Преглед МацБоок Аир-а (М1, 2020)

Аутор: John Stephens
Датум Стварања: 25 Јануар 2021
Ажурирати Датум: 19 Може 2024
Anonim
M1 - революция! Распаковка MacBook Air и MacBook Pro на чипе от Apple. Тесты и унижение x86...
Видео: M1 - революция! Распаковка MacBook Air и MacBook Pro на чипе от Apple. Тесты и унижение x86...

Садржај

Наша пресуда

Покреће Апплеов снажни нови М1 чип и са ажурираним екраном који подржава П3 опсег боја, нови МацБоок Аир (М1, 2020) је тренутно најбољи 13-инчни преносни дигитални оглас који можете купити.

За

  • Одличне перформансе
  • Веома добра цена
  • Екран подржава П3 широку лепезу боја
  • Одлично трајање батерије

Против

  • Исти дизајн као и претходни модели
  • Недостатак лука
  • И даље скупо

Апплеов нови МацБоок Аир (М1, 2020) је апсолутно фантастичан преносни рачунар и захваљујући неким сјајним новим додацима у облику сопственог Апплеовог М1 чипа (који замењује Интелове процесоре које је компанија некада користила) и побољшаном екрану, МацБоок Аир се више не осећа као компромис за креативце који не желе (или не могу) платити вишу цену за МацБоок Про.

Претходних година, МацБоок Аир је била омалена верзија МацБоока која је била сјајан танак и лаган лаптоп за свакодневну употребу, али због својих ниских спецификација није био баш погодан за интензивна креативна оптерећења попут уређивања видео снимци ултра високе дефиниције или приказују сложене 3Д анимиране сцене. Међутим, ова најновија верзија долази са истим М1 чипом који је представљен у новом МацБоок Про 13-инчном (М1, 2020), што значи да по први пут МацБоок Аир може прилично да се такмичи са скупљим преносним рачунаром. Утолико, сигурно заслужује место у нашем кругу најбољих лаптопова за графички дизајн.


Још боље, то је и даље најприступачнији МацБоок који тренутно можете купити, што значи да ако тражите танак и лаган 13-инчни лаптоп за уређивање видео записа и фотографија, онда је МацБоок Аир (М1, 2020) одличан избор.

Преглед МацБоок Аир-а (М1, 2020): Цена

Линија МацБоок АИр је већ неко време најприступачнији начин за добијање Аппле преносника, а добра вест је да, иако је Аппле направио неке велике промене на самом лаптопу, задржава ту прихватљиву цену.

Заправо, МацБоок Аир (М1, 2020) почиње са 999 фунти за модел са М1 чипом са 8-језгреним ЦПУ-ом и 7-језгреним ГПУ-ом, 8ГБ РАМ-а и 256ГБ ССД-а, што је иста цена као ранији модел 2020. године МацБоок АИр-а покренут за.

Импресивно је да је Аппле лансирао ажурирани лаптоп за исту цену као и претходни модел - који је сам по себи био јефтинији од верзије 2019! Иако се МацБоок Аир сигурно не може описати као јефтин лаптоп, и даље остаје одлична вредност за новац - тим више што нуди побољшане спецификације по истој цени.


Моћнији модел можете купити и за 1.249 фунти, а овај долази са 8-језгреним ЦПУ-ом и 8-језгреним ГПУ-ом, 8ГБ РАМ-а и 512ГБ простора за складиштење. Додатно језгро ГПУ-а би МацБоок Аир-у требало да пружи пристојну брзину када су у питању графички интензивни задаци, а додатни простор за складиштење биће врло добродошао за дигиталне креативце који требају да ускладиште пуно великих датотека.

Та верзија са већим спецификацијама има сличне спецификације као МацБоок Про М1 модел, укључујући 8-језгрени ЦПУ и 8-језгрени ГПУ, али Про има мањи ССД од 256 ГБ и скупљи је за 50 фунти.

Дакле, за креативце који пазе на буџет, МацБоок Аир (М1, 2020) је лака препорука. Заправо смо прегледали модел од 999 фунти и били смо невероватно импресионирани резултатима, а та верзија прилично подрива конкуренте попут Делл КСПС 13. Аппле можда није бренд који често повезујете са вредностима за новац и ултра конкурентним ценама, али као што нови МацБоок АИр доказује, можда бисте и требали.


Преглед МацБоок Аир-а (М1, 2020): Снага и перформансе

Иако је М1 први Аппле-ов СоЦ (систем на чипу) за лаптоп, можда то не мислите - ово је невероватно постигнут део хардвера, а МацБоок Аир (М1, 2020) који га користи нуди једно од најглађих рачунарских технологија искуства која смо уживали у модерном преносном рачунару.

Покреће најновију верзију мацОС оперативног система, познатог као Биг Сур, који је направљен од темеља да би се искористиле могућности М1 (Биг Сур можете да инсталирате и на старијим МацБоокс-има), а оперативни систем се осећа брзо и одзивно.

Импресивно се брзо покреће (још један бонус коришћења М1 чипа), а ми смо отворили бројне апликације одједном и оне су се брзо отвориле. Пребацивање између нових и старих апликација било је брзо и једноставно.

Ако већ неко време користите МацБоокс и имате своје омиљене апликације, онда не треба да бринете да ли ће Аппле прећи са Интела на нову М1 архитектуру. Иако све најпопуларније Аппле-ове апликације имају нове верзије М1, све већи број независних апликација, попут Серифа и Адобе-а, такође преноси своје апликације на М1 архитектуру.

Још импресивније је да се Аппле-ов алат Росетта 2 може користити за покретање старијих апликација дизајнираних за МацБоокс засноване на Интелу. Након што сте првобитно инсталирали Росетту 2, требало би да имате могућност несметаног покретања старих апликација за Мац. Покренули смо бројне старије апликације и оне су радиле у реду, мада постоје извештаји да неке старије апликације имају неколико опција компатибилности. Нисмо ово приметили - у наше време са МацБоок Аир-ом (М1, 2020) уопште нисмо приметили никакве проблеме и нисмо могли заиста да разликујемо између апликација које се изворно покрећу на М1 хардверу и апликација трчање преко Росетта 2.

Нови МацБоок Аир сада такође може да покреће огроман избор иОС апликација за иПад и иПхоне, укључујући неке од најбољих алата за уређивање фотографија. Током година иОС апликације су постале импресивно сложене и богате функцијама и углавном одлично функционишу на МацБоок АИр (М1, 2020). Такође можете да покрећете иОС игре, а то су опет често често графички импресивни наслови, а ми смо их пробали неколико и радили су врло добро, чак иако су првобитно дизајнирани за додирне екране.

Када су у питању интензивнији задаци, МацБоок АИр (М1, 2020) нас је такође озбиљно импресионирао и већину времена се није осећао приметно спорије од МацБоок Про 13-инчног (М1, 2020). Узимајући у обзир да обојица сада раде на истом М1 чипу (мада неке верзије МацБоок Аир-а, укључујући модел који смо прегледали, имају 7-језгрени ГПУ у поређењу са МацБоок Про-овим 8-језгром) што није превише изненађујуће и у нашем синтетичком референтном стандарду тестови, укључујући Цинебенцх и Геекбенцх 5, видели смо да М1 чип може лако да парира 11. генерацији Интелових процесора - а понекад су перформансе новог МацБоок АИр-а биле ривал 16-инчном МацБоок Про, много скупљем уређају.

Ово је невероватан преокрет догађаја за МацБоок Аир, јер више није компромисни лаптоп за људе који морају да жртвују снагу због цене. Може ићи од пете до пете са многим скупљим преносним рачунарима.

Направили смо 4К уређивање помоћу ФИнал Цут Про-а, нешто што у старијим моделима није било стварно достижно, а МацБоок Аир је то учинио сјајно. Такође је обрађивао снимке од 8К на нашим тестовима - постигнуће које би било незамисливо на старијим МацБоок Аир уређајима.

Током свих тестова МацБоок Аир (М1, 2020) је остао потпуно нечујан захваљујући дизајну без вентилатора. Били смо забринути да то може значити да се лаптоп бори да настави да ради током дугих интензивних радних оптерећења, а сам Аппле препоручује МацБоок Про 13-инчни (М1, 2020) за такве ствари, јер и даље има вентилатор.

Али, осим што смо постали мало наздрављени према задњем делу лаптопа, открили смо да је МацБоок АИр (М1, 2020) то дивно држао.

Чип М1 такође доноси перформансе брзине ССД складишту и били смо импресионирани колико брзо погон учитава апликације и колико је брзо премештање великих датотека на и са чврстог диска. Ако често радите са великим медијским датотекама, ово ће бити откриће.

Век трајања батерије је такође одличан, јер траје нешто више од 11 сати на нашем тесту трајања батерије, где приказујемо видео запис са резолуцијом 1080п док не умре. Ово је фантастичне дужине, лако се надмашује попут Делл КСПС 13, мада није сасвим дугачка као и батерија новог МацБоок Про-а.

Ипак, могли смо да радимо скоро два пуна радна дана без потребе за наплатом.

Преглед МацБоок Аир-а (М1, 2020): Екран

На први поглед можда мислите да МацБоок Аир (М1, 2020) има исти екран као и његов претходник и углавном бисте били у праву. Остаје 13,3 инча са ЛЕД дисплејом са позадинским осветљењем од 400 нит, и Ретина екраном резолуције 2560 к 1600, а испоручује се са Аппле-овом Труе Тоне технологијом, која аутоматски подешава температуру боје на екрану на основу амбијенталног осветљења.

Међутим, постоји једна велика промена на овом екрану која ће донекле променити игру дигиталних креативаца: сада подржава широку лепезу боја П3, која омогућава да екран приказује живахније, тачније и стварније слике .

П3 је индустријски стандард за уређивање видео записа, а претходно је подршка за П3 била ексклузивна за Аппле-ов МацБоок Про асортиман преносних рачунара. Чињеница да је Аппле ово довео до свог јефтинијег лаптопа је веома похвална - а то значи да је нови МацБоок Аир сада више привлачна куповина за дигиталне креативце.

Дакле, екран остаје одличан на МацБоок Аир-у (М1, 2020), али морамо нагласити да постоје Виндовс преносници који нуде веће резолуције, екране осетљиве на додир и ОЛЕД технологију, што значи да МацБоокс више немају најбоље екране у послу .

Преглед МацБоок Аир-а (М1, 2020): Карактеристике

Највеће карактеристике МацБоок АИр-а су снажни нови М1 чип смештен у танком и лаганом дизајну (димензија 0,41–1,61 к 30,41 к 21,24 цм и тежине 1,29 кг) и дизајн без вентилатора.

То је невероватно премиум изглед и осећај лаптопа, чак и ако је дизајн углавном непромењен у односу на претходни модел (који је заузврат био исти као и модел из 2019. године).

Још увек постоје само два Тхундерболт 3 порта, што значи да ће вам требати адаптер ако желите да прикључите читаче меморијских картица или периферне уређаје који користе стандардну УСБ везу.

Тастатура је нова чаробна тастатура која је МацБоок Аирс представљена почетком ове године и замењује старије Буттерфли тастатуре које су биле склоне ломљењу. Нова тастатура није само поузданија, већ нам је много угодније радити, захваљујући осећају одзива и мало дубљем ходу тастера.

Ту је и дугме Тоуцх ИД, које вам омогућава да се пријавите на мацОС помоћу отиска прста (и платите ствари користећи Аппле Паи). Открили смо да је ово брз, поуздан и сигуран начин пријављивања на лаптоп.

Да ли треба да купите МацБоок Аир (М1, 2020)?

Па, да ли бисмо препоручили нови МацБоок Аир (М1, 2020)? Апсолутно. Аппле није само направио најбољи МацБоок икада, већ један од најбољих лаптопова икада. Ово је озбиљно импресиван преносни рачунар који комбинује елегантан и модеран дизајн са довољно снаге и перформанси за решавање чак и захтевних креативних задатака.

Чињеница да такође нуди невероватно трајање батерије и да је јефтинији од многих конкурената, додатно цементира његову позицију једног од најбољих преносних рачунара 2020. године.

Заправо је толико добро да својим повећаним перформансама и подршком за П3 боје у ствари готово чини 13-инчни МацБоок Про сувишним. За свакога ко жели моћан, приступачан и лаган лаптоп за креативан рад, ово је лаптоп који треба добити, без сумње.

Пресуда 10

од 10

Аппле Мацбоок Аир (М1 2020)

Покреће Аппле-ов снажни нови М1 чип и са ажурираним екраном који подржава П3 опсег боја, нови МацБоок Аир (М1, 2020) је тренутно најбољи 13-инчни преносни дигитални оглас који можете купити.

Популарно На Порталу
Студио Гхибли довео је у стварни свет животним скулптурама
Читати

Студио Гхибли довео је у стварни свет животним скулптурама

Студио Гхибли су без сумње један од најинспиративнијих, креативних и најстраственијих филмских стваралаца. Причајући приче о љубави, губитку и пријатељству на предивним позадинама ручно цртане анимаци...
Бојити мокро на мокро у уљима
Читати

Бојити мокро на мокро у уљима

Сликање „алла прима“ (односно сликање мокрим на мокром, у једној сесији) је идеална техника за прихватање природе уљаних боја. Нешто је у медију тако великодушно. Његова течна, сјајна, богата текстура...
ПРОЧИТАЈ ОВО! Типохолик од Вицтион: ари
Читати

ПРОЧИТАЈ ОВО! Типохолик од Вицтион: ари

Ове недеље уред Цреативе Блок полудио је у типографији, а за то је заслужна ова бриљантна и инспиративна књига гуруа визуелне комуникације Вицтион: ари тзв. Типохоличар.Типохолиц је двосмерни поглед н...