Највећи портфељ трендови за 2020

Аутор: Peter Berry
Датум Стварања: 18 Јули 2021
Ажурирати Датум: 13 Може 2024
Anonim
NAJGORI MODNI TRENDOVI 2020 | TOTEMIA x ALEKSANDRA
Видео: NAJGORI MODNI TRENDOVI 2020 | TOTEMIA x ALEKSANDRA

Садржај

Направите то помоћу Адобе Стоцк-а> Откријте бесплатне предлошке

Истражите одмах

Када је реч о стварању савршеног портфеља, најважније је исправити основе. Односно, укључите само свој најбољи рад, наведите одговарајући контекст и детаље позадине, редовно га ажурирајте, а пре свега, све темељито лекторирајте.

Међутим, то не значи да не бисте требали узимати у обзир најновије трендове портфолија и по њима инспирацију, ако је потребно, учинити свој портфолио још бољим. Не говоримо их слепо, копирајте их, наравно, али нема штете ако видите шта су други креативци урадили са својим веб локацијама са портфељем (погледајте ове невероватне дизајнерске портфеље за инспирацију) и видите шта то покреће у вашој машти.

У овом чланку разматрамо неке од највећих трендова портфеља 2019. године, за које се чини да ће сигурно утицати на дизајн портфеља током 2020. године и касније. (Имајте на уму да су последње три на листи изузетно техничке природе и не бисмо им сугерисали да су на било који начин витални додаци било ком портфељу ... али сигурно су бар забавни.)


01. Помицање граница типа

Чини се да је море истости што се тиче дизајна веба и апликација уопште створило повратну реакцију када су у питању портфолио сајтови дизајнера.У 2019. години видели смо много више уметничких праваца и покушаја да се извучемо из уске кошуље стандардног распореда веб страница у портфолију. Најупечатљивије је да се показало много више иновација и маште када је у питању типографија.

За дигиталне и УКС дизајнере одржана је виртуелна трка у наоружању да би се постигли ефекти типа који премештају границе. Посебно привлачни примери укључују очаравајућу таласасту врсту веб локације италијанског креативног програмера Милес Нгуиен-а; дивље изобличења фонта на портфељу француског фронт-енд програмера Мартина Лакенаире-а; и прелепо неочекиваних начина на који се главни наслов помера кроз померање по сајту француског интерактивног програмера Винцента Саисета.


Али није ствар само у паметној употреби кодирања. Шире гледано, видимо ренесансу инвентивне и оригиналне типографије широм света када је реч о портфељима. То је доказано, на пример, на веб локацијама портфеља Тхибауд Аллие, независног уметничког директора и дигиталног дизајнера са седиштем у Паризу; Цалеб Барцлаи, консултант дизајнер производа у Аризони; Ницхолас Јацксон, креативни директор у Њујорку; и Давиде Пероззи, креативни програмер са седиштем у Немачкој.

02. Осећај забаве

За многе портфељ остаје озбиљан и пословни предлог, али у 2019. примећујемо све већи број креативаца који својим веб локацијама доносе осећај забаве. То би се могло појавити у облику шаљиве микрокопије, као што су непрестано променљиви наслови у облику образа који представљају стратега француског дигиталног бренда Албана Мезина, крајње глупо утоварно платно, попут портфеља италијанског уметника и дизајнера Дина Баллиане, или живописни стајлинги цртаних филмова, попут Иури де Паула, креативног програмера, дизајнера и илустратора са седиштем у Берлину.


То је можда само један елемент, попут несагледивог, таласастог изгледа оловке на портфељу холандског дизајнера Денниса Снелленберга или комично растезљивог курсора на сајту уметничког директора из Њујорка Игора Махра. Супротно томе, неке веб локације портфеља су комичне од почетка до краја, од пародије на Виндовс ОС бразилског веб програмера Леандра Габриела и тематског портфеља ретро игара Петера Равеца, фронт-енд програмера са седиштем у Словачкој.

Ипак, опрез. Сви воле мало забаве, али као алат за ваше пословање, према хумору треба поступати посебно пажљиво. Искрено речено, прскање комедије подједнако је вероватно да ће одбити потенцијалног клијента или сарадника, као и да ће их привући ... осим ако то није урађено заиста СТВАРНО добро, наравно.

03. Снажан лични тон

Никада није било више конкуренције за најбоље дизајнерске улоге. И можда као одраз тога, 2019. године видимо креативце који подижу своју игру када је у питању продаја својих услуга на њиховој веб страници портфеља. Прошло је време када би био довољан лењи опис „О мени“ попут „Ја правим ствари“. Данас сајт са портфељем постаје све мање мрежна визит карта, а више пунокрвна идеја зашто бисте требали запослити њеног творца.

Овај калуп савршено уклапају креативни програмер корисничког интерфејса Прииа Тиаги, мултимедијални графички дизајнер Билл Цхиен, дизајнер производа Патрик Копец и дизајнер и фронт-енд програмер Јурај Молнар, да набројимо само неке. Сваки од ових портфеља користи великодушно коришћење празног простора и једноставну палету боја, како би се пажња боље усредсредила на њихов фино брушени лични тон.


04. Луди трикови са анимираним курсорима

Морамо признати, нисмо сасвим сигурни зашто је ово постало тако велика ствар. Али били бисмо одбачени ако не бисмо споменули да је анимирани курсор био огроман тренд на веб локацијама портфеља дигиталних дизајнера у 2019. Међутим, што се нас тиче, нема практичног или корисног разлога да се овај уређај укључи , ради се само о показивању својих вештина кодирања. Имајући то на уму, ево импресивних примера ...

Анимирани курсор дизајнера производа са седиштем у Орланду Јесус Сандреа баца ватрено црвене трагове, док дански фронт-енд програмер Јацоб Фредериксен може да се користи за искривљење главне слике његове почетне странице до забавног ефекта. Украјински веб дизајнер Владимир Груев вам омогућава да вртите коцку, а програмер са седиштем у Паризу Ромаин Авалле'с омогућава вам да манипулишете 3Д типом. Затим, наравно, ту је и ефекат рефлектора, од којих се сјајни примери могу видети на сајтовима портфеља дизајнера УИ / УК са седиштем у Лондону, Јосепха Беррија, јапанског веб дизајнера Мурамота Мегуруа и интерактивног уметничког директора Мартина Ехрлицха.


Сви ови анимирани курсори су сјајна забава, али опет бисмо нагласили да са становишта функционалности заправо не видимо поенту ... осим приказивања да сами можете створити ефекат. Дакле, ако је стварање анимираних курсора нешто што плута бродом, онда се нокаутирајте, али у супротном ово не видимо као тренд који већина нас треба да следи 2020. године.

05. Ваљани текст у стилу ЦНН-а

Ево још једног популарног тренда који је вероватно више о забави него о функционалности: током 2019. године видели смо да безброј веб локација са портфељем користе врсту покретног текста који повезујете са 24-часовним вестима. Зашто? Јер, као што покретне слике привлаче поглед много снажније од оних које се не крећу, исти принцип важи и за анимирани и статични текст.

Овај уређај би могао да се користи за детаље о вашој личној статистици и вештинама, као на веб локацијама француског интерактивног програмера Антонина Ривиереа, дизајнера УКС / УИ, лондонског дизајнера Јосепха Беррија и дизајнера покрета Алек-а Тхери-а из Париза. Друга могућност је да садржи главни наслов пројекта, као на веб локацији креативног програмера Пиерре Моуцхан-а. Друга варијација овог стила је обртни кружни текст, што се види на портфељима француског уметничког директора Матта ВБРГ-а и еквадорског дизајнера ЈаиВркра. Иако је вероватно најефикаснија употреба уређаја који смо видели преношење једне једноставне поруке („Тражење улога у Копенхагену“) на дну почетне странице дизајнера Гуардиана Зефа Цхерри-а.


Да ли смо превртљиви кад кажемо да мислимо да ће овај мода, забављајући се, вероватно бити кратког века? Можда. Али као и код анимираних курсора, и ми сматрамо да је то један од трендова без којег већина нас може да живи 2020. године.

06. Упадљиви прелази слике

У данашње време многи УКС дизајнери имају проблем. Њихове вештине су у великој потражњи за креирањем усмерених на кориснике, комерцијално успешних веб локација и апликација, али често због потребе снимци екрана ових услуга могу бити мало ... добро ... досадног изгледа. Да би додали неке визуелне потешкоће, многи експериментишу са кул визуелним триковима како би оживели досадне статичне слике.

Ту спадају, на пример, валовити ефекти на лебдење, на веб локацији портфеља Хадриен Монгоуацхон, креативног слободног програмера са седиштем у Француској; и прелепо гротескна изобличења приликом пребацивања између страница на сајту немачког графичког и веб дизајнера Лукаса Јардина. Такође можемо уживати у сублиминалним бљесковима када лебдимо изнад наслова пројеката у портфељу руског фронтенд програмера Георгии; Пројекција слајдова у стилу часовника прешла је љубазношћу дигиталне дизајнерке Цамилле Павлацк из Париза; и бизарно уочљиви прелази у главу на свитку који је креирао италијански програмер Францесцо Мицхелини.

Занимљив
Ко је инспирисао вашу каријеру веб дизајна?
Откријте

Ко је инспирисао вашу каријеру веб дизајна?

Питајте графичког дизајнера или илустратора који су њихови јунаци и велике су шансе да ће се они окренути са листе познатих имена плус мало непознаница како би изгледали кул.Наравно, свет веб дизајна ...
Шта научити да бисте надоградили своје вештине веб дизајна
Откријте

Шта научити да бисте надоградили своје вештине веб дизајна

Дакле, имате савршен портфолио дизајна, савладали сте све нијансе прилагодљивог веб дизајна и ваше вештине корисничког искуства су врхунске, али нешто вас спречава у напредовању у каријери. Понекад, д...
Брендирање изложбе враћа мотограф
Откријте

Брендирање изложбе враћа мотограф

У све више мултимедијалном свету постаје све незгодније упасти у очи пролазника. Да бисмо се борили против тога, у последње време видимо све иновативније примере рекламирања на билбордима и уличне уме...