Пређите са 2Д на 3Д

Аутор: Randy Alexander
Датум Стварања: 23 Април 2021
Ажурирати Датум: 16 Може 2024
Anonim
Нарядная ажурная кофточка из мотивов Мастер класс 129 часть 1 из 2
Видео: Нарядная ажурная кофточка из мотивов Мастер класс 129 часть 1 из 2

Садржај

Многи креативци нерадо прихватају 3Д дизајн из два кључна разлога: времена и трошкова. Након што сте целог живота учили своју трговину, идеја да започнете поново као почетник може бити застрашујућа, док издвајање хиљада фунти софтвера - без загарантованог поврата улагања - није привлачна опција. Али има много графичких дизајнера и илустратора који су 3Д успешно укључили у свој креативни рад и убиру благодати.

Дан Китцхенс је половина динамичног тима за илустрацију супруга и жене Козиндан. Каже да се није могао у потпуности посветити 3Д дизајну, али признаје да би корисно било познавање те дисциплине. „Била би велика кривица учења да моје вештине 3Д моделирања буду у равни са остатком мог илустративног рада“, образлаже он. „Радије бих то време уложио у учење других ствари - попут керамике и фотографије, или, знате, испијање фенси коктела или гледање телевизије.“


Међутим, Козиндан је недавно радио на цртежу Сиднеја на којем је град потопљен под 10 метара воде. Кухиње су желеле да знају како ће се зграде које пробијају површину воде појавити са нивоа тла. „Могао бих да пронађем врло мало фотографских референци делимично потопљених градова“, подсећа он. „Па сам мислио да би било лепо направити једноставни градски модел у врхунској 3Д апликацији, виртуелно га потопити, применити реалне сенкере и осветљење и видети како би то требало да изгледа. Имам у глави ствари које једноставно не могу да решим на парчету папира. “

„Као 2Д илустратор навикли сте да радите на једном, фиксном становишту“, каже Адам Бентон. „Стварате илузију 3Д-а.“ Бентон је британски илустратор који ствара и 2Д и 3Д дигиталне слике. Такође је запажен по свом ЦГИ раду на независним научно-фантастичним филмовима, од којих му је један донео награду Георге Луцас Селецтс. Започевши каријеру у традиционалним медијима, разуме становиште Кухиња. „У 3Д-у, иако вам прегледач није потребан да види детаље обрасца који није видљив са његове тачке гледишта, образац ће вам можда и даље требати да баци одговарајућу сенку или се одрази у суседном објекту.“


Неки креативци могу видети тако свеобухватан рад као недостатак, али Бентон каже да је то једна од највећих предности 3Д дизајна: „Једном када направите објекат, можете га погледати из било ког угла и прилагодити и прилагодити положај и перспективу која би бити немогуће у 2Д “, објашњава он.

Бентонов сликарски приступ дао му је добро утемељење у саставу, светлости, боји и текстури. Чврсто разумевање фотографије такође је корисно када је реч о преношењу ваших вештина из 2Д у 3Д. А вештине потребне за обликовање полигона нуде рукохват за оне који раде из макете или скулптуралне позадине. Без обзира на ваше креативно поље, каже Бентон, вештине су преносиве. Прави кључ за 3Д знање лежи у експериментисању са софтвером. Уважавање вештина посматрања је такође пресудно: проучавајући како се ствари крећу у стварном животу, лакше их је реплицирати реалније.


„За мене је апсолутна суштина 3Д-а осветљење“, каже дизајнер Гавин Странге. „Запањујуће је сазнати како функционишу различита светла, где треба да буду постављена и како ће утицати на ваш модел. Шетајући до продавница, нађем се како проучавам како уличне светиљке бацају сенке и где светлост одбија. Волим што дигитални алат може променити мој поглед на стварни свет. “

Странге је виши дизајнер у дигиталном одељењу светски познате Аардман Аниматионс, компаније за филмску и телевизијску анимацију која је произвела серију Валлаце и Громит, као и игре, веб странице и анимације за клијенте, укључујући ББЦ, Цартоон Нетворк и Нокију. Под својим именом ЈамФацтори, Странге је створио све, од кратких филмова до винил играчака. Када је 3Д у питању, он је почетник. Тек је недавно почео да експериментише на терену и тренутно се пробија кроз туторијале док се не осети довољно вештим да интегрише 3Д графику у свој рад - нешто што је увек желео да уради, али до сада никада није нашао времена. „Изјављује очигледно“, каже Странге, „али 3Д вам буквално даје потпуно нову димензију са којом можете радити; не мислите колико је та промена масовна док не моделирате једноставан облик и важно је како изгледа из сваког угла. “

Упознавање са номенклатуром такође је било зезнуто - откриће шта значи „бооле“ било је откриће, каже он - али ово није био најизазовнији аспект 3Д дизајна за Странге: „Мој ток рада састоји се од отварања Цинема 4Д, заборављања шта све ради, притискајући неке тастере, памтећи још мало, бришући оно што сам направио, посећујући ИоуТубе, тражећи ствари попут: „Како се прави цилиндар?“ - и одатле. То је попут учења инструмента. Морате научити правила да бисте их могли прекршити када је реч о томе како радити своје. “

Упознајте софтвер

Могло би бити тачно да не постоји пречица за учење софтвера, али, према Мике Григгс-у, дигиталном дизајнеру са преко 17 година искуства у емитованој покретној графици и 3Д визуелизацији, поступак не мора бити скуп. „Једно од главних питања“, каже он, „је учење како ефикасно постићи 3Д интеграцију без трошења 3.000 фунти на неку модерну 3Д апликацију коју користе све кул деца. Не одбацујте алате које већ имате, као што су 3Д алати у Пхотосхопу и Иллустратору. Пхотосхоп-ови алати су се посебно појавили и у многим случајевима могу бити све што вам треба. “

Григгс такође препоручује Блендер за флуидни мотор, Сцулптрис за вајање и СкетцхУп за блокирање и архитектонску визуализацију; све које су бесплатне. Подстиче дизајнере и илустраторе да пређу на 3Д, али наглашава да је стрпљење врлина. Морате научити да волите - или бар пристајете - на траку за приказивање.

„Не претпостављајте да ћете имати могућност да направите следеће Трансформерс недељу дана након што отворите Мају. Иако је 3Д доступнији него што је икада био, а машине су експоненцијално брже, захтеви су подигнути толико високо да и даље траје једнако дуго као и увек. “

„Мислим да је основни скуп вештина за све дизајнерске дисциплине исти: добар укус.“ То је став белгијског 3Д дизајнера и режисера Ризона Пареина, који истиче да на техничкој страни 3Д дизајна можете бити превише закачени. Његове инстинктивне методе покушаја и грешака привукле су му клијенте у Пеугот, Мартини и Л’Ореал. „Све је у саставу, равнотежи, усеву и напетости“, наставља он. „Није важно да ли је 2Д, 3Д или стварни живот; ако је дигитална, боја или цигла. Наравно да требате савладати одређене технике, али чак и са основним знањем 3Д-а можете лако створити занимљиве ствари. “

Пареин редовно прима е-пошту од знатно искуснијих 3Д дизајнера постављајући му питања о свом раду - упите које често не разуме у потпуности. „Радим више од 10 година у 3Д-у и даље користим основе“, каже он. "Нема фенси ствари."

Овај етос може представљати проблеме. Давне 2005. године створио је водени логотип за ноћ белгијског клуба, који је касније замољен да развије за спортско пиће Акуариус. „Одједном постоји клијент који жели ређе, мање лепљиве, брже течности, а имао сам стварно, јако тешко време док сам то постизао, јер једва да сам познавао програм“, признаје он. "Била је то траума."

Пареин је напустио школу са 17 година, пре него што је зарадио за живот графичким дизајном и касније се разгранао у 3Д анимацију. Тада би постављао питања на ЦГТалк-у, највећем светском форуму на свету за дигиталне уметнике.Одговор је често био исти: „РТФМ“. „Превише сам тврдоглав да бих читао приручник“, смеје се. „Волим поступак покушаја и грешака; Пуно тога сам научио на овај начин - ствари које бих пропустио једноставним следењем упутства. “

Микаел Еиденберг, шведски графички дизајнер и 3Д уметник, не слаже се: „Референтни приручник биће вам најбољи пријатељ“, каже он. „Најбољи начин за учење је пажљиво дотеривање ствари, проучавање разлика и читање што је више могуће о алатима које ћете користити.“

Самозатајни зависник од 3Д-а радио је са агенцијама попут Форсман & Боденфорс, Лове Бриндфорс и Сцхолз & Фриендс. Верује да је неопходно имати јасну визију како ће ваш посао изгледати - и тачно како ћете га постићи - пре него што започнете. „По мом мишљењу, највећа разлика између 3Д и других креативних дисциплина је та што често радите слепо. Док скоро не завршите, нећете видети резултат пре него што га прикажете; и не можете да прикажете док не моделирате своје објекте и не подесите сцену, светла и тако даље. "

Еиденбергов рад карактерише његова замршеност и спретно осветљење. Као и већина 3Д уметника, његов рад се ослања на разна друга креативна поља у која је упућен, уравнотежујући техничке захтеве софтвера који се користи са уметничким напорима. „Отварање 3Д софтвера по први пут и немање појма одакле да почнем - то је фрустрирајуће. Количина параметара је готово бескрајна; Готово 10 година користим 3Д у свом сету алата и даље немам појма који су 50 посто параметара. Као и у већини софтвера, неће вам требати све као почетнику. "

Наставља: ​​„Концентришите се на основе моделирања и приказивања. Ако желите да експериментишете, у вашем 3Д пакету увек постоје примери сцена. Сломи их и види како су урађени. Запамтите: ако други људи то могу, можете и ви “.

Откријте 30 основних Цинема 4Д водича на нашој сестринској страници Цреативе Блок.

За Тебе
9 алата који ће вам помоћи да радите на даљину као слободњак
Опширније

9 алата који ће вам помоћи да радите на даљину као слободњак

Најбољи алати за рад на даљину01. Лаган лаптоп 02. Батерија 03. УСБ-Ц чвориште 04. Мобилни ВиФи чвориште 05. Апарат за кафу 06. Слушалице против буке 07. Преносни бежични штампач 08. Спољни ССД 09. Ви...
Како генерисати сложену геометрију помоћу В-Раи-а
Опширније

Како генерисати сложену геометрију помоћу В-Раи-а

Модификатор померања В-зрака је алат који генерише додатну геометрију коју би иначе требало моделирати. Узорци, попут оних који се често виде на аутомобилским гумама, користе сложене геометријске обли...
Како одабрати праве фонтове за своју веб локацију
Опширније

Како одабрати праве фонтове за своју веб локацију

У свету дигиталног дизајна типографија игра водећу улогу. Разумевање начина понашања апсолутни је услов за оне дизајнере који желе да се истакну у својој професији. То значи узимати у обзир нека врло ...