Како да убедите кориснике да је ваша веб локација бржа него што заиста јесте

Аутор: Peter Berry
Датум Стварања: 16 Јули 2021
Ажурирати Датум: 13 Може 2024
Anonim
Моя работа наблюдать за лесом и здесь происходит что-то странное
Видео: Моя работа наблюдать за лесом и здесь происходит что-то странное

Садржај

Пре него што пређемо на психолошки део оптимизације перформанси, одговоримо на једно питање: шта су веб перформансе? За већину фронтенд програмера одговор би обухватио ствари попут времена одзива странице, брзине анимација, времена учитавања.

Погоди шта? Свет је сурово место и нажалост, не само веб програмери имају приступ мрежи. Па како редовни корисници мере веб перформансе? Обично је „брз“ или „спор“ („СпеедИндек ове веб странице није добар као онај. Претпостављам да је разлог 280 милисекунди спорији први лак“ - рекао је ниједан корисник без ДевТоолс-а).

Ови различити приступи учинку потичу из чињенице да наша процена времена може бити објективна (време које можемо мерити штоперицом, начин на који јој програмери приступамо) или субјективно (време какво га корисници доживљавају).

Разлог зашто бисмо требали да гледамо на субјективне или психолошке перформансе је тај што, осим ако корисници не виде веб локацију брзом или бржом, све оно што смо урадили за нашу оптимизацију перформанси није важно.


Перцепција времена код људи

Перцепција времена од стране људи је сложен процес. Можемо осетити проток времена, али тачна природа механизма којим се то ради остаје нејасна. Недостатак наменског подручја мозга за временску обраду отежава разумевање процеса. То не значи да смо ван контроле. О томе постоји довољно знања у сврху оптимизације перформанси. Почнимо са основним функционалним механизмом.

Догађај укратко

Наша сећања на неки временски период састоје се од догађаја. Покушајте да се сетите свог последњег одмора. Вероватно се тога не сећате као континуирани процес, већ као скуп догађаја: вечера са вољеном особом, путовање у планине, сломљена нога (можда сам тај последњи само ја, али ипак схватате). Исто се дешава и на вебу, све интеракције са веб апликацијом дефинишу се догађајима: учитавање странице, тражење странице, претраживање информација и тако даље.


Готово сви такви догађаји могу се даље поделити на мање догађаје или фазе. На пример, догађај учитавања странице обично се састоји од следеће две фазе:

  • Корисник гледа у бели екран
  • Корисник почиње да троши информације на страници

Овде оригинални догађај (потпуно учитавање тражене странице) није потребан и могао би се наставити у позадини, с обзиром на то да су на делу неке основне оптимизације.

Фазе током којих се наш мозак покреће у активно стање и принуђен је да даје информације или обрађује долазне (куцање, читање итд.) Називају се активним. С друге стране, фазе када наш мозак ради у празном ходу (гледајући бели екран) називају се пасивним. Вишеструка истраживања сугеришу да људи имају тенденцију да значајно (за око 36%) прецене пасивно трајање, истовремено подцењујући активно трајање. Зашто тако?


У било ком тренутку наши ограничени ресурси за пажњу подељени су између свих истовремених задатака, укључујући време. Као што је већ поменуто, мозгу недостаје одређено временско подручје обраде, а да би изградио нашу перцепцију времена, он мора да користи информације различитих сензора. Током активне фазе догађаја, ментална активност одвлачи ресурсе пажње са временске обраде, чинећи да корисници сматрају да је чекање краће или уопште није уочљиво.

Пасивна фаза није дефинисана само празним ходом мозга. Њене типичне карактеристике су:

  • Губљење времена: Што је време купаца вредније, њихова перцепција оних који га троше је негативнија
  • Досада: Ово је резултат стања празног хода. Досада настаје када појединац не добије довољно занимљивих информација
  • Недостатак контроле: Корисници морају сачекати да се догађај заврши или отказати догађај (у нашем случају затворите картицу). Недостатак опажене контроле има значајан, негативан утицај на физичко и психолошко благостање људи

Због ових карактеристика, жалбе корисника на чекање, у већини случајева, тачно су повезане са пасивном фазом. Да резимирамо:

  • Интеракција корисника се дешава дискретно: учитавање странице, враћање резултата претраге итд
  • Догађаји, чак и ако објективно остану непромењени, могу се поделити у активну и пасивну фазу
  • Корисници активну фазу добро подносе, не изазива проблеме и не треба је никако третирати. Супротно активној, пасивна фаза је срж проблема чекања и део који треба решавати

Користећи ово знање, пређимо на основе психолошке оптимизације перформанси (ППО).

Смањивање опаженог времена чекања

Овде бисмо требали имати важну напомену, промена циљног трајања догађаја није циљ ППО-а иако већина техника смањује трајање циља. Уместо тога, све је у манипулисању перцепцијом времена корисника.

Па како да учинимо да корисници доживљавају догађај као краћи, а да не мењају његово објективно трајање? Једноставно, у временским ограничењима догађаја, требали бисмо смањити нешкодљиву пасивну фазу повећавањем подношљиве активне фазе. Требало би или а) започети активну фазу што је пре могуће или б) задржати кориснике у активној фази што је дуже могуће. Кад ово постане јасно, разумевање многих техника оптимизације перформанси и њихове намене неће вам представљати проблем.

У почетку то може изгледати као необичан поглед на перформансе. Али што се тиче примера ППО, не бих могао да кажем ништа ново. Све док вршите оптимизацију перформанси, постоји велика шанса да већ користите ППО, чак и можда, а да тога нисте свесни. Списак релевантних техника укључује, али није ограничен на:

  • Критична оптимизација пута рендеровања: приказивање првих битова информација на екрану што је пре могуће. Ако говоримо о догађајима, овај је за учитавање странице или нове странице.
  • Оптимистични кориснички интерфејс: ажурирајте интерфејс као одговор на корисникове акције оптимистично, узнемиравајући корисника само ако нешто пође по злу. Оптимистични кориснички интерфејс је користан за било коју врсту некритичних радњи.
  • Савети за ресурсе: прилично нова спецификација посебне везе> упутства за прегледач која убрзавају комуникацију и повезивање са спољним хостовима или средствима на вашој веб локацији. Веома широко поље примене када су у питању догађаји, од бржег учитавања наредних страница на истој локацији до бржег учитавања спољних страница ако је потребно.
  • ПРПЛ: образац уопште и његови засебни делови. Поново, када су у питању догађаји, образац ПРПЛ користи учитавање целе странице или ново затражене странице.
  • Анимације: вероватно најзаводљивији алат који нам стоји на располагању. Али долази са упозорењем. Анимације, уклањајући досаду пасивног чекања, заиста могу значајно побољшати перцепцију времена кратких догађаја повезаних са истом страницом: изношење резултата претраживања, стављање предмета у корпу, тражење додатних информација итд. Можда се користи и за прелазе на више страница у бањама. Али лоше урађене анимације могу значајно штетити не само перформансама, већ и приступачности и целокупној перцепцији пројекта.

Када говоримо о психолошком времену, на жалост, не постоји начин на који бисмо могли универзално измерити перцепцију. Али, постоје ли неке метрике на које бисмо се могли ослонити како бисмо знали колико добро нашу веб локацију виде корисници?

Шта мерити?

Уобичајени параметри попут догађаја оптерећења нису превише информативни за мерење перцепције јер не узимају у обзир кориснике. Уместо тога, требали бисмо се ослонити на нову генерацију показатеља:

  • Прва значајна боја: овај параметар је одговоран за активирање вашег корисника из пасивног у активног у фази догађаја учитавања странице. Али само приказивање можда неће бити довољно. Прозор прегледача можда и даље не реагује на интеракције корисника због блокиране главне нити прегледача.
  • Тиме то Интерацтиве (ТТИ): ово је управо параметар који показује када корисници заиста могу да користе веб локацију, уместо да је једноставно погледају.

Оба параметра могу се мерити популарним алатима за надгледање као што су ВебПагетест или Лигхтхоусе. Такође слеће у Цхроме ДевТоолс. Подразумева се да би ови параметри требали бити што нижи. Можда ћете желети и да припазите на параметар Индекс брзине да бисте знали колико се брзо приказује визуелни део (не само прва боја) ваше странице.

Закључак

Обрадили смо основне принципе ППО. Охрабрио бих вас да наставите, читате радове и било који материјал који можете пронаћи на време. Изненадићете се колико је наш мозак чудан и контроверзан. Боље разумевање начина на који су људи повезани могу вам пружити нове могућности у вашем послу.

Овај чланак се првобитно појавио у нет магазине питање 293; купи га овде!

Популарне Публикације
6 најбољих дигиталних уметничких алата 2017. године до сада
Даље

6 најбољих дигиталних уметничких алата 2017. године до сада

Увек је узбудљиво видети како се нови дигитални уметнички алати појављују на тржишту. Али 2017. осећа се као да је у ваздуху нешто посебно посебно.Тренутно, технологије спајања појачавају софтвер за д...
10 ПИТАЊА: Како је Гавин Ротхери створио иконски дизајн за Моон
Даље

10 ПИТАЊА: Како је Гавин Ротхери створио иконски дизајн за Моон

Такође је радио на најпродаванијој франшизи игара, Гранд Тхефт Ауто. Овде говори о томе како се све догодило и шта се спрема за будућност ...Некад сам био илустратор. Првобитно док сам дипломирао, црт...
Веризон телефонске понуде: Најбоље понуде у мају 2021
Даље

Веризон телефонске понуде: Најбоље понуде у мају 2021

ЈУМП ТО: иПхоне понуде Андроид понуде Бесплатни телефони Надоградње и планови Пређите на најбоље Веризон телефонске понуде01. иПхоне понуде 02. Андроид понуде 03. Бесплатни телефони 04. Надоградње и ...