10 начина да оживе своју уметност 3Д ликова

Аутор: Randy Alexander
Датум Стварања: 24 Април 2021
Ажурирати Датум: 16 Може 2024
Anonim
ZEKA ve AKIL NEDİR? ZEKİ ve AKILLI İNSAN KİMDİR?
Видео: ZEKA ve AKIL NEDİR? ZEKİ ve AKILLI İNSAN KİMDİR?

Садржај

Направили сте најхладнијег новог лика икада. Покажете то свом директору или клијенту - а они само зину. Шансе су да није крив ваш дизајн, скулптура или фарбање, већ ваша поза.

Т-поза ових дана једноставно не смањује. Замислите своју позу као начин продаје своје идеје. Да није важно, на пистама модних ревија имали бисте манекене, а не моделе.

Имао сам корист од рада са неким од најталентованијих илустратора у околини; људи који фотографију чине динамичном и занимљивом. Лако је упасти у очи нечим анимираним, али када још увек можете да се осећате живим, онда нешто имате.

Овде ћу покрити теме које ће вам помоћи да учините да се ваше слике и анимације осећају динамично. Неке ствари ћете знати, на неке ћете требати подсетити, а неке би требале бити нове - па кренимо на то.

01. Почните са скицом


Велика грешка је само ући у одабрани програм и почети позирати. Почните са низом лабавих скица ваше позе. Скица покрета увек ће имати више енергије од било које потпуно приказане слике, а ви је желите искористити.

Не требате радити ништа детаљно - заправо, што је скица слободнија, то боље. Затим га користите као мапу пута, а 3Д користите за оно за шта је добро: играње углом и положајем камере да бисте додали још више интереса и динамичности.

Ако је ваша последња поза укочена, осврните се на почетну скицу. Сигурно ћете пронаћи нешто што сте пропустили и можете брзо поправити. У исто време, уверите се да вам скица није везана за руке: ако нешто функционише боље у вашој последњој пози, идите са тим.

02. Први план, средина и позадина

Размислите о томе да на вашој слици буде јасан први, средњи и позадински план. Ово је важније код позирања више фигура или сцена.

Дизнијеви аниматори научили су овај принцип пре више деценија, а свеж слој боје добио је системом Дееп Цанвас усвојеним за анимирани филм Тарзан. Не стидите се раздвајања дубинских равни: ако сте благи према њему, можда га уопште нећете користити.


Заиста приближите нешто изблиза као елемент у првом плану; нека се обреже. За потискивање ефекта можете користити дубину поља. Други начин за наглашавање изгледа је атмосфером: нека на удаљене предмете утиче измаглица, осовине светлости, снега или летеће прљавштине или дима.

03. Направите позу сами

Често ћу добити поза од некога у свом студију која, иако није лоша, некако није у реду. Прво што урадим је да замолим да то одглуме. Будући да чак и најбољи намештени модел може да уради ствари која стварна тела не могу, морате знати како се понашају стварна тела.

Да ли је тај бицеп испао превише да би се остатак руке могао тако поставити? Да ли се палац заиста може ротирати на тај начин? Ово је често важније у опуштеним позама од акционих снимака: морате приметити, на пример, да је природна поза опуштених руку окретање, при чему су ружичасте боје највише увијене, а кажипрст најмање.


Узмите огледало поред радне станице или користите веб камеру: она су такође одлична за добијање нијанси израза лица и проверу потеза анимације.

04. Тестирајте силуету

Ово је стари трик из уметничке школе, али неки људи мисле да је то сада само за концепт дизајн, а заправо није. Заузмите позу на којој радите и нека ваш програм приказује у равномерном режиму. Ако ваша поза није читљива - што значи да не можете да кажете какав би лик требало да буде или шта ради - промените је.

05. Размислите о сенкама

Узмите у обзир где ће ваше сенке пасти у пози. Бачене сенке увек додају интересовање. Ако своју композицију сматрате облицима и облицима, сенке су те које дефинишу те облике и облике. Коса баца сенке на лице, док рука мача баца сенку под углом преко тела.

06. Жижна даљина

Имате великог, херојског лика који изводи велику, динамичну акцијску позу - и изгледа само мртво и равно. Проверите жижну даљину фотоапарата: Кладим се да је висока, преко 70 мм или тако некако. То ће изравнати слику. За акционе снимке испробајте објектив од 35 мм или мање: увелико ће повећати динамику наглашавањем перспективе. Објектив преко 70 мм је погоднији за портретне снимке ликова, где изобличења сочива нису потребна. Не желите да вам велики нос долази право на вас.

07. Асиметрично, а не симетрично

Зрцаљене позе је лакше извести, али оне су само мали искорак из Т-позе. Цела фигура је ваш алат за дизајн, зато немојте одвалити једну целу страну - то је 50 посто ваше слике. Изузетак је само када радите нешто што више личи на елемент графичког дизајна.

08. Размотрите свој оквир

Морам да одам признање великом стрипу Тоду МцФарланеу што ме је научио овом савету током мог рада као главног и одговорног уредника његове компаније. У великој већини случајева имате посла са правоугаоником или квадратом као коначним форматом презентације: било да креирате за штампану страницу или екран, бочне и доње странице имају линеарне ивице.

Не реплицирајте ове ивице у свом делу! Што се више можете супротставити овим линијама у својој пози, удовима и торзоима под углом према њима, то ће више енергије имати ваш комад. Размислите о овим границама као о елементима дизајна. Не стављајте само своју фигуру на средину оквира. Ако обрежете део главе или тела, то може постати много занимљивије.

09. Закони гравитације

У реду, значи учинили сте све о чему смо до сада размишљали. Поза изгледа добро, али у њој постоји нешто не сасвим природно и не можете ставити прст на то што јесте. У већини пакета постоје алати - гравитација, аутобаланс, рагдол - који помажу додавањем тежине пози. Примените свој алат и видећете да се кукови фигуре померају онако како су требали да би лик не преврнуо. Они могу помоћи да поза постане стварнија.

10. Варати

Размотрили смо ствари које треба да радите, али не заборавите на ствари које не бисте смели - која је поента имати правила ако с времена на време не можете да их прекршите? Урадите оно што морате да вам поза буде занимљива. То може значити ротирање тела у положај који није одржив у стварном животу да би се предложило кретање или скалирање дела тела да би га учинили дужим, краћим или већим како би поза била динамичнија.

Речи: Бриан Хаберлин

Бриан Хаберлин је амерички уметник стрипа, писац, уредник и продуцент. Предаје на колеџу за уметност и дизајн у Минеаполису и производи уџбенике.

Најновији Постови
Како откључати лаптоп када сте заборавили лозинку
Опширније

Како откључати лаптоп када сте заборавили лозинку

У данашње време, без обзира на то што путујемо или радимо, лаптоп је за нас дефинитивно неопходан алат. Дакле, све претходне фотографије, важне податке, чували смо на преносном рачунару. Али, увек се ...
Како отворити ДМГ датотеке на Виндовс-у
Опширније

Како отворити ДМГ датотеке на Виндовс-у

„Како да отворим дмг датотеку на Виндовс рачунару?“ ДМГ датотека се формира када датотека Аппле Диск Имаге има ознаку ДМГ. Такође је позната и као датотека Мац ОС Кс Диск Имаге. Будући да се ради о ди...
Како ресетовати Алиенваре БИОС лозинку
Опширније

Како ресетовати Алиенваре БИОС лозинку

"Здраво, имам питање у вези са БИОС лозинком. Заправо користим Алиенваре 14 лаптоп и креирам БИОС лозинку. Управо сам је заборавио. Не могу је опозвати. Може ли ми неко помоћи у ресетовању Алиенв...