10 професионалних савета како да натерате људе да верују вашој веб локацији

Аутор: Laura McKinney
Датум Стварања: 8 Април 2021
Ажурирати Датум: 16 Може 2024
Anonim
UPHILL RUSH WATER PARK RACING
Видео: UPHILL RUSH WATER PARK RACING

Садржај

У извештају „Истина, лаж и интернет“, истраживачки центар Демос открио је да трећина тинејџера анкетираних у Великој Британији верује да су било које информације пронађене на мрежи истините без квалификације. Још запањујуће је то што 15 процената те групе признаје да је одлуку о истинитости садржаја веб странице донијело само на основу изгледа.

Дизајн има једну основну сврху: да стекне поверење публике којој је намењен. Истраживања показују да смо у првој секунди гледања дизајна, чак и пре него што смо прочитали иједну реч, већ утврдили своје мишљење о вероватном квалитету и поузданости онога што гледамо.

Једном када се успостави та основна линија поверења, тек тада дизајн искуства може помоћи да се подаци претворе у знање, а знање у разумевање. Међутим, лоше корисничко искуство може послужити за искључивање корисника када почне да има неповерења у производ или чак у целу марку.

Објашњавање дизајнерских одлука не-дизајнерима је изазов. Међутим, оно што сам схватила током година јесте да одлуке које доносим нису само инстинктивне. Ове одлуке се заснивају на ономе што сматрам да ће привући осећај поверења моје публике. Односно, оно због чега ће се осећати пријатно и са највећим поверењем у моје дизајне. Када могу да објасним одлуке из тог контекста, чини ми се да је много лакше примити клијенте, менаџере и друге чланове тима у смеру којим желим да се крећем.


На основу мог искуства, ево 10 најбољих савета за изградњу поверења кроз дизајн.

01. Држите се обећања

Најочигледнији начин да изгубите поверење је кршењем обећања. Чим нешто обећате, а та ствар се не догоди, ваша публика одмах постаје сумњичава према свему што радите. Прекршена обећања у корисничком интерфејсу могу се догодити на разне начине, али се најчешће јављају када су пословне или техничке потребе у сукобу са корисничким искуством.

На пример, не тако давно, када сте кликнули на везу е-поште на Иахоо-у, уместо да вас преусмере на вашу е-пошту, оглас би преузео екран присиљавајући вас да се продате. Када кликнем на везу да бих отишао на своју е-пошту, имплицитно обећање је да ће моја е-пошта бити следеће што видим.

„Отмица огласа“ је пречест образац веб производа који покушавају да уновче сваки клик. Али, ако се сетите да радите ово питање, „Да ли тренирам своје кориснике да верују да ће одмах стићи тамо где су рекли да желе да иду када кликну на моју везу? Да ли ће онда отићи негде другде? ’Добра вест је да се чини да је Иахоо променио своје начине. Ажурирања Иахоо поште одвест ће корисника одмах на његову е-пошту.


02. Будите доследни

Недоследни интерфејс је посебан облик прекршеног обећања. Када поставите очекивања о томе како одређени елемент интерфејса ради и реагује, промена те интеракције или увођење различитих образаца корисничког интерфејса да би се постигли слични циљеви збуниће ваше кориснике. Проблем је у томе што, нарочито ако радите са великим или дистрибуираним тимом, одлуке се могу доносити на другом месту или у времену које су нескладне и те несталности могу временом да се увећавају.

Више од једноставног водича за стил, јак водич за дизајн може помоћи у ублажавању проблема недоследних корисничких интерфејса. Водич за дизајн чини централну тачку којој сви чланови тима могу да приступе ради доследних одговора и образаца дизајна, као и филозофије дизајна које се примењују и које ће помоћи у вођењу одлука о новим обрасцима.


Углавном су дизајнерски водичи блиско чуване пословне тајне, али ББЦ Глобал Екпериенце Лангуаге или ГЕЛ је пример отворен за јавност.

03. Будите јасни

Нејасан дизајн може довести до забуне и неповерења корисника. Смернице за оптимизацију јасноће често се могу сукобити са дизајном, посебно када је у питању разматрање начина на који текст и боје раде на екрану како би се побољшала читљивост. Ипак, корисници који се боре да читају садржај мање су склони да му верују.

Веб локација Цонтраст Ребеллион окупља се против употребе боја контраста у првом плану у дизајну, тврдећи да су ови дизајни нејасни и тешки за читање.

Сајт подстиче: „Не дајте посетиоцима главобољу само зато што је сива или било која друга боја ниског контраста на дизајнерским плочицама изгледала боље од црне“.

04. Поштовање контекста

Ако је садржај краљ, онда је контекст краљица. Архитекта Елиел Сааринен приметио је да бисмо „ствар требало увек да дизајнирамо тако што ћемо је разматрати у следећем већем контексту - столици у соби, соби у кући, кући у окружењу, окружењу у урбанистичком плану“. То се односи и на веб дизајн.

Дугме никада није само дугме. Размотрите то у контексту: дугме у модулу, модул у одељку, одељак у чланку, чланак на веб страници, веб страница на веб локацији.

Недавно сам покушао да купим карте за симултанку доктора 50. годишњице са популарног америчког веб сајта за продају карата. Знао сам да ће карте брзо ићи, па сам се пријавио раније, пронашао догађај и кликнуо на слику изнад дугмета на коме је писало „Улазнице“. Ово ме је одвело на страницу „Ускоро“, за коју сам претпоставио да значи да карте још нису у продаји. Стрпљиво сам чекао, освежавајући екран свако толико, али порука се никада није променила. Чекао сам мимо најављеног отвореног времена. Коначно сам кренуо испочетка, овог пута нехајно кликнувши на дугме „Улазнице“, а не на слику непосредно изнад њега. Одвели су ме на сасвим другу страницу на којој сам могао да купим карте ако већ нису све распродате.

Дугме постављено у контексту горње слике заварало ме је верујући да су они били један ентитет када су то биле две потпуно одвојене акције. Као резултат, пропустио сам набавити карте за симултанку Доцтор Вхо 3Д.

05. Знај свој глас

Снажан глас може променити свет. Људи суштински верују самопоузданом и непоколебљивом гласу, али тај глас мора бити ваш.

Лаурен Бацон, оснивач Цуриосити Лабс и аутор књиге Радознали за живот: Како постављање бољих питања чини вас неизоставним, каже ми: „Клијенти су ме питали да им дизајнирам нешто„ баш попут [унесите марку овде] “, и мој одговор на то је увек био, „сјајно - реците ми шта волите код тог бренда / компаније / веб странице“. “

Клијенти ће често тражити да изгледају као други производи које познају и поштују, али ово је у ствари само стенографија да кажу да желе да их се доживљава на сличан начин као тај бренд. Ипак, као дизајнери, наш је посао да им помогнемо да изразе себе и своје јединствене вредности. Бацон препоручује: "Сваки пут када се то догодило, једноставно сам указао на законитост ауторских права, а затим сам их усмерио у расправу о важности разликовања од осталих марки на тржишту, а то је било довољно да нас врате на прави пут."

06. Одмах прикажи резултате

Узрок би увек требало да доведе до ефекта што је брже могуће. Када посетиоци ставе нешто у систем, очекују да ће видети резултате без одлагања. То се може догодити на мале начине ако имате контроле које реагују на радње корисника променом боје или малим покретима, али то се дешава и на веће начине, на пример када корисник почне да претражује, приказујући промене на резултатима који се ажурирају у реалном времену.

У недавном пројекту који сам дизајнирао за Државну мрежу за помоћ систему здравствених реформи, дизајнирао сам претраживач за документацију о ресурсима који је одмах филтрирао листу опција.

07. Прелазне промене

Људи пате од промене слепила. Имамо потешкоћа са откривањем чак и значајних промена у нашем окружењу, осим ако не постоји очигледна транзиција у државама. Један познати експеримент дао је гостима хотела да дођу до рецепције, где ће службеник на неколико секунди ступити у контакт са купцем, а затим се претварати да им је испала оловка, нестајући иза рецепције. После неколико секунди потпуно друга особа устала би и започела разговор тамо где је њихов колега стао. Огромна већина купаца није приметила да имају посла са потпуно другом особом. Претпостављам да је више од неколико њих осетило да нешто није сасвим у реду чак и ако нису тачно знали шта је то.

Веб тако функционише, са неудобним прекидима док се странице учитавају или мењају, ометајући корисника и осећајући нелагоду у вези са оним што је другачије.

Један од начина на који је УСА Тодаи превазишао слепило на променама на својој веб страници стварајући коначне и доследне прелазе било помоћу слајдова, унакрсних бледећа и искачућих прозора кад год се учита нови садржај, тако да корисник никада не губи контекст одакле потиче.

Андрес Куесада, креативни директор задужен за редизајн УСА Тодаи, каже: "Желели смо да се корисник осећа као да никада није напустио искуство. Било нам је важно од почетка да то поставимо као правило. Учитавање чланка или одељка фронт био превише разарајући “.

08. Водич, не диктирај

Нико не воли да се осећа принуђеним или превареним. Када својој публици одузмете избор или за њу направите изборе које вероватно не би донели сами, тада издајете њихово поверење.

Један уобичајени образац у којем ово видимо су унапред означене опције због којих се често пријављујемо за билтене или понуде трећих страна. У неким случајевима, чак и купујући додатке, можда ћемо морати да платимо, али ни не схватамо да смо их платили.

09. Нека буде једноставно, а не поједностављено

Стеве Круг нам говори „не терајте ме да размишљам“ у својој књизи „Дон'т Маке Ме Тхинк, Ревиситед: А Цоммон Сенсе Аппроацх то Веб Усабилити“. Међутим, он нам не каже ’не дај ми да размишљам’. Ово је важна разлика. Ваша публика није глупа и чим почнете да се према њима понашате као према било чему другом, осим према интелигентним људским бићима, окренуће се према вама и обраћати се некоме ко се према њима односи с неким поштовањем. Кориснички интерфејси би требало да се осећају природно и лако за употребу, али то не значи да уклањате и све опције, само што су представљене искрено, стално и јасно.

10. Никада их не остављајте да желе више

Стара позоришна изрека је да их „увек остављају да желе још“. Али, зашто бисте желели да послушате савет гомиле психијатара који непрестано говоре једни другима да сломе ногу?

Са корисничким искуством, управо је супротно: никада не желите да оставите кориснике без могућности или да их водите слепом улицом. Чим то учините, изгубили сте их. Користите ових 10 најбољих савета као почетну тачку ка успостављању и одржавању поверења корисника.

Речи: Јасон Цранфорд Теагуе Илустрација: Мике Бреннан

Јасон Цранфорд Теагуе је вођа УКС-а у компанији Ганнетт Дигитал и аутор бестселера „ЦСС3: Визуелни водич за брзи почетак“ и предстојеће „Тхе Нев Веб Типограпхи“. Овај чланак се првобитно појавио у издању нет магазина 252.

Занимљиво Данас
Како да убаците видео у ПоверПоинт презентацију
Даље

Како да убаците видео у ПоверПоинт презентацију

Прилагање видео снимка уз ППТ је уобичајена пракса. Постоји неколико ППТ-ова са комплетним видео прилогом. Али нема пуно људи који знају за постојање такве особине или једноставно мисле да то није мог...
Како уклонити лозинку из Екцел датотеке
Даље

Како уклонити лозинку из Екцел датотеке

Уобичајено је заштитити Екцел датотеке постављањем отворене лозинке и лозинке за ограничење. У међувремену, уклањање Екцел лозинке постаје неопходно, јер ће вам бити незгодно уносити лозинку сваки пут...
Најбољи начини за проверу кључа производа за Виндовс 7
Даље

Најбољи начини за проверу кључа производа за Виндовс 7

Виндовс 7 је и даље један од најпопуларнијих оперативних система, посебно у канцеларијама, школским лабораторијама и другим радним окружењима. Много пута је потребно поново инсталирати Виндовс 7 за ко...