Како учење вештина људи може бити попут стицања суперсиле

Аутор: Randy Alexander
Датум Стварања: 27 Април 2021
Ажурирати Датум: 16 Може 2024
Anonim
Выгоды человека в Созидательном обществе
Видео: Выгоды человека в Созидательном обществе

Садржај

Ако се у свом послу трудите да примите захвалност за доприносе, нађете времена да развијете своје вештине и пронађете смисао у свом послу, лако ћете се осећати фрустрирано. Нарочито као веб дизајнер или програмер, ове потребе често нису задовољене када се колеге и клијенти плаше промена и изгледа да блокирају ваше доприносе; менаџери издвајају ограничено време за дизајн јер имају нереална очекивања; а одељења се међусобно туку уместо да раде заједно.

Није ни чудо што многи веб стручњаци пате од сагоревања и депресије. Замислите какав би био ваш рад кад бисте могли да нађете заједнички језик са људима који изгледа имају различите перспективе; будите сигурни у своје доприносе; решавајте стресне ситуације (на пример, тешке разговоре) са грациозношћу; и научите како да се смирите.


Бићете у могућности да то учините ако уложите време и труд у учење вештина људи. Потребно је време, али исплата је изненађујућа, као да сте стекли велесилу.

Пре неколико година веб дизајнер или програмер могао је сам да креира веб локацију. Данас, да бисте направили дигиталне услуге које задовољавају потребе купаца, морате радити са људима преко неколико граница:

  • Дисциплине попут дизајна интеракције, развоја интерфејса и позадине, садржаја, истраживања корисника
  • Одељења у организацији, попут маркетинга, продаје, развоја производа, ИТ-а, корисничке подршке
  • Канали попут веб-рачунара, изворних апликација за мобилне уређаје, друштвених медија, а можда и штампе и у продавници

Чак и за веб локацију за мала предузећа, обично ћете морати да радите са својим клијентом на истраживању корисника и стратегији садржаја, што је обично изван ваше надлежности. Овај прелазак границе захтева од вас сарадњу, коришћење различитих вештина за веб дизајн и развој.

То је тешко

Техничке вештине су вам од суштинског значаја и непрестано их развијате читајући, пратећи дискусије на друштвеним мрежама и присуствујући конференцијама. Сетите се када сте почели да учите техничку вештину попут ХТМЛ-а, ЦСС-а или ЈаваСцрипт-а. Како сте се осећали?


Ако сте попут већине нас, осећали сте се уплашено и преплављено. Има толико тога да се научи и никад се не завршава; колико год да сте постигли ХТМЛ (или било шта друго) данас, увек можете научити више.

Исто важи и за вештине људи, које се у послу често називају „меким вештинама“, попут сарадње, подучавања и вођства. Можда сте чули да или имате вештине за људе или их немате, мит који ауторица и говорница Мери Виллиамс назива „вилом меких вештина“, што је као да кажете „можете да кодирате ЈаваСцрипт или не можете“.

Нисте пали из кревета са стручним вештинама веб дизајна и развоја, а исто важи и за вештине људи.

Веб рад је препун сукоба, било да се ради о колегама и клијентима који се плаше промена, менаџерима са нереалним очекивањима или одељењима која се боре око травњака. Интернет је симбол поремећаја за многе људе: можда се њихов посао мења, њихове вештине застаревају или им је пословни модел угрожен. Налазите се на првој линији овог поремећаја док покушавате да се бавите дигиталним послом на који сте поносни, првим линијама које испуњавају незадовољене потребе.


Наша култура погоршава ствари. Трудимо се да избегнемо сукоб, као да ће га његово игнорисање нестати. Вршимо се око осетљивих питања или шаљемо дугачке е-поруке уместо да се ангажујемо лицем у лице. Пристајемо на спецификацију за коју знамо да никада неће успети јер је то лакше него ризиковати искрен разговор. Колико пута сте одлучили да избегнете тешке разговоре уместо да радите оно што пројекту треба? Урадио сам то стотине пута.

Па, како можете претворити сукоб у сарадњу? Основна вештина коју треба да развијете је слушање. Чега се друга особа плаши? Шта им је непознато? Веб дизајнери и корисничари говоре о емпатији према нашим корисницима како бисмо могли да разумемо шта им треба. Да бисте превазишли сукоб, морате имати емпатију према клијентима и колегама, што је теже јер је ближе кући. У конфликтној ситуацији вероватно ћете се осећати напето јер вам је потребна контрола над радом, што ће вас спречити да емпатију слушате. Кад се људи осете саслушанима, смире се и отворе се да вас слушају. Испробајте технику активног слушања тамо где слушате, одразите оно што сте чули да друга особа каже и разјасните своје разумевање.

Без пресуде

Да бисте спречили фрустрацију на послу, треба вам захвалност за ваш допринос и поштовање ваше вредности за тим. Када ваше потребе нису задовољене, осећате се повређено и бесно. Док покушавате да се носите са својим бесом, наћи ћете себе како осуђујете друге. Ову пресуду можете уочити тражећи језик који подразумева да су људи „лоши“ или су њихови избори „погрешни“ или их „не разумеју“. Такође можете приметити самопросуђивање, где сами себи кажете да грешите или је ваш посао срање или да га некако не схватате.

Пре него што будете могли да комуницирате без пресуде, морате да научите како да себи пружите оно што вам треба. Вероватно ће ваше незадовољене потребе бити ствари попут поштовања, уважавања, доприноса и простора (идеје потражите на овој листи). Други трик је препознати своја осећања и покушати их изразити без употребе осуђујућег језика.

Уместо да кажете: „Осећам се нападнутим на овом састанку“, који туђе изборе оцењује као „погрешне“, могли бисте рећи: „Осјећам се фрустрирано јер ми треба захвалност за мој допринос“, што значи да преузимате одговорност за своја осјећања и потребе.

Тренирање других

Технологија се увек мења и чини се да не можете да следите корак. Истовремено, ваши клијенти и колеге од вас траже ’прави’ одговор, доказани повраћај улагања, технолошко решење које ће једном заувек решити њихове дигиталне проблеме. Да сте били искрени према њима, рекли бисте им да не знате како да натерате да њихови проблеми нестану.

Када подучавате друге, морате да признате да немате све одговоре, не можете да ’поправите’ њихове проблеме и уместо тога подржите их да доносе одлуке о сопственом развоју. То значи бити искрен према сопственим вештинама, областима које бисте желели да развијете и стварима којих се бојите. Иако тренирање сматрамо спортском техником, можете га користити на послу, чак и без скретања пажње на њега. На пример, дигитални рад можете замислити као облик подучавања са својим колегама, чак и подучавања шефа, о областима у којима би желели да развију своје вештине и стручност. Погледајте Кодекс талената Даниела Цоилеа.

Вештине људи могу вам помоћи да конфликт претворите у сарадњу, комуницирате без пресуде и подучавате себе и друге. Иако је ове концепте лако објаснити, тешко их је применити у пракси. Исплата се исплати. Како будете развијали ове вештине, видећете како се ваш посао мења. Откачићете се, ређе ћете се осећати фрустрирано и задовољити своје потребе за доприносом, растом и везом. Иди право. Научите вештине људи!

Речи: Јонатхан Кахн Илустрација: Бен Моунсеи

Јонатхан Кахн организује #дарецонф о вештинама људи за дигиталне раднике. Такође води радионице о агилном садржају и сарадњи. Овај чланак се првобитно појавио у издању нет магазина 253.

Популарно На Сајту
Како извести своје дизајнерске вештине
Опширније

Како извести своје дизајнерске вештине

Искрцавање међународног клијента најављује ваше дизајнерско пословање на светској сцени. Може отворити нова комерцијална врата и учврстити вашу репутацију креативне снаге. Ипак предузимање било ког об...
8 најбољих алата за креирање портфеља
Опширније

8 најбољих алата за креирање портфеља

Без обзира на то у којој сте креативности, потенцијални послодавци или клијенти очекују да ће ваше најбоље дело бити представљено у лако сварљивом формату.Да би се задовољиле потребе за портфолиом диз...
Фотографија пејзажа: 10 незаборавних примера
Опширније

Фотографија пејзажа: 10 незаборавних примера

Пејзажна фотографија снима подручје копна и његове физичке елементе, који могу укључивати планине, брда, водопаде, вегетацију и море. Да је ово веома популаран стил фотографије, види се из површног по...