Како створити надреалну уметност портрета

Аутор: Monica Porter
Датум Стварања: 13 Март 2021
Ажурирати Датум: 17 Може 2024
Anonim
Како створити надреалну уметност портрета - Креативан
Како створити надреалну уметност портрета - Креативан

Садржај

На овој радионици ћемо вам показати како да направите надреалну уметност портрета користећи своје фотографије, 3Д моделе и прилагођене четке. Радионица користи ЗБрусх и Кеисхот за креирање 3Д модела и приказивање. Већина облика и композиције слике изграђена је у Пхотосхопу са мешавинама слика, текстура и потеза четком.

Али шта је заправо надреална уметност портрета? Па, надреализам је облик уметности који се ослања на снове и подсвест, у распону од сновних приказа свакодневних предмета до потпуно бизарних. Надреална уметност портрета комбинује свесни свет (тј. Предмет портрета) са халуцинантним облицима, бојама и симболима несвесног света. Резултат је јединствена и занимљива естетика са основом у стварном свету.

Желите ли даље истражити своју 3Д креативност? Погледајте нашу листу најбољег софтвера за 3Д моделирање.


Како ће процес функционисати?

Овај поступак започиње једноставним облицима који се понављају, преврћу и ротирају како би се изградило уметничко дело и пронашли више апстрактних облика који ће испунити композицију. Започињемо са ЗБрусх-ом, правећи основне спираласте облике који подсећају на органске елементе као што су рогови и гране, а затим их приказујемо у КеиСхот-у са три слоја како бисмо створили светлост, дубину и сенку. Ове итерације се затим чувају као Пхотосхоп датотеке са прозирном позадином, тако да се могу повући у главну композицију да би се изградила укупна силуета.

Једном када будемо задовољни укупним обликом композиције, унећемо је у Паинтер и помоћу четкица блендера као што су Фрацтуред блендер и Стенцил масни блендер разбити на апстрактну слику на више слојева. Када смо овде задовољни целокупним текстурама и апстрактним облицима, помераћемо слику напред-назад између Паинтера и Пхотосхопа користећи маске и слојеве за подешавање да бисмо финализирали облике, тонове и детаље, доводећи уметничко дело до краја. Ево водича, љубазношћу Кена Цолемана.


01. Пронађите инспирацију

(Слика: © Кен Цолеман)

Мој син Лука постао је једна од главних инспирација мог личног рада и често га снимам рано ујутро када креветна коса и јутарње светло чине одличну комбинацију. Главни елементи које користим за покретање једног од мојих личних радова су снажна тема, залихе фотографија реквизита, апстрактни 3Д елементи и слике текстура и честица које сам креирам.

02. Припремите своју слику

(Слика: © Кен Цолеман)

Бирам слику и користим плуг-ин ПортраитПро да бих уштедео време на уређивању коже. Мој поступак оцењивања који користим на свим сликама је дуплирање слоја, затим Слика> Десатурација на овом горњем слоју, а затим Оштрење> Неоштрена маска са 150 одсто на 1,5 пиксела. Подесио сам овај слој на Софт Лигхт да бих дао већу дубину и сенке мојој слици. Спајам ова два слоја, а затим помоћу Цамера Рав филтера повећавам јасноћу и сенке и смањујем истакнута и бела.


03. Направите неки апстрактни 3Д

(Слика: © Кен Цолеман)

Отворим ЗБрусх и одаберем основни спирални облик. Притисните Т за Трансформ да га претворим у 3Д модел и помоћу менија Инитиалисе манипулишем обликом тако да подсећа на нешто органско. Када сам задовољан формом, направим је Полимесх 3Д облик. Затим вајам на овом облику помоћу четке Снаке Хоок са омогућеним Сцулптрис-ом и комбинацијом четке Фрацтуре и Цреатуре алата за стварање апстрактних органских облика.

04. Прикажите модел у КеиСхот-у

(Слика: © Кен Цолеман)

Следећи корак је увођење овог модела у КеиСхот. То се постиже избором менија ЗБрусх Рендер> Кеисхот, а затим притиском на дугме БПР. Ово отвара модел у Кеисхот-у, који приказујем у овим материјалима: Ред Цлаи, Блуе Вхите Рим и ГоЗБрусх Хуман Скин. Ова три материјала се затим приказују као ПСД датотеке и комбинују у једну ПСД датотеку у Пхотосхопу.

05. Текстура помоћу бленд чворова

(Слика: © Кен Цолеман)

Комбинујем сва три материјала користећи режим Софт Лигхт са црвеном глином као основним слојем. Затим су спојени у један слој. Одабирем Имаге> Адјустмент> Цурвес & Имаге> Аутоцолоур да бих постигао праве тонове. Такође излажем детаље и осветљеност дупликованог слоја помоћу Филтер> Цамера Рав Филтер. 3Д делови могу бити текстурисани у композицији или изравнавањем 3Д модела и додавањем текстура, поново у режиму мешавине Софт Лигхт. Додавањем беле позадине и изравнавањем слике, 3Д рендер се може исећи чаробним штапићем, тако да су рендер и текстуре спремни за композицију.

06. Узмите инспирацију из свог наслеђа

(Слика: © Кен Цолеман)

Користим Лассо алат са чаробним штапићем да бих исекао главу и ставио је на платно пројекта. Затим почињем да градим целокупан облик користећи апстрактне 3Д моделе у комбинацији са мојим сопственим текстурама и фотографијама. У овом случају сам се одлучио за своје фотографије колумбијских предмета, јер је Лука напола Колумбијац, а пола Ирац. Користим четке за текстуру и Филтер> Блур> Сурфур Блур за фарбање коже. Такође користим додатак АКВИС ОилПаинт за помоћ у вођењу потеза четком.

07. Направите композицију

(Слика: © Кен Цолеман)

Једном када сам задовољан целокупним распоредом и комбинацијом слојева, помешаним текстурама и потезима четке, притиснем Филе> Дуплицате да направим копију пројекта. Пролазим кроз више итерација и често узимам делове из различитих верзија да бих створио коначни композит. Спајам слојеве да бих створио портрет, али позадину спајам одвојено. То ми омогућава да направим Алфа или Шаблон предмета за копирање и лепљење у друге верзије.

08. Обојите припремљену слику

(Слика: © Кен Цолеман)

Да припремим своју слику за Цорел Паинтер. Дуплирам предметни слој два пута и радим исто за позадинске слојеве. Затим сачувам ову датотеку са истим именом пројекта, али са „ПАИНТЕР“ на крају имена датотеке, тако да знам коју верзију да отворим у програму Паинтер за мешање.

09. Разбијте слику

(Слика: © Кен Цолеман)

Користим комбинацију од само три подразумеване четке Цорел Паинтер да бих почео да разбијам моју слику, тако да подсећа на апстрактну слику створену ножевима за палете. Налазе се у палети Брусх. У менију Блендер Брусхес користим Фрацтуред Блендер и Стенцил Масни блендер и положим неколико линија рада са четком Спринг Цонцепт Цреатуре која се налази у фасцикли Партицле брусхес. Задовољан својим апстрактним слојевима, враћам се у Пхотосхоп како бих усавршио ове елементе.

10. Исперите, оперите, поновите

(Слика: © Кен Цолеман)

Ова стара изрека резимира мој процес. Могу завршити са три до шест понављања исте слике. Често га задржим као главну слику, а затим помоћу Пхотосхоп алата и брзе маске у Пхотосхопу исечем делове из сваког и комбинујем их у главну слику. Такође доносим више текстура и 3Д објеката који ће се преклопити и уклопити у слику. Такође смањујем величину субјекта за 30 процената.

11. Користите симетрију и апстракцију када мирујете

(Слика: © Кен Цолеман)

Направим копију слике, изравнам је, дуплирам слој и пребацим је на себе. Коришћењем режима бленда као што су Лигхтен и Даркен премештам горњи слој преко дна како бих пронашао апстрактне облике. Спајам их и копирам у нове слојеве и изрезујем занимљиве делове. Они се постављају и враћају на главну копију да би се видело шта функционише.

12. Извршите подешавања боје

(Слика: © Кен Цолеман)

Сачувам копију као нову верзију, пре него што одвојено објединим све слојеве предмета и позадине и направим нову алфа / матрицу. Користећи ову матрицу на новом слоју постављеном на Софт Лигхт, сликам тамне ивице како бих силуету добио јачу ивицу. Ово додаје нови слој дубине целокупној композицији. Затим на новом слоју цртам још финих линија на предмету.

13. Додајте завршне елементе фотографије

(Слика: © Кен Цолеман)

Одмакнем се од слике на један дан и вратим се свежих очију. Одлучујем да смањим величину врата. Затим додам сјај обода испод врата на нови слој помоћу алата Лассо и примењујем наранџасти градијент постављен на бленд режим Пин Лигхт. Враћам фотографске елементе како бих ојачао детаље и културни аспект. Како се комад ближи крају, одлучујем да направим још једну копију. Поново сам исекао слику користећи оригиналне слојеве матрице из друге датотеке. Смањим величину врата, мало увећам главу и додам Гра, што је ирски за љубав написано у Огхаму. Ово уравнотежује културне симболе и слика је завршена.

Овај чланак се првобитно појавио у ИмагинеФКС, најпродаванији светски часопис за дигиталне уметнике. Претплатите се овде.

Наша Препорука
Студио Гхибли довео је у стварни свет животним скулптурама
Читати

Студио Гхибли довео је у стварни свет животним скулптурама

Студио Гхибли су без сумње један од најинспиративнијих, креативних и најстраственијих филмских стваралаца. Причајући приче о љубави, губитку и пријатељству на предивним позадинама ручно цртане анимаци...
Бојити мокро на мокро у уљима
Читати

Бојити мокро на мокро у уљима

Сликање „алла прима“ (односно сликање мокрим на мокром, у једној сесији) је идеална техника за прихватање природе уљаних боја. Нешто је у медију тако великодушно. Његова течна, сјајна, богата текстура...
ПРОЧИТАЈ ОВО! Типохолик од Вицтион: ари
Читати

ПРОЧИТАЈ ОВО! Типохолик од Вицтион: ари

Ове недеље уред Цреативе Блок полудио је у типографији, а за то је заслужна ова бриљантна и инспиративна књига гуруа визуелне комуникације Вицтион: ари тзв. Типохоличар.Типохолиц је двосмерни поглед н...