиталне алате за решавање већине проблема, често нема замене за добре старе међуљудске вештине - посебно када је суштински проблем у комуникацији. Имајући то на уму, погледајмо три апсолутно бесплатне методе за премошћавање јаза између вашег дизајнерског и развојног тима.

01. Комуницирајте рано, често, увек

Дизајнери и програмери који раде на пројекту увек треба да раде заједно. А то значи много више од коментарисања истих улазница за ГитХуб или рада из дељених Скетцх датотека.

Питајте како би развојни тим желео да комуницирате о дизајну

То такође, и што је још важније, значи разговор. Дакле, дизајнери: разговарајте са својим програмерима о томе како се борите са тренутним изазовима. Уверите се да је ваше решење изводљиво са техничког становишта. Нека погледају ваше дизајне и позову подручја на којима визуелни елементи не могу да се репродукују. Питајте да ли ће проток стварних података прекинути форматирање. Сазнајте који би могао бити најбољи начин да именујете своје дизајнерске слојеве - од људи који морају да раде са њима.

Али најважније: Питајте како развојни тим жели да комуницирате о дизајну, интеракцијама итд. Једном када схватите њихове жељене формате за комуницирање спецификација и промена, одмах ћете ефикасније комуницирати.

02. Буди окретан

Сада нисам процесни полицајац, па вам нећу рећи да морате радити агилно или да требате усвојити ГВ-ов спринт формат. Али по мом мишљењу, постоји један део агилне методологије који сваки тим може позајмити. Наиме, нагласак је стављен на вишефункционалне тимове - укључујући људе са различитим специјалностима.

То осигурава редовну и доследну сарадњу између дизајна и развоја, уклањајући потенцијалне проблеме. Такође бих лично препоручио да од првог дана у свој међуфункционални тим укључите свог љубазног локалног стратега садржаја или цопивритера, али то је друга прича, за други пост.

03. Говорите језик једни других

Када заговорници филозофије „дизајнери треба да кодирају“ проговоре, један од њихових основних аргумената је да ће им то помоћи да боље разумеју шта раде њихови колеге програмери, као и оно што је изводљиво за мрежу. Са чиме се свим срцем слажем! Међутим, истакао бих да не морате бити у стању да напишете код да бисте разумели шта је могуће са кодом. Исто важи и за дизајн.

На пример, ни сам нисам визуелни дизајнер - али прождрљиво конзумирам све што могу о томе да научим. И то ме је довело до тачке у којој могу да разговарам о принципима дизајна и најбољим праксама са својим колегама из дизајна и осећам се, ако не течно, онда барем разговетно. Такође сам довољно дуго радио у свету дигиталног дизајна да обично могу да проценим шта би програмер могао да уради са интерфејсом и да препоруке о томе шта би било најбоље са становишта корисничког искуства.

Такође, ако не будете вежбач кодера, не спречава вас мој један глупо-једноставни трик за процену изводљивости: питати некога. Сулудо је докле ће вас довести једноставно питање.

Публикације
12 корисних ВинРАР алата за опоравак лозинке
Опширније

12 корисних ВинРАР алата за опоравак лозинке

РАР је најпознатија архивска датотека која постоји. ВинРАР такође нуди најбоље сигурносне функције. Можете да примените лозинку на свој РАР директоријум тако да ниједна друга особа не може прегледати ...
Како ресетовати администраторску лозинку у оперативном систему Виндовс 7 без диска
Опширније

Како ресетовати администраторску лозинку у оперативном систему Виндовс 7 без диска

Администраторска привилегија у оперативном систему Виндовс 7 помаже кориснику да заштити рачунар од вируса. Након преузимања оперативног система Виндовс 7 или надоградње са оперативног система Виндовс...
Шта је Повер он Пассворд и како се користи
Опширније

Шта је Повер он Пассворд и како се користи

До сада смо користили лозинку за пријављивање у Виндовс као примарни начин заштите података од ненадгледаног приступа. Али и даље ћете бити рањиви према корисницима који знају како то заобићи. У случа...