Да ли би дизајнери требало да користе податке или интуицију?

Аутор: Monica Porter
Датум Стварања: 13 Март 2021
Ажурирати Датум: 17 Може 2024
Anonim
Электрический или водяной полотенцесушитель? Что выбрать? Установка. #25
Видео: Электрический или водяной полотенцесушитель? Что выбрать? Установка. #25

Садржај

Раније ове године прихватио сам позицију на веб локацији за упознавање са милионима корисника. Ангажиран сам за дизајн корисничких експеримената, који су постали битка између података и моје интуиције као дизајнера.

На крају сам пронашао праву равнотежу комбиновања онога што су подаци указивали и онога што ми је говорила моја интуиција, да бих постигао своје циљеве.

Следећи моју интуицију

Мој први пројекат био је побољшање прихода пречишћавањем странице за надоградњу. Изграђена су два експеримента за тестирање против контроле, а оба су разбила целокупан образац странице.

Експеримент А је на страници садржавао образац кредитне картице, а експеримент Б освежени дизајн контроле. Дизајн експеримента био је естетски пријатнији, али је и даље био недовољно изведен на страници за надоградњу контроле за.

Контролна страница је била прилично скелетна: обухватала је списак карактеристика на једној страни странице и образац за избор претплате са позивом на акцију. Анализом података откривено је да се експеримент А показао најгоре од сва три, а разбијање шаблона није учинило ништа за стопе претплате.


Иако су прецизирали ствари, шаблон контроле и ток куповине (који је укључивао образац кредитне картице који се појавио у новом прозору) остали су нетакнути у експерименту. Иако није лепо, држање близу дизајна контроле задржало је поверење корисника нетакнутим.

Примена података

Након поновног покретања експеримента, још увек није било мерљивих показатеља учинка. Осећао сам се као да сам ударио у зид. Почео сам да уносим једну по једну промену, али убрзо је постало јасно да је овај процес донео врло мале продуктивне резултате - и програмери су почели да се нервирају због свих тестова.

Тада сам имао епифанију: јурио сам локални максимум - достигао сам границу тестирања. Желео сам да иновирам, али највише од свега желео сам да корисници осете довољно страсти према производу који би желели да плате да би се надоградили на врхунску услугу. Мој нови циљ је био да схватим зашто ови експерименти непрестано пропадају.

Да би се решио овај проблем, требало је поставити права питања. Проблем је морао бити више од естетике, зар не? Тада су комбинација података и моја цревна осећања сарађивала и развијене су солидне хипотезе за тестирање.


И то баш како треба

Једна ствар коју је производ користио била је марка коју корисници цене. Почео сам да стварам е-адресе које су слане малом проценту корисничке базе и брзо сам видео резултате. Моја идеја је била следећа: ако је чак и један од наших корисника осетио неку врсту емоција због ове е-поште и ангажовао се с њом, могло би се научити нешто ново.

Иступајући из тренутног водича за стил дозволите ми да се усредсредим на сам бренд. Стварао сам забавне и разигране е-маилове који су се показали повољним и за компанију и за кориснике, али не без критика мојих саиграча због померања граница водича за стил.

Али наравно, још тестова је морало да настави да докаже да ова метода делује.

Тестирана је верзија е-поште која је прилагођена на основу онога што подаци говоре, што је резултирало роботском поруком која је недовољно извршила контролу - остављајући ме да претпоставим да подаци не могу да кажу мени или било коме другом по том питању , како дизајнирати било шта што је везано за ове проблеме.


Емоција је морала да се примени у дизајну, тоном или сликом, да би се добили резултати који су утицали на корисника, као и наше метрике.

Највећи ризик

На крају, заузимање врло ризичног, хуманистичког приступа учинило је да се корисник осећа не само жељено, већ и потребно. А који корисник није потребан? Циљ није била само монетизација, већ и корисник који је уложио у производ. Претпостављајући да знате шта корисник жели и да ће вам подаци све рећи, па, ‘прави магарца од тебе и мене’.

Дизајнери постају опседнути иновацијама и заборављају стварни разлог зашто радимо оно што радимо, посебно у контексту дизајнирања са подацима. Морамо узети у обзир податке и сопствену интуицију, примењујући обоје на оно што градимо.

Неуспеси су неизбежни - док не применимо оно што научимо из неуспеха, наставићемо да јуримо локални максимум уместо да иновирамо. Моје мишљење је следеће: не држите податке изнад здравог разума. Ризиковати. Следите своју интуицију. Нека подаци подржавају ваш дизајн, а не да га дефинишу.

Речи: Натасха Иризарри

Натасха Иризарри је самопроглашена УКС еванђелистица. Ради као консултант за компаније које имају корисничко искуство и проблеме у вези са дизајном. Пратите је на Твиттер-у на @натасхаиризарри. Овај чланак се први пут појавио у броју 261 часописа нет.

Овако? Прочитај ово!

  • Сјајан избор уџбеника за Вордпресс
  • 14 најбољих курсева кодирања на мрежи
  • Како направити апликацију: испробајте ове сјајне водиче
Свежи Члан
Анимирани аутопортрет истражује концепт реинкарнације
Опширније

Анимирани аутопортрет истражује концепт реинкарнације

Уметнички таленти Емме Аллен укључују читав низ медија, укључујући шивење, 3Д уметност, анимацију и сликање лица и тела. И данас се фокусирамо на светли пример потоњег.Руби је 75-секундна анимација за...
Упознајте свој нови омиљени уређивач текста
Опширније

Упознајте свој нови омиљени уређивач текста

Покренут 2008. године, ГитХуб је постао место за чување и развој кода по избору широм света, тако да ће сваки нови алат који изађе изазвати велику пометњу.То је сигурно био случај са Атомом. Назван „х...
Издавач штампа маг користећи ХИВ + крв
Опширније

Издавач штампа маг користећи ХИВ + крв

Бечки мушки часопис Вангардист штампао је цело своје пролећно издање користећи мастило које садржи ХИВ позитивну крв.Део смеле нове кампање за поновно покретање разговора о вирусу, који је наводно заб...