Врхунски водич за резолуцију слике

Аутор: Randy Alexander
Датум Стварања: 24 Април 2021
Ажурирати Датум: 16 Може 2024
Anonim
Design youtube video thumbnail in photoshop  Business youtube thumbnail design tutorial
Видео: Design youtube video thumbnail in photoshop Business youtube thumbnail design tutorial

Садржај

„Резолуција слике“ је појам који се више пута појављује у креативној индустрији, али често може оставити људе да се чешу по глави - није ли дпи врста полицајца? Зашто је моја слика од 300 тпи нејасна? Не постоји ли посебно дугме за увећање било које слике?

Као и код било којег другог предмета, почетници покупе фрагменте информација који ће им помоћи да се помешају и обаве ствари. Али на многе пројекте негативно је утицало неразумевање резолуције слике.

Да ли вам ово личи на тебе? Овај водич је написан да разоткрије део забуне око шкакљиве теме резолуције слике и да вам помогне да са поверењем разговарате на ту тему. За правилно урађену резолуцију слике погледајте наш водич за најбоље штампане огласе.

  • Набавите Адобе Цреативе Цлоуд

Шта су пиксели?


Слике се могу описати као векторске или растерске, у зависности од тога како представљају информације.

Растерске слике, које се понекад називају и битмапе, темеље се на пикселима, што значи да је слика састављена од мреже ситних обојених квадрата који се спајају да би се створила слика. Сваки мали квадрат назива се „пиксел“ и можете их проматрати ако довољно зумирате било коју растерску слику. Растер слике се користе за приказивање сложених слика које имају низ глатких градијената и недефинисаних ивица, као што су фотографије. Уобичајени формати растерских датотека су јпг, пнг, гиф и псд.

Векторска графика заснива се на математичким прорачунима који омогућавају њихово увећање и смањивање без губитка квалитета. О њима нећемо разговарати, јер је резолуција слике за њих углавном небитна. За више информација прочитајте наш чланак о форматима датотека.

Шта је ДПИ?

Сада разумете шта је пиксел, можемо прећи на трновиту тему дпи. Дпи означава „тачке по инчу“ и користи се у штампи за описивање броја тачака одложених на папир по квадратном инчу - на слици резолуције 10 дпи сваки квадратни инч биће надокнађен за десет мањих квадрата тзв. пиксела. Збуњујуће се дпи редовно користи као фактички израз у индустрији за било шта што се односи на одређени број јединица по инчу, тако да можете наићи и на ппи (пикселе по инчу) у дигиталном раду, спи (узорке по инчу) за скенере или лпи ( редова по инчу) у штампи, али то су углавном застарели термини и често се заборављају. У овом чланку ћемо користити дпи за описивање свега, од пиксела по инчу до тачака по инчу (на исти начин на који многи људи користе 'фонт' наизменично са 'типефаце' - погледајте фонт вс фонт за техничке податке тог аргумента) .


Величина слике

У овом тренутку можда мислите да сте га разбили, већа резолуција значи оштрију слику, зар не? Ако су све слике исте величине, ово би могло бити тачно - али нису, долазе у свим облицима и величинама. Квалитет слике све зависи од односа између густине пиксела и величине слике - промените једну, а друга се мења с њом.

Број пиксела на слици је фиксан, осим ако се не вратите у камеру и поново снимите фотографију под другачијим подешавањима, па ће промена физичке величине слике променити број пиксела по инчу. Повећавање величине слике резултираће мањим дпи-јем, што значи да је мање квадратних пиксела који чине сваки квадратни центиметар, а пиксели ће постати већи како би попунили простор. Резултујућа слика може на крају изгледати блокирано и пикселирано.

Замислите да малу кутију напуните млитавим балонима, а затим исти број балона преврнете у већу кутију. Једини начин да се кутија напуни био би надувавање балона, задржавајући исти број, али повећавајући њихову величину. Генерално, можете смањити слику без наилажења на стварне проблеме, док повећање величине слике може имати катастрофалне ефекте на крајњи резултат.


Ево два примера који показују резултат промене резолуције и броја пиксела:

Пример А: Повећавање дпи> Смањује физичку величину

У овој ситуацији обе слике имају исти број пиксела, али је слика на десној страни повећала вредност дпи са 72 дпи на 300 дпи. Сада има више пиксела на сваком инчу, али с обзиром на то да број пиксела који чине слику остаје исти, слика је приморана да буде мања. Пиксели који чине слику присиљени су да постану мањи како би се већи број њих уклопио у инч.

Пример Б: Смањивање броја пиксела> Иста физичка величина.

Овде је слика десно исте величине као слика лево, али је смањен број пиксела. Будући да је мање пиксела за попуњавање простора, сваки пиксел је постао већи и слика има нижи дпи као резултат (пошто је мање тачака које испуњавају сваки инч). Слика постаје блокаста и пикселирана.

Поновно узорковање и интерполација

У претходним одељцима претпоставили смо да је број пиксела фиксан и да не може да се мења. То није тачно тачно јер се додатни пиксели могу вештачки створити поступком названим „интерполација“, где рачунар анализира оригиналне пикселе и креира нове на основу онога што мисли да би тамо било. На пример, ако имате плави пиксел који седи поред жутог пиксела и желите да вештачки повећате дпи слике, рачунар ће користити интерполацију да дода зелени пиксел између њих.

Интерполација вам ефикасно омогућава повећање величине слике, задржавајући исти дпи, чиме избегавате проблеме са пикселацијом. Ово у теорији може звучати као савршено решење, међутим неразумно је очекивати да ће рачунар произвести савршено тачну процену недостајућих пиксела и овај процес треба користити штедљиво.

Пример Ц: Веће димензије пиксела (интерполиране)> Иста физичка величина> Већи ДПИ

Слика на левој страни има резолуцију од 72 дпи, док је она на десној страни вештачки подигнута на 300 дпи помоћу интерполације, користећи информације са слике на левој страни. Иако можда изгледа боље, лажни детаљи се не могу упоредити са оригиналном сликом од 300 дпи.

Шта можете да урадите у Пхотосхопу

У Пхотосхопу постоје два дијалошка оквира од посебне важности када се расправља о резолуцији и величини слике: Слика> Величина платна и Слика> Величина слике. Величина платна се користи за промену апсолутне величине платна и не мења слику (осим за њено обрезивање), док је оквир Величина слике кључ за контролу резолуције и димензија слике.

Поље Величина слике [А] смањује све о чему смо разговарали на три кључна броја: ширину, висину и резолуцију [Ц]. Свака од ових опција је међусобно повезана, па ће промена једне променити друге пропорционално. Када прилагодите било који број, у основи повећавате и смањујете сваки поједини пиксел. Величина датотеке је дата на врху [Б], што је корисно када покушавате да смањите слику под одређеним бројем.

У ствари ово вам омогућава да подесите жељену резолуцију и софтвер ће вам аутоматски приказати нову ширину и висину при тој резолуцији. Ово је корисно када желите да одредите максималну величину на којој можете да користите слику (можете да одаберете у којој мерној јединици желите да видите мерења).

Поновно узорковање

Поновно узорковање ће променити димензије пиксела, користећи интерполацију, додавањем или брисањем пиксела. Ово можете укључити и искључити помоћу поља за потврду на дну оквира Величина слике [Е]. Са укљученим поновним узорковањем можете поставити нову резолуцију без промене величине слике (или обрнуто) и Пхотосхоп ће попунити недостајуће пикселе. Ограничавају размере [Д] ће значити да ширина и висина остају у фиксном односу, уклањајући ризик од мљевења или изобличења ваше слике.

У падајућем менију постоје различите методе за поновно узорковање [Ф], поред поља за потврду. Ако нисте сигурни шта је тачно за вас, добра опција је Аутоматски. Две су јасно означене за смањење и проширење; Бицубиц Схарпер и Бицубиц Смоотхер. Најближи сусед једини не користи интерполацију, па би се требао користити само на сликама са савршеним пикселима, као што су слике ниске резолуције или слике пиксела, где не желите да се детаљи замажују.

Поновно узорковање треба, по правилу, избегавати тамо где је то могуће, јер на слици можете изгубити јасноћу и оштрину. И даље можете да користите Опозови, али може бити корисно задржати копију оригиналне слике, у случају да случајно сачувате верзију ниске резолуције и изгубите све те детаље.

Штампа у односу на дигитално

Када шаљете графику у штампу, препоручује се употреба резолуције од 300 дпи, али у зависности од квалитета слике и величине на коју штампате, често се можете извући ако користите нижи дпи. Фотографска слика формата А3 може изгледати у реду у резолуцији од 150 дпи.

Што се тиче дигиталног, људи често имају утисак да резолуцију треба подесити на 72 дпи, али ово је само наследна вредност и важније су димензије слике, јер уклапате мрежу пиксела (ваша слика) у мрежу пиксела (екран). Слика од 500пк к 500пк увек ће бити 500пк к 500пк, без обзира која је густина пиксела.

Популарне Публикације
9 алата који ће вам помоћи да радите на даљину као слободњак
Опширније

9 алата који ће вам помоћи да радите на даљину као слободњак

Најбољи алати за рад на даљину01. Лаган лаптоп 02. Батерија 03. УСБ-Ц чвориште 04. Мобилни ВиФи чвориште 05. Апарат за кафу 06. Слушалице против буке 07. Преносни бежични штампач 08. Спољни ССД 09. Ви...
Како генерисати сложену геометрију помоћу В-Раи-а
Опширније

Како генерисати сложену геометрију помоћу В-Раи-а

Модификатор померања В-зрака је алат који генерише додатну геометрију коју би иначе требало моделирати. Узорци, попут оних који се често виде на аутомобилским гумама, користе сложене геометријске обли...
Како одабрати праве фонтове за своју веб локацију
Опширније

Како одабрати праве фонтове за своју веб локацију

У свету дигиталног дизајна типографија игра водећу улогу. Разумевање начина понашања апсолутни је услов за оне дизајнере који желе да се истакну у својој професији. То значи узимати у обзир нека врло ...