10 најбољих аудио логотипа и зашто функционишу

Аутор: John Stephens
Датум Стварања: 23 Јануар 2021
Ажурирати Датум: 19 Може 2024
Anonim
Топ 5 скрытых полезных программ Windows 10
Видео: Топ 5 скрытых полезных программ Windows 10

Садржај

Аудио логотипи могу изгледати необично. На крају крајева, када размишљате о логотипима, вероватно мислите на нешто визуелно. Али брендирање није само оно што видимо, већ и оно што чујемо. Тако су последњих година појавиле фразе „аудио лого“, „сониц лого“ и „сониц традемарк“ да би описале звучни еквивалент графичком логотипу.

Па, шта је тачно аудио лого, тачно?

То је у основи звучна потеза, не дужа од неколико секунди, која прати појаву визуелног логотипа, ојачавајући препознатљивост бренда у целини, или је замењује у медијима само са звуком, као што су радио, подцаст или апликације попут Спотифи-а. Компанија га обично заштићује жиговима, баш као и код графичког дизајна логотипа (погледајте наш водич за дизајн логотипа за наше омиљене визуелне логотипе и зашто функционишу).

Слично најбољим логотипима, добар аудио логотип је тренутно препознатљив, привлачан и изазива емоционалну реакцију код слушаоца. Ево неколико најпознатијих и најпознатијих примера.


01. Интел

Креирао га је аустријски музичар Валтер Верзова 1980-их, Интелов аудио лого од три секунде постао је један од најпознатијих у историји. Једноставна мнемоника од пет нота, процењује се да се пушта негде у свету сваких пет минута.

Верзову је првобитно ангажовао Киле Цоопер, пријатељ запослен у Р / ГА ЛА, и рекао звук потребан за пренос поузданости, иновација и поверења. Провео је 10 дана састављајући џингл, и коначно је постигао напредак када је почео да пева речи „Интел Инсиде“.

Делује делимично зато што је то врло упадљив низ нота, али и због звук тих белешки. Оригинални снимак је користио комбинацију различитих синтетизера, ксилофона и маримбе. И иако можда звучи једноставно, заправо се састоји од 20 различитих аудио слојева.

Закуцавајући слатко место између компјутеризованих и физичких звукова, композиција Верзове је јединствена, доступна широј публици и ванвременска. И иако је нежно ажуриран током деценија од тада, и даље не показује знаке потребе за пензијом.


02. ТХКС

Када се ваше пословање заснива на пружању звука високог квалитета, препознатљиви аудио логотип савршено је место за излагање тог квалитета.

ТХКС је 1983. године основао Георге Луцас, а најпознатији је по томе што је развио високе стандарде аудио / визуелне репродукције у биоскопима. А у огромном гледалишту, окруженом огромним звучницима, овај громогласни звук звука има највећи утицај.

Ево нотног записа за случај да га желите поново створити код куће:

За 35 година то НИКАД нисмо показали! Погледајте досад невиђену ноту звука #ДеепНоте ТХКС аудио коју је створио др Јамес А. Моорер, бивши запосленик #Луцасфилм. #ДеепНоте је дебитовао на премијери филма #РетурнОфТхеЈеди 25. маја 1983. // пре 35 година # ТХКСЛтдЕнтертаинсАт35 #РТ пиц.твиттер.цом/9ЛЛФ6Ул17м 25. маја 2018.

Види више

Заснован на препознатљивом глиссанду - клизању са једног тона на други - звучни лого ТХКС-а епски је звучни зид заснован на тутњавом ниског тона, који је створио Јамес А. Моорер и познат као „Дееп Ноте“.


Врхунац у радосном синтетизованом тријумфу, овај вртоглави звук звучног брендирања оставља без сумње да је ТХКС самоуверена, водећа компанија у индустрији.

03. МцДоналд’с

Волите или не гадите се, МцДоналд’с сигурно зна брендирање. Стога је можда изненађујуће да је корпорација, која је први пут покренута као франшизна операција 1955. године, сачекала готово пола века пре него што је покренула своју прву глобалну маркетиншку кампању, 2003. године.

Чекање се, међутим, исплатило. Слоган „Волим то“, праћен супер привлачном вокалном куком „ба да ба ба ба“, био је универзално популаран и одмах препознатљив. Толико да је било много полемике у поп и хип-хоп заједници око тога ко их је заправо написао.

Истина је збуњујуће сложена, али у суштини је низ креативаца допринео завршном звуку, укључујући немачку огласну агенцију Хеие & Партнер, Јустин Тимберлаке, Пхаррелл Виллиамс, Пусха Т и друге. (На Питцхфорк-у имамо пуни рачун за ударац, плус одлично објашњење за видео од Ходгес У.)

На страну тврде композиције, тајна овог аудио логотипа је у томе што је изузетно флексибилан и лако се прилагођава локалним тржиштима, језицима и културама свуда, као и одређеним кампањама и различитим музичким стиловима.

Делимично због овога, чини се свежим и релевантним и данас, 16 година касније, као и приликом првог издања. Чак и ако погрешна граматика „Волим то“ тера професионалне писце попут нас да ужаснуто устукну.

04. Јабука

Аудио логотипи се, наравно, не појављују само у оглашавању. За генерације Апплеових корисника звук који прати укључивање њихових стоних рачунара је онај који до данас осећа емоционално.

Само слушајте серију звучних сигнала и звучних сигнала у видео снимку изнад, од првог Мац-а 1984. надаље, и можда ћете осетити дрхтај у кичми у тренутку када чујете звук „свој“.

Као што ћете приметити, током година је предузето много различитих звучних приступа, али најпознатији звук је звук звона који се прво користио у иМац Г3, а потом и за све Маце од 1998-2016. У случају да се питате, акорд је Ф-молан мотив, а произведен је променом тона звука 840АВ.

Мац модели од краја 2016. године и новији, међутим, немају звук за покретање, са изузетком 13-инчног МацБоок Аир-а из 2017. године. И мислимо да је то права штета.

По речима Јима Реекеса, који је створио безброј Мац звучних ефеката током свог боравка у Апплеу: „Сад кад нема звука за покретање, то је као да седнете у ресторан и нема никога да вас поздрави.“

05. Виндовс 95, аутор Бриан Ено

Иако је у прошлости Аппле био прекомерни избор за креативце, Виндовс је својим издањем оперативног система Виндовс 95 постигао поприличан пуч тако што је уметничку поп икону Бриан Ено компоновао за покретање звука.

Иако је Ено свирао у Роки Мусиц-у и радио је са свима, од Бовие-ја и Давид-а Бирне-а до Цолдплаиа и Дамон-а Албарна, његов Виндовс звук је готово сигурно најслушаније музичко дело у целој каријери. А брзо поновно преслушавање одмах вас подсећа на то какав је то моћан звук у оностраном свету.

Ено су првобитно укључили дизајнери Мицрософта Марк Маламуд и Ерик Гаврилук. Као што се музичар присетио у интервјуу за Сан Францисцо Цхроницле, желели су „музичко дело које је инспиративно, универзално, бла-бла, да-да-да, оптимистично, футуристички, сентиментално, емоционално, читава ова листа придева, а онда је на дну писало: „и мора да буде дуго 3 1⁄4 секунде.“ Мислио сам да је ово било тако смешно и невероватна мисао да заправо покушавам да направим мали музички комад. То је као да направим малени мали драгуљ. "

Настала композиција - коју је иронично написао на Мацу - то је сигурно била. Иако на шест секунди, била је готово двоструко тражена. Доказ да успешан аудио логотип не мора бити супер кратак. Па, све док сте музички геније, тј.

06. Нетфлик

Аудио логотипи постају најефикаснији понављањем. А Нетфлик-ов препознатљив увод, који свира пре него што почнете да гледате било коју емисију на својој платформи, сигурно добија огромну количину тога управо сада.

Звучни лого за услугу стриминга, који је сада доступан у преко 190 земаља, састоји се од „две 16. ноте ноте тимпана на Д2 и Д3, истовремено са којима се пуштају три тачкасте половине нота на Д2, Д4 и Д5“, према свом званичном документу о заштитном знаку. Или, лаички речено: некако се каже „Та-дум“.

Супер је кратак, јер би било шта дуже учинило да гледаоци који су притиснути временом буду неукусни. Карактеристичан је, олакшавајући имитацију себе. Изазива једноставну, али снажну емоционалну везу: сваки пут кад је чујете, ваш мозак помисли: ’Јао! Посматрање претјеривања! ’

И коначно, сам звук је дубоко укорењен у ДНК Нетфлика. Као што нам је љубазно истакао @ТелТалксГамес. потиче од звука Франка Ундервоода како куца у Хоусе оф Цардс - првој оригиналној серији платформе - као што је приказано у овом видеу.

07. КСБок

Растућа важност аудио логотипа може се видети у порасту специјализованих агенција за звучно брендирање, а Аудиобраин са седиштем у Њујорку је сјајан пример. Најпознатији је по томе што је развио аудио лого за Мицрософтов Ксбок 360, који се користи у покретању конзоле, као и у оглашавању. И то је права звучна лепота.

Речима компаније: „Звучни потпис је одраз Ксбок 360 - можете чути људску енергију, дуалност, културну разноликост и узбуђење.“

То може звучати као да маркетинг говори превише. Али пажљиво слушајте и морате се сложити да звук има прелепу разноликост и сложеност; онај који лепо одговара епским и далекосежним визијама најбољих Ксбок игара.

08. Т-Мобиле

Када бирате мобилног оператера, тражите некога коме верујете, а добар звучни логотип може бити важан део преношења те поруке бренда.

То сигурно има у случају Т Мобиле, чији је аудио логотип саставио Ланце Массеи. Ова супер допадљива серија белешки могла би готово да служи као речник у дефиницији ’ушне глисте’. То је оптимистично. Светао је. То је једноставно. Заразно је. укратко, шта бренд више може да пожели од аудио логотипа?

09. МГМ Лав

Аудио логотипи нису, наравно, потпуно нови феномен. Класични уводни филм МГМ-а, који приказује лавову рику, провео је више од једног века прикупљајући публику расположену за епске филмове попут Гоне витх тхе Винд, Бен-Хур и 2001: А Спаце Одиссеи.

Увод је првобитно 1916. године, као део нијемог филма, креирао извршни директор Ховард Диетз. Лав је први пут зачуо рику 31. јула 1928. за деби у филму Беле сенке у Јужним морима.

Укупно је било седам различитих лавова, а садашњи лав Лео је на месту од 1957. године, док ће се они одређеног доба радо сећати варијанте Тома и Џери.

МГМ логотип је такође подсетник да аудио логотип не мора нужно бити музичко дело. Савременији примери не-музичких аудио логотипа укључују Бад Робот Ј Ј Абрамса и Грр Арг компаније Мутант Енеми Продуцтион.

10. Гери Вее

Коначно, не бисмо желели да оставите утисак да аудио логотипе користе само велике компаније. Они су заправо сјајно средство које свако ко жели да се самопромовише може да користи. А како стримовање звука и подцастинг постају важнији у 2020-има, право је време да се ускочите.

Случај, на који је Грег Бунбури указао: веб предузетник, аутор и говорник Гари Вее, звани Гари Ваинерцхук, обично је испред криве са најновијим маркетиншким трендовима. И тако је приметно да се недавно у потпуности укрцао са звучним брендирањем. Сада додаје кратку звучну ознаку (звук који искаче из уста) на сваки његов видео.

Популаран
Намештај против гравитације инспирисан сечом дрвета
Читати

Намештај против гравитације инспирисан сечом дрвета

Дизајн намештаја може бити чудан и диван колико било који дизајнер пожели, али увек мора имати функционалност. Добро изведен концепт може резултирати безвременским комадом намештаја који никада не изл...
Овај идентитет заснован на типу створен је да еволуира
Читати

Овај идентитет заснован на типу створен је да еволуира

Писмо по мери, изрезано шаблоном, чини основу Бунцховог новог идентитета за загребачки студио за производњу штампе Церовски. Смели обрасци се протежу од прилагођеног логотипа, повезујући идентитет пре...
Најбоље апликације за бележење 2021. године
Читати

Најбоље апликације за бележење 2021. године

Коришћењем једне од најбољих апликација за вођење бележака можете бити сигурни да ћете је, кад удари блиц креативне инспирације, ту и тамо забележити. Записивање ствари на папир значи да ће вам бити т...